• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

vBulletin Kurulumu (Lokalde Bilgisayarda) !!

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• vBulletin Kurulumu (Lokalde Bilgisayarda) !!

Lokalde (Bilgisayarda) vBulletin Kurulumu !!

Açıklama : Altta; lokalde, yani kendi bilgisayarınızda nasıl vBulletin kuracağınızı ve hangi programı kullanacağınızı anlattım. Bunun için birçok method var. Ben; EasyPHP programı ile bunun nasıl yapılacağını aşağda anlattım. İsteyen bunu uygulasın. Bence daha basit ve kullanışlı.

- Buradan EasyPHP 1.8 sürümünü indirin ve normal bilgisayarınıza kurun.

- Kurulumu yaptıktan sonra programı çalıştırmadan önce; Program Files/EasyPHP1-8/www klasörünün içine forum isminde bir klasör açın ve bunun içine, vBulletin paketindeki upload klasörü içindeki tüm dosyaları kopyalayın.

- Forumun dosyalarının olduğu paketlerdeki includes klasörünün içindeki config.php.new dosyasının adını config.php olarak değiştirin. Yani sonundaki .new silinecek.

- Daha sonra EasyPHP programını çalıştırın. Çalıştırdığınızda, karşınıza fransızca bir menü çıkarsa (Mise a jour başlıklı) buna "Cancel" tıklayın.

- Resimdeki gibi Apache ve MySQL Başlatıldı şeklinde her iki ışık ta yeşilse sorun yok. Pencereyi kapatmayın, ufaltma düğmesine tıklayarak alta görev çubuğuna düşmesini sağlayın.

- Resimdeki gibi EasyPHP iconu altta görev çubuğuna yerleşmiştir. Şimdi sıra geldi kuracağımız foruma db açmaya. Bunu için; resimde gördüğünüz siyah P renkli icona sağ tılayıp Yönetim yazana tıklıyoruz.

- Yeni bir explorer penceresi açılır ve şekildek gibi menü açılır. Buradan okun gösterdiği yere (Manage Database) tıklayın.

- PhpMyAdmin açılır. Resimdeki gibi "Yeni Veritabanı Oluştur" yazan yere forum yazın ve sağdaki okun gösterdiği Git kısmına tıklayın.

- Alttaki gibi veritabanı oluşturulduğu ekran gelrise tamamdır. Pencereyi kapatabilirsiniz.

- Şimdi üstte güsterdiğim gibi görev çubuğundaki P harfine sağ tıklayın tekrar; bu sefer Yerel Web yazan yere tıklayın. Karşınıza alttaki gibi bir menü gelecek yeni sayfada. Kırmızı çerçevedeki gibi adres satırına .../forum/install/install.php yazın ve entere basın.

- Kurulum başlayacak; ilk 9 adım sadece Next tıklayarak devam edin sırayla gerekli işlemleri kendi uygulayacak zaten.

- 9 numaralı adımda karşınıza bir menü çıkacak bazı seçenekler vardır; lokalde kurulum yapıldığı için bunlar önemli değil. Direk en alttan "Proceed" tıklayın. Ve 10 numaralı adımı da next tıklayarak geçin.

- 11 numaralı adımda şekildeki gibi admin kullanıcı adı, şifresini ve emaili girin. Ve alttan Proceed tıklayın.

- 12 numaralıadımı geçmek için de Next tıklayın.

- 13 numaralı adımda karşınıza uyarı metni gelecek. Bu aşamada, Program Files/EasyPHP1-8/www/forum klasörünün içine olan install klasörünün adını değiştirin veya silin. Sonra da "here" yazan yere tıklayın.

- Karşınıza admincp login menüsü gelecek; buraya admin kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra forumunuzun kontrol paneline gireceksiniz. Buradan ayarlamaları yapabilirsiniz.

- Sadece bu konuyla ilgili sorunlarınızı burada yazabilirsiniz.
    Eklenen Dosyalar

off her yerde bunu arıyordum yaa cok tesekkur ederım ellerıne saglık kardesım

Yorum yap

çok iyi çalışma eline saglık

Yorum yap

Dostum pc'yi kapatınca hepsi siliniyor neden acaba ?

Yorum yap

Mack Nickli Üyeden Alıntı
          Dostum pc'yi kapatınca hepsi siliniyor neden acaba ?
          Bu sorunla galiba daha önce de 1-2 arkadaş karşılaşmıştı; tam olarak nasıl siliniyor? Bunu ben 3 senedir kullanıyorum defalarca sistem değiştirdim ve kurulum yaptım fakat bu tip bir sorunla hiç karşılaşmadım o nedenle ayrıntılı cevap veremiyorum. Bence muhtemelen işletim sisteminden kaynaklanabilir..

Yorum yap

Anlattığın gibi kurdum programı,bugün 3.5.1'e pcdekini upgrade edeyim dedim bir baktım forum klasörleri duruyo ama db uçmuş bende anlamadım.İşletim sisiteminde ne olabilir daha 1 hafta olmadı kuralı...

Yorum yap

Çok güzel bir döküman hazırlamışsın..Tebrik ederim çok sağol..

Yorum yap

Şimdi de login olma sorunu oluyor anlamadım gitti.Giriyorum şifreyle yine şifre ekranına geliyor.Anasayfada online olanlar kısmında da online gözüküyorum

anlamadım gitti....

Yorum yap

bilgisayarın cookielerini temizle; olmazsa, vbulletin paketindeki do not upload klasöründeki tools.php 'yi admincp klasörüne koy, çalıştır ve ordan forumun cookielerini temizle..

Yorum yap

Çok teşekkürler

Yorum yap

ellerine saglık bende böyle bir bilgi arıyordum cookk teşekkürler.

Yorum yap

Eastphp için başka birlink verebilirmisin? bu linkte yok yada indirenler biryere uplaad edebelirmi? bir zahmet

Yorum yap

kusura bakmayın iki konu açmışım inşallah moderatörler çabuk siler

Yorum yap

darjeling Nickli Üyeden Alıntı
                            Eastphp için başka birlink verebilirmisin? bu linkte yok yada indirenler biryere uplaad edebelirmi? bir zahmet
                            şimdi kontrol ettim link sağlam.. zaten linkin ölmesi söz konusu değil çünkü kendi orjinal sitesi..

Yorum yap

abi sağolasın biraz karıştırdım sonunda indirdim çok sağol ++ teraziyede basarım gerçi co adminsin ama

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X