• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Vga to rgb bağlantı mümkünmü?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Vga to rgb bağlantı mümkünmü?

cis super plus cihazımı vga-rgb çevirici ile lcd monitöre taşıyabilirmiyim? Ustalara bir danışayım dedim. Şimdiden teşekkürler.:zipla:

Zaten cihazın yuv çıkşları var LCD için. Neden onu kullanmıyorsun??

Yorum yap

zkonez Nickli Üyeden Alıntı
      cis super plus cihazımı vga-rgb çevirici ile lcd monitöre taşıyabilirmiyim? Ustalara bir danışayım dedim. Şimdiden teşekkürler.:zipla:
      arkadaşım o parça nasıl bir parça piyasada varmı vga-rgb parçası asıl şöyle bir parça lazım vga - 3 tos fiş çıkışı yada vga skart çıkışı sonuç olumlu olursa bende o uygulamadan yapıcam teşekür ederim
      62*60*42*39*28.5*26*19*16*13*10*9*7*4.8*1*4*7*8*12 .5*15* diseqc motor 95 cm.ofset--NEXT 2000 DOBRATECH

Yorum yap

ben hiç denk gelmedim, ama converterlar vardır çıkışları HDMI'ye bile çevire bilirsiniz ancak büyük şehirlerde bulursunuz

Yorum yap

Lcd tv değil lcd monitor yanlış anlaşılmasın.:ıhh:

Yorum yap

YUV ile VGA (15pin DSUB bağlantı frekansları farklı olduğundan bunların senkronize olarak çalışabilmesi için digital sisyal dönüştürücü (box) kullanman lazım. Fiyatları yaklaşık 200 USD civarındadır. Kullandığın monitör fiyatınadır. Astarı yüzünden pahalı hikayesidir yani...

Yorum yap

Pardon dvi-rgb olarak sorumu yeniliyorum.:ıhh:

Yorum yap

vga to rgb bağlantı mümkünmü

cıs ın çıkışını yuv to rgb yada yuv ta dvi yada yuv to hdmi yada scart to vga
                bir ara bende çok ugraştım fakat malesef cihaz almak elektronik devre kullanmak gerekiyor. ankara da bir kaç yere sordum yok. ancak internet üzerinden daha kolay bulunur fakat astarı yüzünden pahalıya gerir bence. 200 tl ona vereceğime yuv girişli monitörler var hem 22" 400tl civarında onlar daha mantıklı birde şöyle bir çözüm var aver media box var lcd için olanı onun svideo girişine uydu alıcıyı baglarsan olur ama kalite nasıl olur onu bilmiyorum.
                aslında yuv to vga olayı güzel olur netten devresini bulup yapıp cihaz içine gömmek lazım bence.

Yorum yap

Arkadaşım tam istediğin gibi bir aparatı ben 2 hafta kadar önce ankara maltepe pazarından 10 TL ye aldım. Ben bu aparatı PSP'yi ve Smart Media Player'i LCD monitörüme bağlamak için kullanıyorum.
                  Resim http://www.flickr.com/photos/15227214@N05/3531078124/ burada.

Yorum yap

yuv to vga

emrahsy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Arkadaşım tam istediğin gibi bir aparatı ben 2 hafta kadar önce ankara maltepe pazarından 10 TL ye aldım. Ben bu aparatı PSP'yi ve Smart Media Player'i LCD monitörüme bağlamak için kullanıyorum.
                    Resim http://www.flickr.com/photos/15227214@N05/3531078124/ burada.
                    kardeş peki bu aldığın kablo ile 2000 cis uydu alıcısını lcd monitöre bağlayıp hiç denedinmi. daha önce konya sokaktan senin resimdeki kabloya benzer biraz daha uzun olanını ve diger ucları erkek olanını alıp denedim olmamıştı.

Yorum yap

arkadaşlar ben buna benzer bir ara kabloyla denedim ama görüntü alamadım. boşuna uğraşmayın derim... pahalı bir olay bu muhtemelen...
                      Next YE-2000 CIS SuperPlus USB /NextWave YE-10000XFTA / Turksat42°+Hotbird13°+Eutelsat7° / Next LNB / Digiturk Spor Paket / DCR-OPTV 3900 / Next YE-9950 CIS D-Smart / Kawai 5.1 Ses Sistemi / WD 160Gb External HDD

AMD Athlon 64 X2 4000+Dualcore Soket940(AM2) / Asus M2N MX Anakart / A-Data+Kingston 667Mhz 3GB Ram / Seagate 250Gb+Samsung 500Gb Sata HDD / Leadtek Nvidia Geforce 8500GT TDI 512Mb Ekran Kartı / 22" Inca IL -822A 2ms Tepki Süreli WideScreen TFT-LCD Monitor / LG Dual Layer DVD Writer

Yorum yap

necc7 Nickli Üyeden Alıntı
                        kardeş peki bu aldığın kablo ile 2000 cis uydu alıcısını lcd monitöre bağlayıp hiç denedinmi. daha önce konya sokaktan senin resimdeki kabloya benzer biraz daha uzun olanını ve diger ucları erkek olanını alıp denedim olmamıştı.
                        Denedim... Olmuyor... Ama dediğim gibi PSP ve Smartmedia player bu kabloyla görüntü aktarabiliyor.

Yorum yap

avermedia tv box alıcan kardeş sorunsuz verim alırsın

Yorum yap

o kablonun tos çıkışlısını aldım denedim olmuyor

Yorum yap

monitör e ancak aver tv box ile yada elektronik devre ile görüntü aktarmak lazım

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X