• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

yeni yazılım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• yeni yazılım

mart 2012 yazılımı bazı sitelerde bir iki gün içinde verilecek diye haber veriyor.acaba doğrumudur.yetkililer cevap verebilirmi?

konuyla ilgili kimse yok galiba.henüz bir yanıt gelmedi.

Yorum yap

cihazı kendin üretmeyip çinde ürettirirsen yazılım ve cihazın hatalarıyla ilgili ve yeni yazılım istekleri konularında tıkanmak kaçınılmaz olur.kendileri üretmiş gibi mühendislik harikası diye tanıtım yaptılar.cihaz usb den yazılım almıyor.kayıtta sorunlar var.rs 232 den yazılım almıyor.kumanda algılamada sorun var.çözüm konusunda ilgili kimse yok.şimdi yetkililerin vereceği cevap belli sana zorla al diyen olmadı.yazılım verilecek diye bir anlaşma yok.yanıt bu olacak

Yorum yap

bende aynı cihazı kullanıyorum, yazdığınız sorunların hiçbirini yaşamadım, biraz abartıyorsunuz gibi geldi bana. ayrıca sony bile çine cihaz yaptırıyor, sorunlarınız varsa servisle veya next destek'le çözebilirsiniz.

Yorum yap

iuygun57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          bende aynı cihazı kullanıyorum, yazdığınız sorunların hiçbirini yaşamadım, biraz abartıyorsunuz gibi geldi bana. ayrıca sony bile çine cihaz yaptırıyor, sorunlarınız varsa servisle veya next destek'le çözebilirsiniz.
          Bence sizde yanılıyorsunuz bende de kendini resetleme ve ccam da devre dışı kalmalar var. Bir sorunu var ama bence yazılım ve ısınma ile ilgili.

Yorum yap

Yazılımla ilglili sorunlar var doğrudur. Özellikle kayıtta sorunlar var (çözülerek kaydedilen şifreli kanalların pc de seyredilememesi gibi). Bunu çeşitli yerlerde de yazdım ama hiç bir yetkili cevap vermedi.
            Yine kayıtla ilgili bir sorun olarak, normal bir kanalı acaba üç beş saat kesintiye uğramadan sorunsuz olarak kaydedebilen var mı merak ediyorum. Normal flash bellekle ya da harici adaptörlü hard disklerle ne kadar denedimse de muhakkak bir sorun çıkıyor. Şöyle stabil şekilde doğru dürüst bir kayıt yapamadım. Kayıt belli bir süre sonra kendi kendine sonlanıyor...

Yorum yap

sorunlar yetkili servis veya next desteğin çözeceği birşey değil.yazılımsal sorunlar var.

Yorum yap

yahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                sorunlar yetkili servis veya next desteğin çözeceği birşey değil.yazılımsal sorunlar var.
                Sanıyorum ki siz yazılımcıların buraya gelerek yazdıklarınızı okuduğunu ve buna göre kontrol yaptığını zannediyorsunuz.

Olayın gidişatı kısaca şu şekildedir;
                Next Servis cihazda gördüğü ve sizin ilettiğiniz sorunları yazılım mühendislerine iletir. Mühendislerde bu sorunun neden kaynaklandığını tespit ederler. Eğer ki sorun cihaz yazılımıyla kontrol altına alınabilecek gibiyse yazılıma gerekli yamaları yaparak sorunu düzeltirler. Eğer sorunun etkeni müdahale edilemeyecek bir yerden kaynaklanıyor ise (server, donanım, vb.) bu durumda müdahale etmezler yada edemezler.

Kısaca;
                Yaşadağınız sorunları Next Servis'e iletir ve sorunun kaynağını, hangi işlemleri yaptıktan sonra oluştuğunu anlatıp kanıtlarsanız bu sorunlar Mühendislere ulaşır ve çözüm aranır. Bu yüzden lütfen yaşadığınız problemleri [email protected] adresine ulaştırın.

İyi seyirler.

Yorum yap

Yönlendirici yazınız için teşekkürler.
                  En azından burda kendi kendimize gelin güvey olmayalım artık.
                  [email protected] adresine şikayetlerimi şimdi yazacağım, arkadaşları da sorunları yazmaya davet ediyorum.

Yorum yap

Gönderdiğim email aşağıda. Bakalım ne cevap gelecek? Onu da paylaşacağım.
                    Merhaba sayın yetkililer.
                    Next Minix HD receiver kullanıcısıyım.
                    Cihazda gördüğüm sorun şu:
                    Emu ile ya da kart paylaşımı ile çözüp kaydettiğimiz şifreli yayınları tekrar izlemek için yine cihazı kullanmak zorunda kalıyoruz. Yani kayıt dosyasını bilgisayarımızda seyredemiyoruz. Dosya, şifreli görünüyor. Chazda emuyu ve kart paylaşımını iptal ettiğimizde de dosyayı seyredebiliyoruz.
                    Yani benim anladığım; cihazın dosyayı -kendinden başka bir yerde seyredilmesin diye- şifrelemiş olduğu...
                    Bu hususu http://www.turkeyforum.com, http://www.mach1digital.com, gibi sitelerde baymantik nickiyle defalarca yazdım. Bu sitelerde ilgili topiclere bakıldığında diğer kullanıcılardan da aynı şikayetler olduğu görülebilir.
                    Sizden ricam bu hususla ilgili beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
                    Saygılar...

Yorum yap

Ben de Samsung C650 LCD var.Her formatı flash diske atıp seyredebiliyorum.Özellikle HD receiverların TS formatını sorunsuz seyrediyorum.Ama elinizdeki TV led tv ise TS formatlarını kesinlikle seyredemezsiniz.Led Tv satıcıları,özelliklerinde TS formatı destekler dese bile inanmayın.Samsun C serisi 650,652 dışında hiç bir tv göstermiyor.Ben hepsini denedim.Bilginize..

Yorum yap

baymantik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Gönderdiğim email aşağıda. Bakalım ne cevap gelecek? Onu da paylaşacağım.
                        Merhaba sayın yetkililer.
                        Next Minix HD receiver kullanıcısıyım.
                        Cihazda gördüğüm sorun şu:
                        Emu ile ya da kart paylaşımı ile çözüp kaydettiğimiz şifreli yayınları tekrar izlemek için yine cihazı kullanmak zorunda kalıyoruz. Yani kayıt dosyasını bilgisayarımızda seyredemiyoruz. Dosya, şifreli görünüyor. Chazda emuyu ve kart paylaşımını iptal ettiğimizde de dosyayı seyredebiliyoruz.
                        Yani benim anladığım; cihazın dosyayı -kendinden başka bir yerde seyredilmesin diye- şifrelemiş olduğu...
                        Bu hususu http://www.turkeyforum.com, http://www.mach1digital.com, gibi sitelerde baymantik nickiyle defalarca yazdım. Bu sitelerde ilgili topiclere bakıldığında diğer kullanıcılardan da aynı şikayetler olduğu görülebilir.
                        Sizden ricam bu hususla ilgili beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
                        Saygılar...
                        Arkadaşlar cevap bugün geldi. Sizler de sorunları iletirseniz daha etkili olacağımıza inanıyorum, saygılar...
                        Sayın Müşterimiz

Ürünümüz ile vermiş olduğunuz bilgiler argemize iletilmiştir. Ürünlerimizi tercih ettiğiniz ve bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz.

Kemal Sevim

MERKEZ SERVİS

YÜKSEL ELEKTROTEKNİK SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Adres: Battalgazi Mah. Basra Cd. No:16-22 34935 Sultanbeyli / İstanbul

Tel: (0216) 592 98 00

Faks: (0216) 592 99 71

Mobil:+90 555 330 13 13

Yorum yap

Zaten bildirilmişti senin isteğin üzerine baymantik çok önce.
                          Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                          http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                          www.nextyazilim.com

Yorum yap

İlginize teşekkür ederim hocam, sağolun...

Yorum yap

Kayıt olayının seyredilmeme sebebi Copy Rights Ali chipset 3606 cpu ile alakalı bu chipseti kullanan başka model cihazlarda seyredebilen bilen varsa yazsın örnek olarak.
                              Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                              http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                              www.nextyazilim.com

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X