• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

santral arıza

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• santral arıza

İstanbulda cumartesi yağan şiddetli yağmurdan sonra nextstar 12 santralde türksat yayını kesildi bazı kanallar gösteriyor bazı dairelerde. Bazı dairelerde hiç bir kanal göstermiyor hotbird yayınında sorun yok.benim dairemde kanalların çoğu gitmişti risiyvırı fabrika ayarlarına döndürdün türksat tarama yaptığımda hiç bir kanal bulamadı sora elle cihaza yeni uydu ekledim türksa 3 a tarama yaptığımda 120 kanal buldu ama kanalların frekansları değişik örneğin trt 03803 30000 vertikal
    trt yayını çekiyor diğer kanallarda aynı yardım ve görüşlriniz için şimdiden teşşekkürler.

Selamlar bu durum için yazılabilecek çok şey var aslında...Ama kısaca özetlemek gerekirse bazı dairelerde yayın olup diğerlerinde olmaması büyük ihtimal santrale SU girdiğini işaret eder.Tahminimce yukardan LNB den gelen kabloların içinden su santrale girmiştir giren su bazı portların içine sirayet ederek o portların arızalanmasına yol açmış olabilir. Ben ordaki santral LNB girişlerinin ne olduğunu burdan bilemem ama normalde TÜRKSAT A dadır.O yüzden öncelikle RECEİVERİN dayzek ayarını A yapın LNB osilatör frekans seçimini ise ÜNİVERSAL OLARAK DEĞİŞTİRİNİZ...Yazmış olduğunuz freakanslarda yayın çıkması OLANAKSIZDIR.Siz benim yazdıklarımı bir deneyin bakalım durum ne olacak.
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X