• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Norbit

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Norbit

Yönetmen Brian Robbins
    Senaryo Eddie Murphy, Charles Q. Murphy
    Oyuncular Eddie Murphy, Thandie Newton, Terry Crews, Clifton Powell, Mighty Rasta
    Filmin Türü Romantik, Komedi
    Orijinal Adı Norbit
    Yapımcı Firma Davis Entertainment [us]
    Yapım Yılı 2007
    Yapım Ülkesi ABD
    Orijinal Dili İngilizce
    Filmin Süresi 102 dakika
    Dağıtıcı Firma UIP Filimcilik
    Vizyon Tarihi 13.04.2007

Filmin kadrosu
    Orijinal Adı Norbit
    Yönetmen Brian Robbins
    Senaryo Eddie Murphy
    Charles Q. Murphy
    Jay Scherick
    Oyuncu Eddie Murphy (Norbit/Rasputia/Mr. Wong)
    Thandie Newton (Kate)
    Terry Crews (Big Jack)
    Clifton Powell (Earl)
    Mighty Rasta (Blue)
    Cuba Gooding Jr. (Deion Hughes)
    Eddie Griffin (Pope Sweet Jesus)
    Katt Williams (Lord Have Mercy)
    Floyd Levine (Abe the Tailor)
    Anthony Russell (Giovanni)
    Pat Crawford Brown (Mrs. Henderson)
    Jeanette Miller (Mrs. Coleman)
    Michael Colyar (Morris the Barber)
    Kostüm Molly Maginnis
    Müzik David Newman
    Yapımcı John Davis
    Eddie Murphy
    Michael Tollin
    Sinematografi J. Clark Mathis
    Oyuncu Seçimi Juel Bestrop
    Seth Yanklewitz
    Set Dekorasyonu Robert Greenfield
    Yapımcı Firma Davis Entertainment [us]
    Yapım Yılı 2007
    Yapım Ülkesi ABD
    Filmin Süresi 102 dakika
    Dağıtıcı Firma UIP Filimcilik
    Orijinal Dili İngilizce
    Vizyon Tarihi 13.04.2007

Filmin Konusu

“Adım Norbit Albert Rice. Yetim bir çocuğum…”

Golden Wonton Restaurant ve Yetimhanesine Bay Wong (Eddie Murphy) tarafından getirilen Norbit’in (Eddie Murphy) öyküsü böyle başlar. Küçük Norbit orada hayatının gerçek ruh ikizi Kate ile (Thandie Newton) karşılaşır. İkisi bir elmanın iki yarısı haline gelirler. Bu durum Kate’in evlat edinilmesi ve Norbit’i arkada bırakarak yetimhaneden ayrılmasına kadar böyle devam eder. Kate’in gidişinden sonra Norbit için yeni bir yaşam başlamıştır.

Yapayalnız, korkak bir çocuk olan 9 yaşındaki Norbit, bir gün okul bahçesinde üç irikıyım öğrencinin saldırısına uğrar. Yardımına koşan 10 yaşındaki Rasputia adlı güçlü kuvvetli bir kız (Eddie Murphy), onu saldırganların elinden kurtarır. Norbit ile Rasputia beraber büyürler, evlenirler. Norbit artık Rasputia’nın ailesinin üyesi olmuştur.

Norbit Karısı Rasputia' nın kardeşlerine ait inşaat şirketinde çalışarak hayatını devam ettirir. Fakat karısı ve kardeşlerinden çok çekmektedir.

Zavallı Norbit’in hayatı tam bir kısır döngü içerisinde sürüp giderken yetimhanedeki eski gözdesi Kate’in Boiling Springs’e geri dönmesiyle dramatik bir değişim başlar. Kate artık çok güzel ve alımlı bir kadın olmuştur. Boiling Springs’e dönüş amacı, emekliye ayrılan Bay Wong’tan yetimhaneyi satın almaktır. Ancak dolandırılmak üzere olduğunun farkında değildir. Görünüşte ona tapar gibi davranan nişanlısı Deion (Cuba Gooding Jr) düzmece işler peşindedir.

Ancak Norbit de artık bazı gerçeklerin farkına varmış, Boiling Springs’te yanlış işlerin dönmekte olduğunu görmüştür. Kate’e beslediği güzel duyguların yeniden canlanmasıyla birlikte o güne kadar hiç bilmediği bir özgüven kazanır. Artık mazlum/ezilmiş rolünü reddetmektedir.

fragmanı izlemek için tıklayın
    http://www.meetnorbit.com/
    http://www.meetnorbit.com/myspace/downloads.html

puan veremem henüz izlemedim ama tekbaşına bir ekip Eddie Murpyh. Çatlak pofesörde de kaç rolde oynamıştı. ve ben filmin sonundaki kamera arkası bölümünde oğrenmiştim. o yüzden süper ekip süper makyajlar. Bence görmeye değer.

Filmi yeni seyrettim, ama ben pek beğenmedim

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X