• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

XCAM Plus sinyal kaybı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• XCAM Plus sinyal kaybı

Herkesi saygıyla selamlıyorum. Ben next 8000 XCAM Plus kullanıcısıyım. Cihazımda uzun süredir sinyal kaybı problemi yaşıyorum. Bu sinyal kaybı sadece atv, show, star gibi bazı kanalların tp'lerinde olmakta. Trt, TV8, cnntürk gibi kanallarda sinyal kaybı yaşanmıyor. Yazılım değiştirmeyi denedim olmadı. Şu an 17.10 tarihli yazılım kullanıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Herkese şimdiden teşekkürler....

tarihci Nickli Üyeden Alıntı
    Herkesi saygıyla selamlıyorum. Ben next 8000 XCAM Plus kullanıcısıyım. Cihazımda uzun süredir sinyal kaybı problemi yaşıyorum. Bu sinyal kaybı sadece atv, show, star gibi bazı kanalların tp'lerinde olmakta. Trt, TV8, cnntürk gibi kanallarda sinyal kaybı yaşanmıyor. Yazılım değiştirmeyi denedim olmadı. Şu an 17.10 tarihli yazılım kullanıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Herkese şimdiden teşekkürler....
    Arkadaşım Cihazdan çanağa giden Lnb kablosundan aynı sorunlar yaşanır.Saygılar.

Yorum yap

tarihci arkadaşım örneğin 12002 H 4800 olan frekansı 12000 H 4800 gibi 1 veya 2 düşürerek sinyal kaliteni artırabilirsin.

Yorum yap

selim zan Nickli Üyeden Alıntı
        tarihci arkadaşım örneğin 12002 H 4800 olan frekansı 12000 H 4800 gibi 1 veya 2 düşürerek sinyal kaliteni artırabilirsin.
        Arkadaşım Sinyal Kaybı Kablo ile alakalı bir sorundur.Sizin Bahsettiğiniz LNB osilatör Kaymasından dolayı Kanal Frekansların değer değiştirmesidir.Saygılar.

Yorum yap

memoli42 arkadaşım kusura bakma ama aynı olay bendede oldu star ve atv de değerlerle oynayınca geri geldi onun için yazdım. Saygılar

Yorum yap

selim zan Nickli Üyeden Alıntı
            memoli42 arkadaşım kusura bakma ama aynı olay bendede oldu star ve atv de değerlerle oynayınca geri geldi onun için yazdım. Saygılar
            Kardeş Estağfurrullah Benim Sizin Yazınıza karşılık yazmaktaki gayem sorunu olan arkadaşın fazla uğraşmaması içindi.Yanlış anlamayınız Lütfen.Saygılar.

Yorum yap

arkdaşim aynısı bendede oldu ama çozum cıhazdan değil yayıncı kuruluşlardan..

Yorum yap

Bu sorunları yaşamamak için anten ve LNB ayarlarını çok iyi yapmanız gerekir. Bende eski seri 8000 kullanıcısıyım ama hiç böyle sorunlarım olmadı. Kullandığım LNB 0.7 Db Samsung

Yorum yap

8000 XCAM plus cihazda star tv yi cok ender seyredebiliyorum diger kanallar net. bir tek star yok.Üstatlar nedendir bu acaba?

Yorum yap

muallim16 Nickli Üyeden Alıntı
                    8000 XCAM plus cihazda star tv yi cok ender seyredebiliyorum diger kanallar net. bir tek star yok.Üstatlar nedendir bu acaba?
                    Ender seyrediyorum derken bu kanalda sorunmu var? yani kırılmalı falan mı? frekansları bir iki aşağı yukarı tekrar deneyin.

Yorum yap

Hayır kırılma filan yok sadece bazen açıyor ama genellikle açmıyor. Bu akşam şampiyonlar ligi maçıda var yandım. Yazılımdan olabilir mi. setting olarak senin settingi atmıştım tasarım kardeş. star yok
                      diğer kanalla var.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X