• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

yardımlarınızı bekliyorum

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• yardımlarınızı bekliyorum

arkadaşımın DREAMBOX 500s var cihaza bağlanmak istiyorum dyndns adresi ile telnet ve ftp ile bağlanıyorum yalnız http ile bir türlü bağlanamadım acaba bağlanamamın sebebi nereden kaynaklanıyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler iyi çalışmalar.

internet explorer ac sonra cihazın ipsini yaz kullanıcı adı ve şifre ister değiştirmedinse

root
    dreambox tur
    direk bağlanırsın

Yorum yap

Arkadaşlar hazır yardım başlığı açılmışken benim de bir sorum-sorunum var;
      skybox (dm500) uydu alıcım var ethernet kablosunu taktığımda daha önceleri hatırlayabildiğim kadarıyla içinde (üstten bakınca) yeşil ışık yanıyordu. Şimdi zaman zaman yanmadığı ve internete bağlanamıdığımı fark ettim. değişik kablolar la da denedim bazen yeşil yanmıyor ve dolayısıyla bağlanamıyor.. Uydu alıcısının arızalı olma ihtimali mi yoksa ıp ayarlarıyla mı ilgili (ıp ayarı yapmadanda yeşilin yanması gerekiyor mu? varsa biran önce servise götürmek istiyorum.saygılarımla
      Türkiye'nin Kalbi ANKARA
      Next 2000 CIS Super Plus (QNEC),Next MiniX-CX , Dreambox 800 HD, Sansui 7500 PVR, Sharp 0,4 LNB, 150cm Mega,
      Onwa 18" Motor,
      Next YE 6000 V-box
      Fun 4-6, Markasız Programmer, Season Kart

Yorum yap

saslar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Arkadaşlar hazır yardım başlığı açılmışken benim de bir sorum-sorunum var;
        skybox (dm500) uydu alıcım var ethernet kablosunu taktığımda daha önceleri hatırlayabildiğim kadarıyla içinde (üstten bakınca) yeşil ışık yanıyordu. Şimdi zaman zaman yanmadığı ve internete bağlanamıdığımı fark ettim. değişik kablolar la da denedim bazen yeşil yanmıyor ve dolayısıyla bağlanamıyor.. Uydu alıcısının arızalı olma ihtimali mi yoksa ıp ayarlarıyla mı ilgili (ıp ayarı yapmadanda yeşilin yanması gerekiyor mu? varsa biran önce servise götürmek istiyorum.saygılarımla

Selamlar arkadas asagıda resım koydum resme ıyıce bak kontrol et

tamam mı?

daha sonra eğer adsl kullanıyorsan genelde adsl kullanıyorlar

resımdekı gıbı ayarla

sonra hafızaya al bakalım olacak mı olmayacak mı?

Resimdeki derken ip adresini ayarlama hahahha

dhcp işaretli olmasın

aşağıdaki resim gemini image 4.1.0 dır
        cihaz ise dm 500 s

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X