• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

disqc problemi yardim lutfen!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• disqc problemi yardim lutfen!

Arkadaslar bende bir monobloc lnb var tek cikisli bununla astra 19 ve hotbird u ayarladim ,tek cikisli oldugundan bir disq 1.0 ile ikiye ayirdim daha sonra bir 4 lnb takilabilen disqc aldim ve astra hotbird ve turksat olmak uzere 3 girisi kullaniyorum 1 lnb girisi bosta kaldi ;turksati a girisine astrayi b hotbird u de c girisine bagladim;fakat turksatta ve hotbird te sinyal seviyesinde dusmenin aksine super cekiyo ancak astrada problem var ;problem soyle mesela digital + kanallari super cekiyo ama premiere kanallarina gecince sinyal yok diyo biraz sonra sinyal geliyo kirilmali daha sonrada sinyal guzel gelmeye basliyo kanallar duzeliyo;kanali degistirip baska biyere gectimde sonra tekrar premiere ye gectimde yine aynisini yapiyo ;sizce sorun nedir ne yapmaliyim yardiminizi bekliyorum,simdiden tesekkurler iyi calismalar..

montor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bende bir monobloc lnb var tek cikisli bununla astra 19 ve hotbird u ayarladim ,tek cikisli oldugundan bir disq 1.0 ile ikiye ayirdim daha sonra bir 4 lnb takilabilen disqc aldim ve astra hotbird ve turksat olmak uzere 3 girisi kullaniyorum 1 lnb girisi bosta kaldi ;turksati a girisine astrayi b hotbird u de c girisine bagladim;fakat turksatta ve hotbird te sinyal seviyesinde dusmenin aksine super cekiyo ancak astrada problem var ;problem soyle mesela digital + kanallari super cekiyo ama premiere kanallarina gecince sinyal yok diyo biraz sonra sinyal geliyo kirilmali daha sonrada sinyal guzel gelmeye basliyo kanallar duzeliyo;kanali degistirip baska biyere gectimde sonra tekrar premiere ye gectimde yine aynisini yapiyo ;sizce sorun nedir ne yapmaliyim yardiminizi bekliyorum,simdiden tesekkurler iyi calismalar..

tek çanak ve tek lnb ile üç uydumu izliyorsun bu nasıl mümkün olur açıklarmısın hiç duymadım böyle bir sistem
    BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
    ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

bende ne demek istedigini pek anlayamadım
      AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

arkadaslar tek canakta 3 uydu izlemiyorum ,turksat ayri bir canakta sadece hotbird ve astrayi tek canaktan izliyorum ;anlatmak istedigim :bende cift kafali lnb var fakat bu lnb nin tek cikisi dolayisiyla bunu cift cikisli bir disqc ile astra ve hotbird u ayiriyorum sonra bu iki kabloyu 4 cikisli bir disqc ye bagliyorum 3. cikisada turksati ayri bir canaktan geliyo tabiki bu bagladim sonra baktimki turksat ve hotbird kanallarinda problem yok ama astrada problem oluyo d+ ,premiere kanallarina geldigimde sinyal yok diyo bir sure bekliyom az bisey sinyal geliyo fakat kirilmali goruntu oluyo sonrada duzeliyo yada hic sinyal gelmiyo;olay budur ,bu sorun neden kaynaklaniyo onu ogrenmek istedim yardimci olabilecek arkadaslarin yardimini bekliyorum,saygilar..

Yorum yap

montor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          DiseqC kullanmadan sadece 0/12V switch kullanarak halledebilirsiniz

Yorum yap

tesekkurler deniyecegim;iyi calismalar..

Yorum yap

sitemize merkezi uydu sistemi kuruldu ancak ss2 calismiyor normal receverler sorunsu z calisiyor nasil olacak yardim lutfennnn.

Yorum yap

bayana29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                sitemize merkezi uydu sistemi kuruldu ancak ss2 calismiyor normal receverler sorunsu z calisiyor nasil olacak yardim lutfennnn.
                Arkadaşım her yere soruyorsunuz...Mutlaka ilgili ve bilgisi olan arkadaşlar cevap verirler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X