• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

e-Sata HDD Bağlama

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• bhmn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i have hard 1 TB ,,,but wen i plug reccever ..the reccver didnt writ here...and stay is a word (loding) for a long time....this link is may hard disk..

http://www.lacie.com/intl/products/p....htm?pid=11064

Is it because a large volume of Hard .. Do I split hard?
    This picture shows hard information

but when I plug reccever..the reccver didnt writ her...what can I do?

Yorum yap

• mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      cihazın üzerindeki e-sata soketi iletmede bazı problemler çıkarıyor. kapağı açtım anakarttaki bu kabloyu çıkardım.anakartta normal sata girişi var.normal pc lerde kullandığımız sata kablosu takınca problemsiz çalışıyor.
      ayrıca disk almiyan veya almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem. notebook disk alsınlar. sessiz ve sorunsuz kayitte problemsiz çalışıyor.ufak oluşu ve ısınma problemi olmadiği için
      rahatlıkla cihaz kasasının içindeki üst kapağına monte ettim.12 voltla çalıştığı için cihazın dahili 12 voltatn akratdım. sadece diski açıp kapatmak için arka paneldeki e-sata yerine ufak bir anahtar taktım.
      derlitoplu ve çok pratik oldu.
      ustat eğer mümkün ise bir resim koyarmısın ayrıca bendeki eski esatasız yeni parçalarla sadece esata eklenebiliyormuş 12 volt çıkış olmayacakmış eğer bende 12 voltu halledersem 2.5 inçlik disk alıp kasaya ekliycem artık bu konuda yardımcı olursan sevinirim not 1tb WD hdd var harici ama hem şuan görmüyor esatalı cihazda denedim hemde kitlenmeler yapıyor en güzeli kasa içine takmak olucak

Yorum yap

• üzgünüm resim ekliyecek kadar zamanın yok.
        daha açık izah etmeye çalışacağım.
        cihazın kapağını açarsanız arka panelle monte edilen e-sata / sata kablosu var. 2 adet küçük vida ile arka panelden sökün.diğer ucu anakartın ortasında normal sata ucu çıkarır, yerine normal pc kasaiçi kullandığımız sata disk kablosu takarsınız. o kabloyu arka panelın o sktüğünüz kablo yerinden dışarıdaki sata disk e takarsınız.(tavsiyem almadıysanız notebook sata disk alın 160 gb yetiyor 60 usd,sessiz ve problemsiz çalışıyor.hayir daha büyük disk düşünüyorsanız normal sata alırsınız o bende ses yapmıştı.özellikle gece sessizliğinde iniltisi rahatsız etmişti.)
        enerjiye gelince powersup adaptörler var dışarıdan takabileceğiniz gibi iyi bir elektronikçi cihazdan 12 v alıp uydura bilir.
        kolay gelsin.

Yorum yap

cihazın üzerindeki e-sata soketi iletmede bazı problemler çıkarıyor. kapağı açtım anakarttaki bu kabloyu çıkardım.anakartta normal sata girişi var.normal pc lerde kullandığımız sata kablosu takınca problemsiz çalışıyor.
          ayrıca disk almiyan veya almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem. notebook disk alsınlar. sessiz ve sorunsuz kayitte problemsiz çalışıyor.ufak oluşu ve ısınma problemi olmadiği için
          rahatlıkla cihaz kasasının içindeki üst kapağına monte ettim.12 voltla çalıştığı için cihazın dahili 12 voltatn akratdım. sadece diski açıp kapatmak için arka paneldeki e-sata yerine ufak bir anahtar taktım.
          derlitoplu ve çok pratik oldu.
          mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          üzgünüm resim ekliyecek kadar zamanın yok.
          daha açık izah etmeye çalışacağım.
          cihazın kapağını açarsanız arka panelle monte edilen e-sata / sata kablosu var. 2 adet küçük vida ile arka panelden sökün.diğer ucu anakartın ortasında normal sata ucu çıkarır, yerine normal pc kasaiçi kullandığımız sata disk kablosu takarsınız. o kabloyu arka panelın o sktüğünüz kablo yerinden dışarıdaki sata disk e takarsınız.(tavsiyem almadıysanız notebook sata disk alın 160 gb yetiyor 60 usd,sessiz ve problemsiz çalışıyor.hayir daha büyük disk düşünüyorsanız normal sata alırsınız o bende ses yapmıştı.özellikle gece sessizliğinde iniltisi rahatsız etmişti.)
          enerjiye gelince powersup adaptörler var dışarıdan takabileceğiniz gibi iyi bir elektronikçi cihazdan 12 v alıp uydura bilir.
          kolay gelsin.
          ustat elektriği dediğin gibi hallederiz artıkta bendeki eski açmadığım içinde içini tam bilmiyorum ama peki hdd kapağa monte ettim demiştin içeride boş yer yokmu monte etmek için

Yorum yap

• coolermaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            ustat elektriği dediğin gibi hallederiz artıkta bendeki eski açmadığım içinde içini tam bilmiyorum ama peki hdd kapağa monte ettim demiştin içeride boş yer yokmu monte etmek için
            notebook sata diski onun için tavsiye etmiştim. ufak olduğu ve ısınmaığı için cihazın içeriden üst kapağa tutturdum. problemsiz kullaniyorum

Yorum yap

notebook sata diski onun için tavsiye etmiştim. ufak olduğu ve ısınmaığı için cihazın içeriden üst kapağa tutturdum. problemsiz kullaniyorum
              ustat digium takıyormuş ancak bende senin gibi hdd içeri takmak istiyorum yalnız sıkıntım yeni cihazlarda olan 12 volt çıkış yok bende ana kartın beslemesinden alırsanız sıkıntı olur diyorlar adaptörde takmak istemiyorum açıkçası adaptör takana kadar yine harici kullanılır bunu nasıl halledebilirim bilgisi olan arkadaşlar bilgi veririse çok sevinirim anakarttan besleme yaparsam gerçektende cihaza zarar verirmiyim yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Yorum yap

• bu haftasonu bu üstteki resimlere göre evdeki bi 12v adaptör ile boşta duran notebook sata hdd ile bir deneme yapacağım.

bakalım ne olacak

elimde wd 500gb sata bolca var ama hepsi full dolu, koyacak yerim de yok
                Do You Hear Solar Music?
                SONY KDL-40L4000 FULL HD LCD TV
                NEXT 2000 HDTV E-SATA
                NEXT 9000 ULTRA
                SKYSTAR 2
                4 x 90CM Offset (Turksat Hotbird EutelsatW3 Thorn)
                2 x WD MYBOOK 500GB E-SATA HDD
                PLAYSTATION 3

Yorum yap

• enerji problemini hal ederseniz disk konusunda problem yaşamazsınız. ben uzun süredir kullaniyorum. harici diskte yaşadığım problemleri notebookda yaşamadım.
                  kolay gelsin

Yorum yap

• evde eskiden kalma ide hdd kutusu vardı
                    onun adaptörünü elektronikçiye götürdüm
                    kablonun ucunu kestirip ve ölçtürdüm
                    o uçları da bu kablonun beyaz soketli tarafını kestirtip sarı kabloya 12v, kırmızı kabloya 5v, diğer siyahlara da şase olarak bağlattım

notebook harddiskini şimdi takıp denedim, canavar gibi çalışıyor

e-sata lı harici disk bulamayanlar, ucuz 3,5"hdd kutusu alıp onun adaptöründen bu şekilde faydalanabilirler

(250gb notebook harddiskleri 130 lira civarında)
                    Do You Hear Solar Music?
                    NEXT 2000 HDTV E-SATA
                    NEXT 9000 ULTRA
                    SKYSTAR 2
                    PLAYSTATION 3

Yorum yap

• poseidon3d Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      evde eskiden kalma ide hdd kutusu vardı
                      onun adaptörünü elektronikçiye götürdüm
                      kablonun ucunu kestirip ve ölçtürdüm
                      o uçları da bu kablonun beyaz soketli tarafını kestirtip sarı kabloya 12v, kırmızı kabloya 5v, diğer siyahlara da şase olarak bağlattım

notebook harddiskini şimdi takıp denedim, canavar gibi çalışıyor

e-sata lı harici disk bulamayanlar, ucuz 3,5"hdd kutusu alıp onun adaptöründen bu şekilde faydalanabilirler

(250gb notebook harddiskleri 130 lira civarında)

hdd içerimi yerleştirdin dışarıdanmı kullanıyosun içeri taktıysan resim eklermisin

Yorum yap

• coolermaster Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        hdd içerimi yerleştirdin dışarıdanmı kullanıyosun içeri taktıysan resim eklermisin
                        walla dostum evde gerekli aletlerim olmadığı için p.tesi günü yapacağım
                        ama sana yardımcı olması açısından basitçe projesini çizdim

recieverin arkasındaki power kablo giriş deliğini yarım cm. kadar derinleştirip adaptörün kablosunu içeri vereceğim oradan

resimdeki yeşil renkte görünen alüminyum parçaları kıvıracağım. o parçaların ucu tırnak şeklinde gördüğün gibi. O tırnaklar ile recieverin kasasının üstündeki ızgaralardan faydalanıp kapağa içten tutturacağım harddiski. yani içten, cihazın üst kısmına tutturacağım.

kısa bir sata kablo da takıp uzun kısmını cırt ile kısalttıktan sonra hazır olacak.

Do You Hear Solar Music?
                        NEXT 2000 HDTV E-SATA
                        NEXT 9000 ULTRA
                        SKYSTAR 2
                        PLAYSTATION 3

Yorum yap

• Do You Hear Solar Music?
                          NEXT 2000 HDTV E-SATA
                          NEXT 9000 ULTRA
                          SKYSTAR 2
                          PLAYSTATION 3

Yorum yap

• eyvallah dostum resimler için teşekkürler
                            hdd için ufak devre şeklinde besleme buldum onuda denicem boardla güç devresi arası müsayit tabana monteli yapıcam bu ara zamanım yok halledersem resim eklerim ayrıca hdd iyi olmuş ama keşke notebook larda kullanılan hdd tutucu kullanıp saca tuttursaydın böylece ısı baya düşerdi yazın ısınıyor cihaz birde hd izleyince baya ısınıyor noucta fan bakıyorum hem sessiz hemde güçlü olursa onuda koyucam kasaya bir şekilde halledicez artık şu harici kayıt saçmalığından kurtulmalıyız birde bende hd testinde 5400 rpm hdd biraz sıkıntılı oldu 7200 rpm kullanmanızı tavsiye ediyim arkadaşlar yeni alıcakların bilgisi olsun saygılar....

Yorum yap

• poseidon3d Nickli Üyeden Alıntı

selam ustat ben bugün next içine adaptör taktım voltajta sıkıntı yok yalnız bu verilen tablodaki C40,C41,C42,C43,C34,R75,CE17,J7 dışında barça varmı bende hdd bölümü aktif olmadı ayrıca transistörü çok aradım ama bulamadım muadil verdiler birde kondansatör 63 volt bulabildim acaba bu yüzdenmi çalışmadı net bilgi veririmisin sende çalışan değerler nedir ve bukadar parçamıdır zahmet olmazsa dostum tşk....

Yorum yap

• sevgili poseidon3d
                                beslenmeyi dahili alırsan çanak ayarlarından açmak gerekir? ayrıca bağımsız anahtar yapmak gerekiyor. çünkü önce diski açacaksın disk devreye girdikten sonra cihazı açacaksın yoksa diski görmez vaya kitler.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X