• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Köy İmamı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Köy İmamı

Birbirlerine çok yakın iki köy varmış ama bunlardan sadece birinde imam varmış. Köy imamı sabah namazını bu köyde kıldı ise öğle namazı için diğer köye gidermiş. İkindi, akşam, yatsı derken iki köy arasında gider gelirmiş. Köy halkı bundan hiç hoşnut değilmiş hocaya her fırsatta,

- Hocam bu böyle olmaz yolda başına bi iş gelir, ya burada kal ya orada hırsızı var haramisi var.

Derlermiş derlermiş de hoca pek bunlara kulak asmazmış.

- Benim alacakları bir cübbem var onu da alan alsın, dermiş.

Günlerden bir gün hoca ortadan kaybolmuş ne bu köyde nede diğerinde imiş. Köy halkı kısa zamanda durumdan şüphelenip başlamışlar hocayı aramaya. Sonunda bulmuşlar, bir de ne görsünler hoca çırılçıplak bir ağaca bağlı halsiz, dermansız kendinden geçmiş bir durumda. Köylüler hemen hocayı çözmüşler. Yerde dizlerinin üzerinde olan hoca bir taş alıp yanında duran inek yavrusuna atmış. Bu duruma şaşıran köylüler.

-Ne yapıyorsun? Hocam ne istersin Allahın garip buzağısından.Seni bu duruma haramiler hırsızlar getirmedi mi. Diye hocaya sormuşlar. İmamda,

-Hırsızlar paramla elbiselerimi aldı. Bu buzağ ise siz gelene kadar iliğimi sömürdü. Geliyor beni annesi sanıp süt emmeye çalışıyor, geleni beğenmeyince boynuzluyor. Bu var ya bu, bitirdi beni......

güzelmiş aga saol

Yorum yap

Çok güzel olmuş,eline emeğine gönlüne sağlık

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X