• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Mini-X Uydudan Güncelleme ile ABSat Paketi OK

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Mini-X Uydudan Güncelleme ile ABSat Paketi OK

birçok minix uydu alıcısı sahibi cihazlarını uydudan güncelleştiremediklerini ve elle yeni *** giremediklerini dile getirmelerinden dolayı onlara yardımcı olabilmek maksadıyla konuya açıklık getirmek istedim.
    Aşağıda belirtmiş olduğum adımları uyguladığınızda bu sorunlar ortadan kalkacaktır ve sizler ileri teknolojiye sahip bir cihaza sahip olduğunuzu anlayacaksinız.
    1-Cihazınıza yüklü olan kanal listesinin silinmemesi maksadıyla önce uydu alıcınıza usb belleğinizi takınız ve "menü den" "Ayar-Yazılım Güncelleme" bölümüne girerek burada "usb'ye yükle " yi tıklayınız."Kişisel veritabanını" seçtikten sonra "ok" ye basarak usb belleğinize bilgileri yükleyip kişisel bilgisayarınıza yüklediğiniz bilgileri kopyalayınız.
    2-Menü'den "Ayar-Kurulum-Genel Ayarlar" bölümüne girerek burada "Check Header" i KAPALI konumuna getiriniz.
    3-Menü'den "Ayar-Yazılım Güncelleme-Uydudan Güncelleme" bölümüne girerek OK tuşuna basarak güncellemeyi başlatınız.Normalde güncelleme işlemi biraz uzun sürmektedir.Şayet güncelleme işlemi bir iki dakika içersinde hiç başlamıyorsa veya hata veriyorsa, uydu alıcınızı fişten çekip yeniden açınız ve işlemi tekrarlayınız.Buna rağmen sonuç alamıyorsanız, "**********.com'a" girerek "nextminix" bölümünü tıklayarak buradan 1.yazılımı (05.11.2009 tarihli) bilgisayarınıza indiriniz ve usb belleğinize yükleyerek menü'den "Ayar-Yazılım Güncelleme-Usb Aygıt ile Güncelleme" yoluyla bu ilk yazılımı uydu cihazınıza yükleyiniz.
    Daha sonra bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz kanallistesini (userdb.ssu) yine menü'den "Ayar-Yazılım Güncelleme-USB Aygıt ile Güncelleme" yoluyla uydu cihazınıza yükleyiniz. Bu işlem tamamlandıktan sonra uydudan güncellemeyi yeniden denemeden, "Check Header" in KAPALI konumda olduğunu kontrol ediniz.Şayet uydudan güncelleme ile ilgili yine netice alamıyorsanız, en son yazılımı (23.04.2010) USB bellek ile yükleyip uydudan güncellemeyi tekrar deneyiniz. Her seferinde "Check Header" in KAPALI konumunda olduğuna kontrol ediniz.
    4- Uydudan güncelleme tamamlandıktan sonra artık sorunsuz olarak elle ******* girebildiğinizi ve kaydedebildiğinizi, AB Sat (bis kanalları) ın tüm kanallarını izleyebildiğinizi göreceksiniz.
    Umarım vermiş olduğum bu bilgiler sorunlarınızı çözmüştür.İyi seyirler.
    Denenmiştir.

Eline sağlık dostum.

Yorum yap

Emeğinize sağlık .

Yorum yap

büyük emek harcamışsınız üstadım dediğiniz cihazdan bende yok ama bu emeğe teşekkürü bir borç bilirim saygılarımla.

Yorum yap

Bu gün 3 adet uydu alıcısına yükledim,süper çalışıyor.USB den yükleme yaptım.Hotbırd:11681,12692,11411 frekansındaki kanallar açık.

Yorum yap

en büyük sıkıntımız buydu çok şükür onunda çözümü varmış emeğin ve paylaşım için teşekkürler

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X