• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Bazı modemlerle bağlantı sorunu yaşayanlar...

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

tamam bu sorunu da çözdüm digium bilgilerin çok işime yaradı teşekürler elin dert görmesin 4 çıkışlı modeme ayrıyettenbir beş çıkışlı spliter daha balamıştık spliterden tanımıyor direkt modemden tanıyor airtress senin vermiş olduğun ip -ve dns alanı girdim sorunsuz çalışıyor şimdi ????
    62*60*42*39*28.5*26*19*16*13*10*9*7*4.8*1*4*7*8*12 .5*15* diseqc motor 95 cm.ofset--NEXT 2000 DOBRATECH

Yorum yap

datron rta 1030w modemim var
      sürekli kopuyor nedendir acaba DIGIUM?

Yorum yap

Her şeyi denedim Zyxel P-662-D1 modem ile bağlantı kuramıyorum. Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Yorum yap

Airtiesde sürekli internetten düşüyordu gidip modem aldım sırf o yüzden sürekli internetten düşüyordu cihaz o kadar uğraştım çözemedim.

Şu an Linksys kullanıyorum sorun yok eski modem RT-111 di
          Next 2000 super HDTV-Goldmaster Sat1010HD-Kaon receıver-Digiturk-D-smart

Yorum yap

Teşekkürler digium. modemim airties 210 işlem tamam.

Yorum yap

Bende airties modem var. Dediklerinizi yaptım. Ama 3-4 saatte bir internetten düşüyor ve "DHCP alan bulunamıyor" diyor. Modemi açıp kapattıktan sonra tekrar bağlanıyor. Bunun çözümü yok mu?

Yorum yap

sabos45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Bende airties modem var. Dediklerinizi yaptım. Ama 3-4 saatte bir internetten düşüyor ve "DHCP alan bulunamıyor" diyor. Modemi açıp kapattıktan sonra tekrar bağlanıyor. Bunun çözümü yok mu?
                Modemi açıp kapatmana gerek yokki. uydu alıcındaki ayarları doğru yaptığından eminmisin, digium'un talimatlarını dikkatlice incele aynısını yap sonra modeme pc'den explorer'den 192.168.2.1 gir araçlar'dan yeniden başlat'a ve routerı yeniden başlat tıkla düzelir. tabii ustalar daha iyi bilir ama ben öyle yaptım oldu.

Yorum yap

Evet ayarları doğru olarak yaptım. Bağlanmada sorun yok. Fakat bağlantı kopuyor. dhcp alanı bulunamadı dedikten sonra bilgisayardanda bağlamıyorum ki! Modemde tek çıkış var. Swith ile çoğaltıyorum. Bilgisayarda da kısıtlı veya bağlantı yok diyor. İkide bir aç kapa yapıyorum yani.

Yorum yap

Switch kullanmadığım için birşey diyemiyeceğim

Yorum yap

exper ecm modem 9000 ultraya giremiyorum yeni bir modem bunun statik ip adreslerini bilmiyorum digium ustat bana bu konuda yardımcı olursan sevinrim teşekürler kolay gelsin
                      62*60*42*39*28.5*26*19*16*13*10*9*7*4.8*1*4*7*8*12 .5*15* diseqc motor 95 cm.ofset--NEXT 2000 DOBRATECH

Yorum yap

datron wrelless modem kullaniyorum. varsa özel ayarları lütfen alabilirmiyim?

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          datron wrelless modem kullaniyorum. varsa özel ayarları lütfen alabilirmiyim?
                          Tam modeli nedir?

Yorum yap

Merhaba, ethernet ayarlarını burada tarif edildiği gibi D-Link modem için yaptım. IP almada sorun yok, hemen geliyor, fakat Ping ise devamlı 100% lost ile sonuçlanıyor. Bu konuda yardımcı olabilecek varmı?

Yorum yap

inca ve airtes için denedim tam oturdu herşey normal teşekkürler digium

Yorum yap

benim modemim zvxel acaba hangi seçeneği gireyim bazan server açılmıyor veya açıkken kapanıyor dhcp yöntemiyle giriyorum ama sabitlemi girsem acaba

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X