Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > 4K Receiver-Uydu Alıcılar

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 29-11-2018, 19:56   #301
hasan_genckurt
Yeni Üye

Üye No: 59897
Giriş: 14-10-2007

Uydu Alıcısı: gm 7400

Kart Paylaşımı: hayır

Evet daha yüksek amperli güç adaptörü ile deniyorum,12V 3amper,benim anlamadığım usb ile yükleme yaparken usb 5volt elektrik vermiyor mu cihaza?cihazın yanında gelen adaptör 12V 1amper.
hasan_genckurt is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-11-2018, 20:03   #302
byagli
Section Moderator

Üye No: 42744
Giriş: 25-01-2007

Uydu Alıcısı: WP2 , KI PRO

Alıntı:
hasan_genckurt tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evet daha yüksek amperli güç adaptörü ile deniyorum,12V 3amper,benim anlamadığım usb ile yükleme yaparken usb 5volt elektrik vermiyor mu cihaza?cihazın yanında gelen adaptör 12V 1amper.
USB ile yükleme yaparken cihazınıza yazılım atabilmek için gerekli min. güç veriliyor. Yani 1 adet chip e bilgisayardan yazılım gönderiyorsunuz sadece.

Cihaz çalışırken diğer bölümler lazım. HDMI , Lan , Wİfi Hatta görüntü işlemcisi vb.. Bunlar için extra güç lazım bence.
byagli is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2018, 18:23   #303
hasan_genckurt
Yeni Üye

Alıntı:
byagli tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
USB ile yükleme yaparken cihazınıza yazılım atabilmek için gerekli min. güç veriliyor. Yani 1 adet chip e bilgisayardan yazılım gönderiyorsunuz sadece.

Cihaz çalışırken diğer bölümler lazım. HDMI , Lan , Wİfi Hatta görüntü işlemcisi vb.. Bunlar için extra güç lazım bence.
Wifi bende zaten ilk fabrika ayarlarına döndükten sonra gitti,asıl mesele hatayı sonunda buldum,tv kartını ana kartden ayırınca cihaz reset çekmeyi bıraktı,ve uygulama kurulumunu tamamladı,tv kartını tekrar taktığımda reset çekmeye devam ediyor,asıl mesele şimdi bunun tv kartını nasıl temin edeceğim ayrı satılır mı?satılmazsa normel cihaz gibi kullanacağım artık uydu bağlamadan.

Düzenleyen : hasan_genckurt - Tarih : " 02-12-2018 " - Saat : 19:49
Eski 02-12-2018, 20:47   #304
byagli
Section Moderator

Alıntı:
Wifi bende zaten ilk fabrika ayarlarına döndükten sonra gitti,asıl mesele hatayı sonunda buldum,tv kartını ana kartden ayırınca cihaz reset çekmeyi bıraktı,ve uygulama kurulumunu tamamladı,tv kartını tekrar taktığımda reset çekmeye devam ediyor,asıl mesele şimdi bunun tv kartını nasıl temin edeceğim ayrı satılır mı?satılmazsa normel cihaz gibi kullanacağım artık uydu bağlamadan.

Arızayı bulmana sevindim. En azından arızalı olduğunu anladık. Tuner i Turkiyede bulamazsın. Aliexpresten satıcı bulman lazim. Satıcıya sadece tuner istiyorum demen lazim. Tek sorun 30$ 40$ isterler nakliye dahil. Sıfırı 70-80 $ olan cihazın tunerine o parayı vermeye değermi karar senin.Ama yinede sor bakalım ne diyecekler.
Eski 02-12-2018, 21:36   #305
hasan_genckurt
Yeni Üye

Ben daha önceden Aliexpress de hiç bir satıcıya mesaj göndermedim,sadece ürün siparişi verdim,verdiğim siparişlerin hepside geldi şimdiye kadar,ben bunlara google çeviri ile göndersem mesajı anlarlar mı acaba,biraz araştırdım netde k1 plus rev.1.0 kullanmış ondan sonrasında hepsi Rev.1,2 board. yabancı bir forumda arkadaşın biri aynı benim gibi sadece tuneri nereden bulurum diye sormuş onada cevap veren olmamış.
Eski 02-12-2018, 23:13   #306
byagli
Section Moderator

Alıntı:
Ben daha önceden Aliexpress de hiç bir satıcıya mesaj göndermedim,sadece ürün siparişi verdim,verdiğim siparişlerin hepside geldi şimdiye kadar,ben bunlara google çeviri ile göndersem mesajı anlarlar mı acaba,biraz araştırdım netde k1 plus rev.1.0 kullanmış ondan sonrasında hepsi Rev.1,2 board. yabancı bir forumda arkadaşın biri aynı benim gibi sadece tuneri nereden bulurum diye sormuş onada cevap veren olmamış.
Çinliler para kazanmak için hertürlü malzemeyi satarlar . Satıcıları dene .. Mutlaka 1 veya 2 tanesi cevap verecektir. Başka şansın yok zaten. Tuner sadece çinde var. Ben yıllar önce arızalanan dm800 anakartini söküp göndermiştim. Tamir edip geri göndermişlerdi.

Aklıma fikir geldi. Tanidik iyi bir elektronik tamircisi varsa oda tsmir yapabilir. Nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama anakart tamir edenler bile var.
Eski 04-12-2018, 22:36   #307
hasan_genckurt
Yeni Üye

Alıntı:
byagli tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çinliler para kazanmak için hertürlü malzemeyi satarlar . Satıcıları dene .. Mutlaka 1 veya 2 tanesi cevap verecektir. Başka şansın yok zaten. Tuner sadece çinde var. Ben yıllar önce arızalanan dm800 anakartini söküp göndermiştim. Tamir edip geri göndermişlerdi.

Aklıma fikir geldi. Tanidik iyi bir elektronik tamircisi varsa oda tsmir yapabilir. Nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama anakart tamir edenler bile var.
Yardım ve alakan için teşekkür ederim,dün bir tanıdık eletronikçiye göstermeye gitmiştim,tuner kartını,cihaz elektriğe takılı iken tuner kartını cihaza taktı,inanılmaz tuner çalıştı,ben tuner kartını elektriği kesip takıyordum düzelmiyordu,ya tesadüf oldu yada bu cihazlar böyle durumlarda tv kartlarını bu şekilde algılıyor böyle durumlardan sonra.Özetlemek gerekirse sürekli açılış menüsüne gelen cihaz siatem uygulamalarına geçmiyordu,tuner kartını anakartdan sökünce sistem uygulamalarını yükledi,cihaz elektriğe takılıyken tv tuneri cihaz algıladı,ya hepsi tesadüf oldu yada bu cihazlarda çalışma prensibi bu.
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık