• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Astra konusunda bir yardım lütfen

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Astra konusunda bir yardım lütfen

Kardeşler bende Next 2000 cx super plus usbli makina ve apartmandada hotbird ve Türksat ortak ortak uydu anteni sistemi var(bir kabloyla geliyor)
    Ben odunlukta duran 90 lık çanağımı balkona kurup astra uydusunu izlemek istiyorum tabi ki premier kanallarını :P
    Ortak sistemde bir kablodan Diseq A Türksat Diseq B hotbird olarak ayarlı
    Ben bir switch daha takmayı Astarayıda Diseq C olarak ayarlamayı planlıyorum
    ama apartmanda ki ortak antenden gelen kabloyu diseq a ya bağlayınca hotbird diseq b ye bağlayınca Türksat çalışmıyor bu sorunu nasıl çözebilirm
    Aklıma ortak anten sisteminden gelen kabloyu bir T yardımı ile çoğaltarak lnb1 türksat(ortak antenden t ile çoğalttığım bir ucu) lnb2 hotbird(ortak antenden t ile çoğalttığım diğer bir ucu) olarak lnb 3 de astra çanaktan gelen kabloyu olarak tanıtmak istiyorum
    sizce işe yarar mı yarasada ne kadar performans alırım sonuç olarak isteğim astra kanallrını(maçları) izlemek ayrıca Samsun merkezde oturuyorum kullanıcağım lnb starsat sr 310 bugün lnbyi kurçalarken şu sünnet olayı aklıma geldi elimde lnbnin sünnet edilen uçuna bastırdım biraz kırıldı yarım sünnetli oldu gerisinide kıracaz artık :P ama aklıma takılan birşey var lnbyi sünet edince içine su felan kaçmaz mı lnb bozulmasın uçunu poşetle felan kapatsak nasıl olur ki
    yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

apartman uydu sist.varsa sen daha 4 adet çanak kurabilirsin 12/0v swıçh kulanılacak,astraya gelince iyi bir uydu kuranı bul ve uygun yere kurdur
    UYDU ELEKTRONİK

Yorum yap

morpman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Kardeşler bende Next 2000 cx super plus usbli makina ve apartmandada hotbird ve Türksat ortak ortak uydu anteni sistemi var(bir kabloyla geliyor)
      Ben odunlukta duran 90 lık çanağımı balkona kurup astra uydusunu izlemek istiyorum tabi ki premier kanallarını :P
      Ortak sistemde bir kablodan Diseq A Türksat Diseq B hotbird olarak ayarlı
      Ben bir switch daha takmayı Astarayıda Diseq C olarak ayarlamayı planlıyorum
      ama apartmanda ki ortak antenden gelen kabloyu diseq a ya bağlayınca hotbird diseq b ye bağlayınca Türksat çalışmıyor bu sorunu nasıl çözebilirm
      Aklıma ortak anten sisteminden gelen kabloyu bir T yardımı ile çoğaltarak lnb1 türksat(ortak antenden t ile çoğalttığım bir ucu) lnb2 hotbird(ortak antenden t ile çoğalttığım diğer bir ucu) olarak lnb 3 de astra çanaktan gelen kabloyu olarak tanıtmak istiyorum
      sizce işe yarar mı yarasada ne kadar performans alırım sonuç olarak isteğim astra kanallrını(maçları) izlemek ayrıca Samsun merkezde oturuyorum kullanıcağım lnb starsat sr 310 bugün lnbyi kurçalarken şu sünnet olayı aklıma geldi elimde lnbnin sünnet edilen uçuna bastırdım biraz kırıldı yarım sünnetli oldu gerisinide kıracaz artık :P ama aklıma takılan birşey var lnbyi sünet edince içine su felan kaçmaz mı lnb bozulmasın uçunu poşetle felan kapatsak nasıl olur ki
      yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

iyi bir uydu sistemi kuran yere müracat et,

yardımcı olurlar baya detaylı anlatmaya çalışmıssın....
      Atlanta HD-Box Pvr/Dreambox 500 S/110Triax OffsetÇanak/StabHH-120DisecgMotor/Dıavola 0.1db Inb

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X