• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

DreamboX ve İnpax 5100

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• DreamboX ve İnpax 5100

Selamlar arkadaşlar yeni aldığım. İnpaX 5100 cihazımda aldığım yer öğrendiğim kadarı ile gemini 4.40 image yüklemiş.

cihaz henüz kuramadım çünki kumanda arızalı çıkmış kargoda hasar görmüş sanırım cihaza bir kere bakma fırsatım oldu ama menü dili inlizce idi ilk açıldığında cihazda uydu yapılandırmasını soruyordu hangi sistem kullanıyorsun gibi bençok sistem 4-5 uydu kullanıyorum.bu ayarları nasıl yapacağım.

en önemlisi türkçe menüye nasıl çevirmem gerekiyor cihazı dreamup flashxp gibi programlarıda indirdim.

newcamd server mgcamd,camd3,cccama paylaşımlarım var bunları nasıl yüklerim cihaza neler yapmam gerekli bu acemiye yardımcı olursanız çok teşekkür ederim..

sizleri fazla sorularımla üzmemek için forumdaki dreambox bölümlerinide okuyorum:toplu::ehehe:

öncelikle cihazı türkçe menülü yapalım sonra image atmayı öğreneyim internete bağlayalım diğer konularda da görüşürüz arkdaşlar.

yardım edenden de etmeyenden de yinemi bir acemi deyenden de allahrazı olsun.:cuara:

BabasultanHasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar yeni aldığım. İnpaX 5100 cihazımda aldığım yer öğrendiğim kadarı ile gemini 4.40 image yüklemiş.

cihaz henüz kuramadım çünki kumanda arızalı çıkmış kargoda hasar görmüş sanırım cihaza bir kere bakma fırsatım oldu ama menü dili inlizce idi ilk açıldığında cihazda uydu yapılandırmasını soruyordu hangi sistem kullanıyorsun gibi bençok sistem 4-5 uydu kullanıyorum.bu ayarları nasıl yapacağım.

en önemlisi türkçe menüye nasıl çevirmem gerekiyor cihazı dreamup flashxp gibi programlarıda indirdim.

newcamd server mgcamd,camd3,cccama paylaşımlarım var bunları nasıl yüklerim cihaza neler yapmam gerekli bu acemiye yardımcı olursanız çok teşekkür ederim..

sizleri fazla sorularımla üzmemek için forumdaki dreambox bölümlerinide okuyorum:toplu::ehehe:

öncelikle cihazı türkçe menülü yapalım sonra image atmayı öğreneyim internete bağlayalım diğer konularda da görüşürüz arkdaşlar.

yardım edenden de etmeyenden de yinemi bir acemi deyenden de allahrazı olsun.:cuara:
    Öncelikle hayırlı olsun.

Imajının 4.2 nin üstü olduğunu zannetmiyorum. Ben Inpax ithalatçısı ile konuştuğumda bana 4.2 nin üstünü yüklersen flash yanar dedi. Eğer sana satan 4.4 vs yüklemiş ise önerim bir an evvel o imajı silmendir.

Açılışta gördüklerine gelince... öncelikle kumandan olmadan cihazı fazla mıncıklamamanı öneririm. Açılışta 3 şey sorulur; tv sistemi, saat ayarı ve disecq.

Disecq senin uydu alıcına kaç tane lnb bağladığınla ilgilidir. Eğer tek çanak tek lnb var ise "direk bağlantı" opsiyonunu seç. Istersen bütün bu ayarları atlayıp sonra da yapabilirsin.

Eğer imajın Türkçe değilse bunu plugin olarak yükleyebilirsin. Normalde imaja bağlı olarak camd'lerden en az bir tanesi imajın içinde gelir. Gelmeyenleri yine sonradan yükleyebilirsin ama hafızadan dolayı ancak 2-3 tane seçebilirsin.

Yüklemelere gelince, en mantıkisi cihazı internete bağlamandır. Sana önerim forumu okuman, bir iki tane de döküman haline getirilmiş bilgi var onlardan da yararlanabilirsin. Cihazına dahili IP numarası alırken sana önerim önce DHCP yi işaretleyip modeminin alıcına IP vermesinden ve DNS serverlarını aktarmasından sonra DHCP yi kapatıp bu bilgileri save ederek sabitlemendir. Bunu becerdikten sonra bütün indirmeleri yapabilirsin. Bunları manuel olarak da yapabilirsin ama kullandığın imaja tipine göre cihazına atacağın pluginlerin linuks uzantılarına dikkat etmen lazım. Gemini ler tar.bz2 uzantılı ister, PLI ise tar.gz.

Sana kolay gelsin, takıldığın yerlerde önce forumu oku, sonra da sor. Ben Inpax ile kesintisiz 12 saat boğuşmuş biri olaraktan yardımcı olmaya çalışırım.
    :tr:
    DM500S
    Birinci 85cm.lik çanak üzerinde aparatla 2 Lnb (Hotbird ve Astra)
    İkinci 85cm. lik çanak üstünde çiftli Lnb ile Türksat (salona ve yatak odasına)
    Optik (ses) bağlantı ile Philips Home Cinema ve DVD-Yazıcı
    Artık bozulmaya başlayan Panasonic tüplü 70 ekran TV

Yorum yap

Ben de İnpax var.Dreambox originalin aynısı.İstediğim yazlımı atıyorum.Sorun yok.4.40 yükledim sorun yok çalışıyor.1,5 senedir kullanıyorum çok memnunnunm.Yalnız açılırken hiç kumadadan hiç bir yere basmayın.Tam olarak açılmasını bekleyin.' defa amblem çıkyor sonunda açıldığında kumandayı kullanın aksi takdirde kitlenir.O zaman tekrar fişiçelkip yeniden takın.Açılana kadar bekleyin.İstersenizDM500 ait hazır bakup imajı bulup direlkyükleyin.Sorun yok.İyi seyirler

Yorum yap

teşekkürler arkadaşalar.verdiğiniz bilgiler için

drembox 500 cccamd.cfg protokol girme

--------------------------------------------------------------------------------

inpax 5100
        Selamlar arkadaşlar gemini 4.10 yüklü cihaza cccamd kullanıyorum var klasörü içinde etc +cccamd.cfg de mause sağ click yapıp.protokolu newcamd,cccamd,camd3 vs hangi şekilde satırlara eklenir...

.................................................. .......
        örner:newcamd server

CWS = HOST PORT K.ADI PASS ŞİFRE LAN CARDSERV

OLARAKMI GİRİLMESİ GEREKİYOR

ÖRNEK:CCCAMD SERVER

C: HOST PORT K.ADI PASS ŞİFRE LAN CARDSERV bunuda yazmak gereklimi herzaman

RESİMLİ ANLATIM VARSA SÜPER OLUR

ben nerde yanlış yapıyorum acaba

Yorum yap

Gerçek Dreambox 500S ün en iyi klonu Impax, bendede var sorunsuz çalışıyor. Durmadan yeni imaj yükleme 4.00,4.10,4.20 den yukarı çıkma kumandaya arka arkaya basma çok iyi çalışır. Birde artık orjinal Dreambox 500S iki yıldır imal edilmiyor. Dreambox firmasının yasal izni ile klon olarak üretiliyor. hepsi ayni kalitede merak etme. Birde artık fiyatları 120.-USD ye kadar düştü. Orjinali ancak kullanılmış bulunur.

Yorum yap

ozcan1953 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Gerçek Dreambox 500S ün en iyi klonu Impax, bendede var sorunsuz çalışıyor. Durmadan yeni imaj yükleme 4.00,4.10,4.20 den yukarı çıkma kumandaya arka arkaya basma çok iyi çalışır. Birde artık orjinal Dreambox 500S iki yıldır imal edilmiyor. Dreambox firmasının yasal izni ile klon olarak üretiliyor. hepsi ayni kalitede merak etme. Birde artık fiyatları 120.-USD ye kadar düştü. Orjinali ancak kullanılmış bulunur.
            Orijinali NOS (satılmayıp stoklarda kalmış yeni mal) olarak mevcut. Amazon Amerika'dan ısmarlayabilirsin. Kanada'da AdultFunShop denen bir bayi elinde kalan son malları gönderiyor. Ben ısmarladım ve navlun dahil $134,- e maloldu. Toplam bedel €100,- den az olduğu için tekil şahıs olarak sorunsuzca ithal edebiliyorsun.
            :tr:
            DM500S
            Birinci 85cm.lik çanak üzerinde aparatla 2 Lnb (Hotbird ve Astra)
            İkinci 85cm. lik çanak üstünde çiftli Lnb ile Türksat (salona ve yatak odasına)
            Optik (ses) bağlantı ile Philips Home Cinema ve DVD-Yazıcı
            Artık bozulmaya başlayan Panasonic tüplü 70 ekran TV

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X