• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D 7.6.2013 V4.418 Yazılımı

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

ege erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilgi barının orjinaline ben de dönemedim. orjinalite korunmalıydı.. alternatif olarak sağdan soldan çıkabilir buna itirazım yok. bu şekilde göz yoruyor. isteyen orjinal halini ,isteye alttan üsten çıkanı kullanmalıydı..

[/B]
    Evet bu konuda sizinle HEMFİKİRİM....Sanırım bundan sonraki yazılımlarda bu DİKKATE alınabilir.

kanal değişim hızında fark yok bence de.

Bu konuda herkeze farklı görünebilir şimdi ben SOLARAK seçimini kullanıyorum ANINDA kanal değişiyor..Bu durum sadece TÜRKSAT ta değil 4 UYDU geçişi sırasındada aynı yani ben MEMNUNUM.

Burada onay istiyor güncelleme için. EVET/HAYIR diye soruyor. evet koyu mavi renk bu koyu mavinin HAYIR üzerinde durması gerekiryor. biz istersek evete çekip onaylarız. bu şekilde yanlışlıkla ok. basınca kahroluyorum. eski plus serilerine göre ters olmuş. bu düzeltilebilir mi..?? her defasında yanlışlıkla onaylıyorum..[/
    QUOTE]

Bu konudada HAKLI olabilirsiniz MENÜLER arasında pek fazla bir renk ayırımı olmadığından farkında olmadan YANLIŞLIK sonucu her şey olabilir.Yani HAYIR dan başlanması bencede çok daha iyi olur.Bu durumun ilerleyen yazılımlarda DOKTOR üstadımız tarafından değerlendirileceğini umuyorum.
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

alp35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      hocam daha evvelde sordum internet kısmına java ve flash player eklentileri gelirmi
      Sayın Arkadaşım bu konuda benim NET bir BİLGİM yok bu konuda en net bilgiyi ancak DOKTOR Üstadımız yada MACH 1 Üstat söyleyebilir.Çünki malumunuz bu cihazın ne yapıp ne yapamıyacağı bizim bilgimiz dışındadır.Fakat eğerki İŞLEMCİ destekler ise buraya yazılanlar zaten çok yakından takip ediliyor eğer bu destek verilebilirse verilir merak etmeyin.Ama bizlerin dediğim gibi bu cihazın işlemcisinin yapabileceği ve yazılıma eklenip eklenemiyeceği bilgileri bizlerle paylaşılmıyor.Yazılım geldiğinde veriliyor şu olmuş bu olmuş deniyor hepsi o bakalım zaman ne getirecek bekleyip görelim.
      MACHİNA - 3-D
      8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
      TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

hocam tşkkr ederim inşallah gelir en azından internet tarafı mükemmel hale gelir tabi kablusuz klavye yazılımı ile

Yorum yap

can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Evet evet evet bu saçma Evet,Hayır deme işi benide zıvanadan çıkarıyor ben bu Evet,Hayır işini 3 aya öğrendim arkadaş.Bunuda bir an önce düzeltilme yapılırsa çok iyi olur.Çıkan yazılımların %80'ni internetle alakaılı oluyor sanki mübarek pc olup uçacak daha pc lerin yapamadığı yüzlerce iş var tutupta bu işi uydu alıcılara zorla enteğre etmenin bir mantığı yoktur insanlar uydu alıcıların pc nin işlerini yapması için şartları çok zorluyoruz.Sonrada istenmeyen yerlerden cihaz aslı görevini yapamaz hale geliyor.Bırakın cihaz asli görevini yapsın her iş kumanda ile yapılsın.Ben next machina cihazdan önce 1,000 tl'elik saçma bir cihaz aldım Giablo Quad 15 gün kullandım evde pc vede net olmadığı için nerdeyse kanal değişemiyecektim kullanamadım geri verdim Next Machina 3D aldım vede çok memnunum.Ağırlıklı olarak kumanda ile yapılan işleri yoğunlaşırsa iyi olur mesela Uydu silme ekleme,Cihazı açıp kapatanda aynı kanalda açılması(ben bunu hallettim ama uğraştırıyor).Asli görevi olan görüntü kalitesi şimdilik çok iyi oldu dahada iyi olabilir,Kanal değşim hızı,Tarih,saat kaılıcı olmak şartıyla,Ne bileyim her ne işi varsa onları yapsın.
          Burda yanlış anlaşılmasın cihazı vede yazılımı yapan abileri vede Ustaları eleştirmiyorum verdikleri emeklerden dolayıda Her defasında da teşekkürlerimi iletmişimdir vede yazılımlarıda kullanıyorum.Sadece insanlarımızın şartları zorlaması isteklerinin bitmemesi mecburende Ustalar da yapmak zorunda kalıyorlar.Tekrar Yapanların emeklerini teşekkürler.Bu yazı içinde kusura bakmayın ama ne yapayım biraz doldum insanlarımız nerdeyse çıkan yazılımla nerdeyse mutfakda yemek pişirmesini istiyoruz.
          -E canım eve internet al sende artık
          -Internet al, bir de server ayarla bak dünyanın keyfine

Yorum yap

Burada onay istiyor güncelleme için. EVET/HAYIR diye soruyor. evet koyu mavi renk bu koyu mavinin HAYIR üzerinde durması gerekiryor. biz istersek evete çekip onaylarız. bu şekilde yanlışlıkla ok. basınca kahroluyorum. eski plus serilerine göre ters olmuş. bu düzeltilebilir mi..?? her defasında yanlışlıkla onaylıyorum..
            dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Bu konudada HAKLI olabilirsiniz MENÜLER arasında pek fazla bir renk ayırımı olmadığından farkında olmadan YANLIŞLIK sonucu her şey olabilir.Yani HAYIR dan başlanması bencede çok daha iyi olur.Bu durumun ilerleyen yazılımlarda DOKTOR üstadımız tarafından değerlendirileceğini umuyorum. [/B]
            hocam menüler arasındaki renk ayırımı güzel. cihazın onay sormasıda çok güzel benim hoşuma gidiyor açıkçası. ilmeç nerede ise orası koyu mavi, bunu idrak ediyoruz tek sıkıntı onay kutucuğu açıldığı zaman koyu mavi ilmecin EVET 'te durmasıdır. reflex hareketi ile ok basınca onaylamış oluyoruz istemediğimiz bir onay veriyoruz.

ilmeç 2000 plus modelleri gibi HAYIR 'da durmuş olsa yanılma durumumuz olmayacak. doktor üstadım lütfen bu küçücük ama önemli ayrıntıyı atlamasın, youtube den çıkmak istemediğim halde her defasında evet'e onay verip çıkıyorum.

burada sorunlarla ve sorularla ilgilendiğiniz için de size de bir teşekkür borcum var bunu bilesiniz..

Yorum yap

hocam menüler arasındaki renk ayırımı güzel. cihazın onay sormasıda çok güzel benim hoşuma gidiyor açıkçası. ilmeç nerede ise orası koyu mavi, bunu idrak ediyoruz tek sıkıntı onay kutucuğu açıldığı zaman koyu mavi ilmecin EVET 'te durmasıdır. reflex hareketi ile ok basınca onaylamış oluyoruz istemediğimiz bir onay veriyoruz.

ilmeç 2000 plus modelleri gibi HAYIR 'da durmuş olsa yanılma durumumuz olmayacak. doktor üstadım lütfen bu küçücük ama önemli ayrıntıyı atlamasın, youtube den çıkmak istemediğim halde her defasında evet'e onay verip çıkıyorum.

burada sorunlarla ve sorularla ilgilendiğiniz için de size de bir teşekkür borcum var bunu bilesiniz..
              Sn:Arkadaşım bilmem DOKTOR Üstadın bir yazısı vardı bu sabah paylaşmış,şöyleki son gelen menü animasyonundaki o farklılaşma gelen istekler doğrultusunda sanırım 2 şekilde yeni yazılıma eklenecekmiş.Yani isteyen eskisi gibi kullanacakmış isteyen şimdiki hali ile yani görüldüğü üzere buraya yazılanlar DAİMA çok ama çok yakından takip ediliyor bundan kimsenin şüphesi olmasın...Sizin bu konu ile dile getirdiğinizde bencede son derece MANTIKLI dır.Ve bu durumun DOKTOR Üstadımız tarafından DİKKATE alınacağınıda sanıyorum.Sonuçta bu çok basit bir değişiklik yazılımla hallolabilen.Bizler yeterki SABIRLI olalım daha sırada bekleyen bir sürü YAZILIMLA gelecek şeyler var...Bunu diyen ben değilim bunu diyen bu serinin efsane yaratıcısı DOKTOR umuz...Kendisine ayrıca bu vesile ile ŞÜKRANLARIMI tekrar sunuyorum...

doktor

Moderator

--------------------------------------------------------------------------------

Giriş Tarihi:26-01-2004
              Mekan:34 İstanbul
              Kan Grubu:AB Rh ( + )
              Üye No:916

kablosuz klavye olayı biraz karışık...bir marka belirleyip onu alın demek çok sakıncalı..cihaz android değil,sonuçta sanal klavyeye uzaktan yazılacak..zaten çalışma yapıldı..önümüzdeki yazılımlarda ok verilir..
              animasyonu ben beğendim ama sevmeyenler içinde sadece kanal liste değil barıda normal seçeneğine ekledim kanal listesi +kanal barı normal seçiminde eski haliyle gelecek anmasyon açılınca hareketli olacak..ilk yazılımda ok..
              portalda ekran boyutu genişledi..oda verilecek m3u güncelemeleri vb ilerde ful otomatik olacak ..m3u listelerini cihazı açınca portaldan bir güncellerseniz sürekli açık kalanların olduğunu,ölülerin kaybolduğunu göreceksiniz.. Düzenleyen doktor : 10-06-2013 at 10:01 Markalar için değil..
              iNSANLAR İÇİN ÇALIŞIRIM..
              Machinka...
              MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Doktor üstadımıza yaptığı çalışmalardan dolayı teşekür ediyorum çalışmalarını daha bir şevk ile yapmasını temenni ediyorum inşallah sıkılmaz da bu cihazı bizlere daha faydalı hale getirir
                Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

Çok değerli Doktor ve emeği geçen tüm ustalara Teşekkürler Allah sizlerden razı olsun başarılarınızın devamını diliyorum.

Yorum yap

kanal değiştirme ben donarak geçiş kullanıyorum hem D smrat Kanallarında hemde normal kanallar arasında da eski yazılıma göre yavaşlamışlardır.

Yorum yap

can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      kanal değiştirme ben donarak geçiş kullanıyorum hem D smrat Kanallarında hemde normal kanallar arasında da eski yazılıma göre yavaşlamışlardır.
                      İki üst mesajda bu konu ile ilgili bir AÇIKLAMA yapmıştım....Bu dediğiniz D-SMART kanallardan yani MODÜL kullanan arkadaşlarımız daha önce sanki kanal geçiş hızı daha iyi olmuş gibilerinden yazmışlardı...Birkaç arkadaş tam tesini yazmış olabilir bende şimdi şu anda SOLARAK seçimi ile kullanıyorum kanal geçişi nasıl anlayamiyorum bile bir bakıyorum kanal değişmiş bile....Bakınız burada bir UYDUCU olarak tekrar hatırlatmak isterim eğerki sizin olmayan bir KANAL LİSTESİ kullanıyorsanız bu şekilde sıkıntı yaşamanız çok normaldir...Öncelikle şunu belirtmek isterimki Sn:ŞAMPİYON Kardeşimiz müthiş bir özveri ile FORUMA hazır kanal listeleri vermektedir...Ve o verilen listeler kendi sistemine ait olduğuğundan dolayı bazı kanalların SİZLERDE geç açılma durumu NORMALDİR.Herkesin sistemi farklı farklıdır ÖZELLİKLE LNB durumları LNB lerin içindeki OSİLATÖR FREKANS değişiklikleri maalesef sizler farkında olmadan bu şekilde kendini hissettirmektedir...Bakınız benim alt komşum şimdi kendi dairesini TADİLAT yaptırıyor.Ve boş olan diğer bir dairesi var bir kaç gün orada yatıp kalkacaklar mecburen neyse TV lerini ve 2000 x plus serisine ait cihazını alıp gitmişler akşam beni arıyorlar bazı kanallar var bazıları yok diye...Saat geç olduğu için ertesi gün gittim SİNYALLERİ Satfinder-3 Ultra USB ile ölçtüm hepsi MÜKEMMEL idi.Hemen cihaza 12015 frekansından NETWORK tarama yaptırdım mevcut kanallar yerleri korunarak kanal listesinde hiç bir değişiklik olmadan tüm kanallar hepsi geldi.Eee peki neden böyle oldu dersiniz hemen sizleri aydınlatmak adına yazayım cihaz bizim apartmanda 8 li NEXT lnb si ile çalışıyordu,dolayısı ile cihaz ona göre kendini şartlandırıyordu kanal geçişlerinde...Fakat cihaz diğer yere gittiğinde ki orda MERKEZİ SANTRAL SİSTEMİ olduğu için tabiri caiz ise cihazın içindeki bilgilerle o sistemin bilgileri uyuşmadı ve SİNYAL YOK uyarısı verdi...Ama ben NETWORK taramada olayı bitirdim yani cihaz ordaki sisteme ADAPTE oldu...Sanırım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.Birde tekrar hatırlatayım hiç üşenmeden kendi sisteminize uygun kanal listenizi muhakkak yapınız sonra YEDEK alınız...Gelen her yazılım öncesi ve sonrası FABRİKA AYARI YAPINIZ.Bunların hepsi basit görünen ama çok önemli hususlardır...

NOT: Kendi kanal listemi (4 UYDULU) bir gece saat 10 da başladım ertesi sabah 10 da bitirdim...FAVORİ lerimi TEK TEK hazırladım üşenmeden TEK TEK ve şimdilerde ise değişen TP ler varsa DEVAMLI güncel tutup gelen her yazılım öncesi tekrar YEDEK alıyorum...Yazılımdan sonra önce Kanal listemi + Ip Tv dosyamı + Cccam dosyamı + Prio dosyamı USB den sıra ile halledip en nihayetinde NEXT DESTEK ten GÜNCEL K.ey ve Softcamı indiriyorum.
                      MACHİNA - 3-D

Yorum yap

-Kanal değiştirme hızı bende de iyi durumda. Hatta diğer yazılımlara göre oldukça iyi durumda.

Yorum yap

antenim ferdi sistem, kanalları kendim tarattım kanal geçiş hızlarında sorun yok, oldukça hızlı.

bu cihazı almamın en önemli sebeplerinden biri kanalları hızlı açmasıdır. görevini de gayet iyi yapıyor.

başka marka bir cihazla bi deneyin kanal geçişlerini oturup ağlarsınız ya da hasta olursunuz...

Yorum yap

önemli olan şifreli platform D-smart ın kanal geçiş hızı yoksa FTA kanallarda sorun yok
                            Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

arkadaşlar tuner bir giriş kablo 2 tuner 1 dörtlü dayzek (türksat,hotbird,astra ,sirius+w3) tuner 2 girişe bağladığım hellasat kablo 1 tuner 2 yapıyorum hafızaya almıyor sinyal gelmiyor hellasat uydusundan yardımlarınızı bekliyorum

Yorum yap

yıldırım58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                arkadaşlar tuner bir giriş kablo 2 tuner 1 dörtlü dayzek (türksat,hotbird,astra ,sirius+w3) tuner 2 girişe bağladığım hellasat kablo 1 tuner 2 yapıyorum hafızaya almıyor sinyal gelmiyor hellasat uydusundan yardımlarınızı bekliyorum

Arkadaşım sisteminizdeki DAYZEK yapılandırmasını yaptınızmı acaba .? Her iki TUNERE de giren kablolar hangi uydulardan geliyor ise ona göre AYRI AYRI 1/0 yapılandırma gerekmektedir. Yine bu arada aklıma gelmişken TUNER yapılandırması 2 ayrı uydu olarakmı yoksa LOOPTROOP olarakmı yapılı..Normali 2 KABLO yazan olmalıdır.
                                Yine ayrıca dayzek seçiminde 1/1 desteği kapalı olmalıdır.
                                MACHİNA - 3-D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X