• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 Super HDTV Ethernet Ayarları Nasıl Yapılır?

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Modeminizi resetleyip tekrar deneyiniz...

Yorum yap

selam arkadaşlar bendeki modem zom internet girişi tek biraz dolaştım çoklayıcı var benim sormak istediğim kablosuz modemler next 2000hd yi çalıştırırmı cat 5 olduğu için kafam karıştı kablosuz modemle çalıştıran varmı çok acele cevap verirseniz sevinirim çünkü modemi değiştirecegim saygılar.

Yorum yap

corluca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        selam arkadaşlar bendeki modem zom internet girişi tek biraz dolaştım çoklayıcı var benim sormak istediğim kablosuz modemler next 2000hd yi çalıştırırmı cat 5 olduğu için kafam karıştı kablosuz modemle çalıştıran varmı çok acele cevap verirseniz sevinirim çünkü modemi değiştirecegim saygılar.
        1. Eğer CAT5 kablo ile bağlayacaksanız; modeminizde en az bir boş porta ihtiyacınız var.
        2. Kablosuz bağlamak istiyorum derseniz cihazınızda bir access point (kablosuz ağ bağlantısı için) kullanmanız gerekecek.
        3. Modeminizi hiç değiştirmeden 4 lü veya 8 li bir switch kullanarak CAT5 kablo ile bağlantı yapabilirsiniz.

Yorum yap

hakanoz 2000 teşekkür ederim switch 28.00 ytl modem 80.00 ytl hangisini alayım teşekküler.

Yorum yap

hakanoz 2000 teşekkür ederim switch 28.00 ytl modem 80.00 ytl hangisini alayım teşekküler.
            1. Kablo kullanma imkanınız varsa switch alır, kablo ile bağlarım diyebilirsiniz. Ki şu anda en ekonomik çözüm olur.
            2. Eski modemimi satar veya yedek olarak saklar, yeni 4 portlu bir modem alır, kablo ile bağlarım diyebilirsiniz.
            3. Ya da kablo çekmem zor diyebilirsiniz ama o zaman hem kablosuz modem hem de access point almanız lazım ki toplamda 200 YTL'ye yakın bir masrafınız olur.

Yorum yap

4 portlu switch internette bakarsan bazı alışveriş sitelerinde 10-15 ytl arası.8 portlular 15-20 ytl arasıdır.
              İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
              VU+ SOLO 2
              Popcorn Hour A-210
              TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
              UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
              DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
              NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
              DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
              NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

teşekkür ederim arkadaşlar 4 çıkışlı modem aldım acaba internet destekli kanallar olacakmı tabi server hariç.

Yorum yap

selam benım bır sorum olacak 2000hd ıle pc arasında ethernet paylasımı nasıl yapılıyor acaba anlatırsanız sevınırım.

Yorum yap

Selam arkadaşlar,

Ethernet üzerinden modem bağlantısını sadece modemim ve receiverim ilk açıldığında yapabiliyorum. Sadece ilk açılıp, değerleri girip, ping attığımda cevap alabiliyorum. Menüden çıkıp newcamd ayarlarını girip port tarattırdığımda hiç bir portu bulamıyor. Tekrar geri gelip eternet ayarlarına girip ping attığımda cevap alınamıyor ve %100 loss oluyor. Modemim tellcom'un verdiği airties Wav140. Acaba siz de aynı sorunu yaşadını mı? Yaşadıysanız nasıl çözdünüz?

Bana acil yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Yorum yap

Bu arada modemimi resetlesem de fayda etmiyor. İll kapatıp açmam gerekiyor.

Yorum yap

yyy
                        :tr: :tr: :tr: :tr: :tr:

Yorum yap

Bu bağlantıyı yaparken.....?

Bu bağlantıyı yaparken arada bilgisayar da olacak mı...Yoksa next + modem + tv yeterli oluyor mu....?
                          Ustalardan bir cevap ....Cahillik işte bir cevap lütfen :efferin:

Yorum yap

bende servere üye olmak istiyorum

Yorum yap

yurt... Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              bende servere üye olmak istiyorum
                              mach1 hocaya pm at üyelik için

Yorum yap

arkadaslar aynı sorun bendede var airties modemım var ama pıng atınca 100% hatası verıyor bazen yayın alıyorum ama cogunlukta vermıyor aynı kablodan ınternerte baglana bılıyorum nette sorun yok yanı sorun nedır acaba

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X