• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Vu+Ultimo 4K mı ? Yoksa Dreambox Ultra 4K 900 mü ? Hangisi tercih edilmeli

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

dreambox uydu dünyasının mercedesidir gerisi kopyadır...
    WETEK PLAY 1 ( ANDROİD-OPENLEC-ENİGMA2 )
    K2 PRO ( ANDROİD - OPENELEC )

Yorum yap

Valla millet aya çıktı , siz hala dreambox diyorsunuz..isteyen istediği cihazı elbette alsın ama tamamen yanlış bilgiler yazılıyor..

Yazilim gelistirmede DMM bisey yapmazsa ne VU nede digerlerinin bir sey yapacagi yok. DMM yeni yazilimlari .deb yapiyor yani Linux debian. Digerinin önünü kesmek icin. VU+a bakin imgleri hala OE2 ve kesinlikle yeni cikacak imgleri gene OE2 üzerinden yapacak. Öyle görünüyorki VU ve diger üreticilerde Final versiyonu OE2.0 gibi görünüyor. Yani hazicilar, belesciler.
      Dreambox bu zamana kadar tek dezavataji Fiyati idi ama Alpaslanin demesine göre VU+ i mahfedecegiz.
      Bunları cidden bilerek mi yazıyorsunuz , bunlar sizin hayalleriniz mi?

VU+ OE 3.0 Tabanına geçti..Ayrıca söylediğiniz tam tersi dream debian sistemine geçerek hayatının hatasını 2.kere yaptı..dm7080 modeli nooldu? ne kadar sürdü? 7 ay dsmart modül çalışmadı , en az 6 ay turkvod vb eklentiler..

oe 2.2 debain bir sürü problem varken daha onları çözmeden oe 2.5 e geçti , ve tam bir facia.

hala kopya diyen herşeyi çok bilen arkadaşlar ; transcoding özelliği tam 2 yıl önce dünyada sadece Vu+ ile başladı..CI+ plus modül desteği VU+ ile başladı. Hala da dreamlerde VU+ kadar stabil değil..Şuanda VU+ firmasının ekonomik güç olarak dreamin 5 katı olduğunu biliyor musunuz? Hatta bir çok önemli yazılımcıların sadece VU+ da olduğundan haberdar mısınız?

Crash ve bazi sorunlar software sorunu, düsünmeye gerek yok düzelir.
      benim mesajlarımda sizinkiler de burda kalsın , hep ebraber sadece 1-2 ay sonra akışı görelim..

ayrıca ultimo 4k nın yanında dm900 konuşmak fiatın yanında mercedesi konuşmaktır.

neyse , marka fanlığıyla değil gerçek verilerle bakarsanız daha iyi anlarsınız.
      "Efsaneler Ölmez,İmaj Değiştirir..!"

Yorum yap

ben zaten yukarıda yazmıştım @AYBERK hocayla hem fikirim demode oldu bir zamanlar kartaldı ama şimdi karga geçti eskidendi atı alan üsküdar'ı çoktan geçti vu+ bırak vu yu gigablue bile solladı dreamları belki bazıları abarttı diyecek gerçek bu
        MSN DURUMU::

Yorum yap

Valla nasıl bir kopya cihazsa VU+ , 4K cihazı çıkaralı 2 yıl oluyor..2.yılında 3. 4K Cihazını da piyasaya sürdü..Hala gibalue,xtrend vs 4K çıkaracak..dream 2 yıl geriden geliyor , ultimo 4k ya da en az 1 yıl rakip çıkmayacak..hep beraber göreceğiz akışı.
          "Efsaneler Ölmez,İmaj Değiştirir..!"

Yorum yap

aynen katılıyorum @AYBERK ustad sevgili arkadaşlar diyor ki yazılımsal olarak dreambox 900 uhd zamanla oturacak oturana kadar kullanıcıların hevesi kaçar o arada neler çıkar neler vs. vs. ben dreambox hd 800 den çektiğimi ne zenginlikten nede fakirlikte çektim dreambox bedeva verseler almam herkesin görüşüne saygı duyarım zevkler ve renkler tartışılmaz tabii ki
            MSN DURUMU::

Yorum yap

Vu+Ultimo 4K siparişim Gururla uydumarket sitesinden verilmiştir son nokta ...! @AYBERK bey ve ekibine güvenim sonsuz Yıllardır bu siteden alısveriş yapıyorum müthiş enigma 2 ve uydu ekibi
              Next Machina 3D & Vu+DUO 4K

Yorum yap

4k cihaz alacak arkadaşlar bu tabloya göre cihazlarını seçebilirler...

WETEK PLAY 1 ( ANDROİD-OPENLEC-ENİGMA2 )
                K2 PRO ( ANDROİD - OPENELEC )

Yorum yap

Vu+ sadece uydu cihazı ve vu+ ürünlerini kullanmış biri olarak daha iyi olduğundan zerre şüphem yok. Ancak wetek 2 de farklı platformları desteklemesi ile güzel bir alternatif oluşturuyor. Tercihim vu+ olsa bile aradaki 5 kattan bile fazla olan fiyat farkı vu+'ı wetek2'ye alternatif olmaktan bile daha uzağa savuruyor.

Yorum yap

Vu+ varsa sorun yok ...Vu+Ultimo 4K ile uydu alıcısında son nokta şimdilik benim için ben olaya şöyle bakıyorum en iyisi yapılana kadar vu+ ... vu+ ve diğerleri...
                    Next Machina 3D & Vu+DUO 4K

Yorum yap

K-II Prodaki 16GB flash büyük avantaj değil mi?
                      Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
                      DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

yergun_002 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        ben her zaman söylerim dreamboxlara laf söylenmez ama o eskidendi şimdi devri değişti bende ultimo 4k diyorum dreambox 2 sende bir cihaz çıkarıyor ama başını almış gidiyor daha düne kadar kimse samsung bilmiyo9rdu ama şimdi dünya devi gerek tv gerkese android olsun her landa liderler
                        Aynen katiliyorum.Zamaninda seceneksizlikten Dreambox lara gereginden fazla paramizi verdik.Artik hic de gerek yok.beles verseler eve koymam.hemen hemen bugune kadar piyasaya cikan butun cihazlari kullandim.Verdigim paranin karsiligini en iyi veren cihaz Wetek play cikti!

Yorum yap

Sami Ertaga Nickli Üyeden Alıntı
                          K-II Prodaki 16GB flash büyük avantaj değil mi?
                          Nand flash a film atıp izlemediğimiz sürece hayır.

Yorum yap

LASTSAMURAI

"Özellikler üzerinden konusulacaksa, Ultimo 4k belki ilerde görünüyor. En azindan FCB Tuner özelligi olmasi. Ama Tunerin avatajini kullanmak icin Anten ekipmanlarinda degisiklik yapmak gerekecek ki bu da ayriyetten masraf demek."

Bu bilgi ışığında; bendeki dönerli çanaktaki Universal LNB ve merkezi sitemi( Türksat,hotbird, Eutelsat W3A) problemsiz kullanabilir miyim ?

Yorum yap

Bunu ben de tam anlamadım. Hareketli çanakta niye quadro LNB gereksin?
                              Sanırım aparatlı sistemler için olmalı.
                              Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
                              DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

AYBERK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                Valla nasıl bir kopya cihazsa VU+ , 4K cihazı çıkaralı 2 yıl oluyor..2.yılında 3. 4K Cihazını da piyasaya sürdü..Hala gibalue,xtrend vs 4K çıkaracak..dream 2 yıl geriden geliyor , ultimo 4k ya da en az 1 yıl rakip çıkmayacak..hep beraber göreceğiz akışı.
                                usta 4k ultimoda dvbs2x var deniliyor ama çalışmıyor bu konudaki
                                düşünceni alabilirmiyim

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X