• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Teofilo Gutierrez Trabzonspor'da.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Teofilo Gutierrez Trabzonspor'da.

Bonservisine 3 milyon dolar ödenen, yıllık 300 bin Euro’dan 3.5 yıllık sözleşmeye “Evet” diyen Kolombiyalı, “Trabzon’u internetten araştırdım. Avrupa’da oynamak en büyük rüyamdı” dedi

Transferini ilk kez HABERTÜRK’ün duyurduğu Teofilo Gutierrez, sonunda Trabzonsporlu oldu. Önceki günmali sayman Mahmut Aksu, idari koordinatör Metin Kazancıoğlu ve kulüp tercümanı Halil Yazıcıoğlu ile birlikte İspanya üzerinden Kolombiya’ya giden Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, dün 10 saati bulan bir pazarlık maratonu sonucu “İşlem tamam” dedi. Atletico Junior Başkanı Alejandro Arteta ile yapılan görüşmelerde en büyük sıkıntı, peşinat konusunda yaşandı. Arteta 3 milyon dolarlık bonservisi peşin olarak isterken, Şener, bu rakamın 1.5 yıla yayılması konusunda ısrarcı oldu. Uzun görüşmeler zaman zaman yemek molalarıyla kesilse de sonuçta Şener’in dediği oldu. 3 milyon dolarlık bonservis ücretinin 1.5 yıl içinde ödenmesi konusunda iki kulüp el sıkıştı.

ÇARŞAMBA GÜNÜ TRABZON’DA

Bu gelişme sonrası kulübü Atletico Junior’dan yıllık 260 bin dolar alan Gutierrez pazarlık masasına çağrıldı. 25 yaşındaki ‘Teogol’ lakaplı golcü yıllık 300 bin Euro’dan 3.5 yıllık sözleşme önerisine “Evet” deyince iş bitmiş oldu. Çarşamba günü Sadri Şener ile birlikte Trabzon’a gelmesi beklenen süper golcü, Kolombiya basınına yaptığı açıklamada, “Avrupa’da futbol oynamak her Kolombiyalı oyuncunun rüyasıdır. Daha önce Arjantin, Brezilya ve Meksika’dan teklifler vardı. Trabzonspor’la ilgili olarak internet üzerinden araştırmalar yaptım. Takımdaki futbolcuları, ligdeki durumunu öğrendim. Ayrıca kenti de araştırdım. Rüyalarımgerçek oldu” ifadesini kullandı. Kolombiya basınında yer alan haberlerde ise Gutierrez için Arjantin’in dev kulübü River Plate’in de devrede olduğu, ancak Trabzonspor’un son dakikada işi bitirdiği bilgisine yer verildi.

Tekke sezon sonuna kaldı

Trabzonspor’a dönüşü yılan hikâyesi halini alan Fatih Tekke konusunda Zenit’in inadı ağır bastı. Haziran ayında serbest kalacak olan tecrübeli oyuncu için “2 milyon Euro getirin, Fatih’i alın” diyerek pazarlığa giren ve kesinlikle geri adım atmayan Rus kulübünün bu tavrı sonrası, Trabzonspor Fatih defterini kapattı. Başkan Sadri Şener, Rusya’ya gitmeye hazırlanan sportif direktör Ünal Karaman’ı göndermeme kararı aldı. Rubin Kazan’ın da gözdesi haline gelen Fatih, eğer bu kulübe transfer olmazsa sezon sonunda bedelsiz olarak Trabzonspor’a gelecek.

htspor
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr
Hazırlanıyor...
X