• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 8000xcam boot ver.1.3 dump...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

slm
    arkadaşım tüm bunların hepsi var 8000 x cam flaş no su JTAG yükleme prog da yok
    saygılar

Yorum yap

arkadaşım flashın sst 39vf160 ise jtag ile sorunsuz yaparsın ama flashın intel ise sökerekten yükleme yapılması lazımdır bunu yapmak için bayağı tecrübe ister.

Yorum yap

slm
        ok üstat deneyeceğim
        saygılar

Yorum yap

Arkadaşlar olmadı olmuyor. Neden mi?

En güncel jkeys.def dosyasını indirip aynı dosyayla jkeys yazılımını kullanıyorum (tabii daha önce wall'u açıp gerekli ayarları yaparak).

jkeys yazılımı açıldığında üstte işlemciyi görüyorum (yani benim next'le jtag cihazı bağlantıya geçiyor). Daha sonra IRD definition bölümünden ilgili flash'ı seçmeye geliyorum. Ne oluyorsa burada oluyor zaten. @satwalker arkadaşın dediği yöntemi izlersem (yani benim flash 'intel' olduğu için IRD olarak jkeys'de "starsat" ya da "next 5000" seçiyorum).benim flash'ın kimliği olan TE28F160C3T90'ı "starsat" ya da "next 5000"de göremiyorum. Buna rağmen flash'ı yazmaya kalktığımda da zaten "error" mesajları geliyor. Yani sorun halen benim next'le ilgili flash ayarlarını bulamamamdan kaynaklanıyor.

Sonuç olarak olmadı. Ancak diğer taraftan ben bu elimdeki intel flash'ın "kilitli" olmasından şüpheleniyorum. Şimdi size şu soruyu soruyorum:

Daha önce bu işlemi yapan arkadaşlar hiç Intel flash'ın kilidini kaldırma işlemi kullandılar mı? Yoksa böyle bir uygulama yapmadan flash'ı sorunsuzca mı yazdılar. Yazdılarsa halen ilk sorum devam ediyor: Peki ama nasıl?

Şimdiden teşekkürler...

Yorum yap

Arkadaşım jkeyle uğraşma JTAG bölümünde Jtagup programı verdim sadece dosyayı seç ve yükle
            BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

slm
              üstat onunlada denedim olmadı ilgine teşekkürler
              saygılar

Yorum yap

merhaba arkadaşlar eğer cihazınızdaki flash intel ise kesinlikle sökülmesi lazım jtag ile olmuyor.

Yorum yap

Arkadaşım benim kullandığım 2 x cam cihaz var birini evde diyerinide dükkanda kullanıyorum dükkanda kullandığım cihazın flaş nosu 39v160 sanırım aklımda kaldıysa 39 ile başlıyor o kesin onu flaşmaster ile hallettim loader 1.3
                  oldu evde kullandığım cihazın flaş nosu intel marka 28f160 onu yapamadım bir sürü uğraş verdim ama nafile başaramadım muhtemelen flaşın sökülmesi gerekiyor onuda sonra hallederim şimdilik bıraktım,ilgi için teşekkürler.
                  LEBEN ?

Yorum yap

evet dostum intel flashları sökmeden yapılamıyor sökülerek flash yükleme aparatı ile yap

Yorum yap

arkadaşlar 28f160 flashı söküp yerine 39wf160 flash takıp jtag ile yapabilirmiyiz acaba

Yorum yap

valla şu ana kadar denemedim ama büyük olasılıkla olur bilare 39wf160 flash'ın dolu olmasına bak......büyük bir olasılıkla olur kolay gelsin
                        LEBEN ?

Yorum yap

bende denemedim ama sanırım olmaması lazım nedenine gelince farklı flashlardır yani flash besleme ayakları ve diğer bağlantılar farklı olması lazımdır hiç denemeyiniz belki cihazınızın diğer malzemelerine yanlış voltaj gidebilir örn.işlemciniz yanabilir en iyisimi teknik servise giönderin ücret karşılığı yaptırınız.

Yorum yap

slm link ölmüs lütfen linki yenilerseniz indirebilecem sagolun

Yorum yap

slm dosyayi indiremiyorum nerden indircem yardimci olurmusunuz lütfen cok acil next 8000 xcam 1.0 dan 1.3 e yükseltmek icin flasi degistirdim 1.3 lük takildi hangi programla oluyor programini bulamadim yardim yardim lütfen

Yorum yap

flash 39 vF160 jtag la yapicam ama programini bulamadim arkadaslar yardim

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X