• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Machina 3D Alanlar Buraya

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• mach1 hocam cihazın 2.tunerinde de 16 apsk modülasyonu yok
    Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

• sayın mach1 hocam manuel kanal aramada elle sinyal olmayan bir frekans ta dvb-s2 yi seçtiğimizde altta qpsk ve 8apsk seçimini yapabiliyormuyuz YANIT EVET
      illaki geçerli bir sinyal olsun demiyorum ben diyorum ki işte bu seçeneklerde 16 apsk de olmalıydı sinyalle ilgisi yok
      ben orda seçim yaparken bu üçlü seçenek yoksa cihazda yok demektir sinyal olunca mı o menüye 16 apsk eklenicek siz bunu mu söylüyorsunuz yani?
      mantıklı değil yani

Yorum yap

• Her iki tunere de uydu kablosunu taktım hiç birisinde bu özellik yoktur

Yorum yap

• Nihayet cihazın başından kalkabildim. Dünden beri cihazla uğraşıyorum. Gerçekten beklediğime değdi. Cihazı çok beğendim. Merak eden arkadaşlar için gördüklerimi paylaşayım dedim.

Öncelikle görüntü kalitesi konusunda cihaz daha önceki cihazım Atlanta HD Boxtan çok farklı gelmedi. HDBox’ın görüntü kalitesi SD yayınlarda referanstır bence. Sony W5500 102 ekran kullanıyorum. Çıplak gözle çok da bir fark göremedim ama sanki HD Box Sd kanallarda biraz daha iyi gibi geldi. İlginç olan TRT’lerde 3D’nin SD görüntüsü daha iyi gibiydi ama NTV paketinde NTV Spor hariç Atlanta HD box daha iyi gibi sanki. Kanaldan kanala değişiyor sanki iki cihaz arasındaki fark. Ustalar bu konuda daha ayrıntılı bilgi vereceklerdir mutlaka ama 16:9 ve HD yayınlarda 3D, diğer SD yayınlarda HDBox daha iyi gibi geldi bana. Neticede 3D’nin SD görüntü kalitesi çok iyi yine de.

Tuner kalitesi açısından harika bir cihaz. Özellikle de diğer cihazlarda sorun yaşanan 5/6 FEC’li yayınlarda mükemmel iş çıkarıyor. Asta 23,5 doğudaki HD yayınları almak isteyenler için biçilmiş kaftan bu cihaz. 19 derece Astra uydusunda Atlanta cihaz ile çok büyük fark yoktu tuner açısından ama pek çok uyduda bariz farklar gördüm özellikle de 5/6 Fec oranında. 10 derecede daha önce hiç almadığım bazı frekanslar geldi mesela. 10832 V frekansında ilk defa sinyal aldım ama cihaz kilitlenmedi. 11305 frekansı daha önce gelmiyordu ama bugün çok güçlü geldi Bir sürü frekansta sinyal artışı oldu. İki cihazda da kırılmalar %40larda olduğu için farkı rahat görebiliyorum. 53 derece doğudaki 11518 H frekansındaki 1085 SR ve 7/8 fec oranıyla yayın yapan Palestine LIVE kanalını bile aldı cihaz. Düşük SR’lerde de çok iyi iş çıkarıyor. Kör tarama özelliği de gerçekten çok hızlı.

D-Smart HD paket üyesiyim. Baktığım hiçbir kanalda donma vs olmadı. Tüm kanalları çok hızlı bir şekilde açıyor. Hiç takılma olmadı. Cihazı anahtardan kapatıp açınca bile hemen geliyor yayınlar. BBC altyazıda da sorun yoktu. D-Smart kullanalar gönül rahatlığı ile cihazı alabilirler.

CCCam server kullanıyorum. Cihazın server performansı çok iyi. SKY Italialarda donma vs yok diyebilirim. HD sinema kanallarında beş dakika da sadece 2 defa yarım saniye bile olmayan takılma oldu. Donma olmasa da cihazın cccam performansı şu an için Atlanta’nın gerisinde çünkü HDbox daha hızlı açıyordu kanalları ama ikisinde de donma yok..

Cihaza 8 GB, 4 GB Toshiba ve Kingston Flash bellek taktım hiçbir sorun yok. Kayıt gayet başarılı. Ayrıca Toshiba’nın class 10 SD hafıza kartını da taktım çalıştı. Daha önce sadece class 4 destekleniyor diye bir açıklama yapılmıştı galiba ama class 10 da çalışıyor. Özellikle ön taraftaki USB büyük kolaylık. Kanal listesi almak ve atmak ve server bilgilerini girmek açısından. USB’den CCCam bilgilerini attım ama bir şey dikkatimi çekti birden fazla cccam dosyasına C: satırını yazıp alt alta koyunca sadece son server çalışıyor. Elle girince birden fazla serverda sorun yok, gayet güzel çalışıyor. Buradan mach1 üstada sormak istiyorum server bilgilerini USB ile atarken birden fazla server bilgisini nasıl atabiliriz?

Hava durumu vs çalışıyor ve ilginçtir verdiği bilgilerde doğru . IPTV ve youtube çok güzel çalışıyor. Web tarayıcı ve PIP özelliğini daha denemedim. Media player da PDf JPEG hatta TIFF formatı bile sorunsuz açıldı. MP3leri çalıyor ama ses kalitesi bendeki Sony W-5500 kadar temiz değil elbette.

Cihazın eksileri de var elbette. En büyük eksisi ise bence kumandası. Kumanda hem görüş açısı açısından hem de cihazın kumandaya reaksiyon vermesi açısından zayıf kalıyor. Kanal geçişleri de Linux cihazlara göre iyi olsa da çok hızlı değil yine de. Şu an için kanal editörü veya softcam editörü var mı bilmiyorum. Bunlar yoksa da zaten zamanla verilecektir ama kumanda işi çözülürse mükemmele yakın bir cihaz olur. Bir de uydu listesi açılırken bundan sonraki yazılımlarda Türksat, Hotbird, W3 sıralaması olursa bizim için daha kullanışlı olacaktır. Uydu listesinde bu uyduların başta olması erişimi kolaylaştıracaktır.

Yorum yap

• uydu3405 Nickli Üyeden Alıntı
            SAYIN arkadaslar bu cihazin ozelliklerinde yazan 16 APSK arama modulasyonunu ben bulamadim bulan var mi yada bu ozellik cihaza neden konmadi butun sitelerde cihazin ozellikleri arasinda yer alirken cihazda yok.
            Nebu tv deki yetkili bana dediki tahminim cihazin hafizasinda yer acmak icin bu eklenmemis olabilir.
            Iyi tamam su an boyle kanal yok kanal ciktiginda bu ozelligin eklenecegi ne malum belli sure sonra destek zaten her urunde oldugu gibi bunada kesilcek ve biz bu ozelligi kullanamiyacagiz bu durumda bir aldanma soz konusu olmuyor mu
            Cunku ilerisini dusunerek aldim bu cihazi teknoloji her saniye ilerliyor
            Cevap bekliyorum yetkililerden
            Machina3d de sağır olmasın

Yorum yap

• sayın satkingdom cihazın özelliklerinde acaba benim bulamadığım 16 apsk ye rastladınız mı?Bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba?

Yorum yap

• satkingdom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Nihayet cihazın başından kalkabildim. Dünden beri cihazla uğraşıyorum. Gerçekten beklediğime değdi. Cihazı çok beğendim. Merak eden arkadaşlar için gördüklerimi paylaşayım dedim.

Öncelikle görüntü kalitesi konusunda cihaz daha önceki cihazım Atlanta HD Boxtan çok farklı gelmedi. HDBox’ın görüntü kalitesi SD yayınlarda referanstır bence. Sony W5500 102 ekran kullanıyorum. Çıplak gözle çok da bir fark göremedim ama sanki HD Box Sd kanallarda biraz daha iyi gibi geldi. İlginç olan TRT’lerde 3D’nin SD görüntüsü daha iyi gibiydi ama NTV paketinde NTV Spor hariç Atlanta HD box daha iyi gibi sanki. Kanaldan kanala değişiyor sanki iki cihaz arasındaki fark. Ustalar bu konuda daha ayrıntılı bilgi vereceklerdir mutlaka ama 16:9 ve HD yayınlarda 3D, diğer SD yayınlarda HDBox daha iyi gibi geldi bana. Neticede 3D’nin SD görüntü kalitesi çok iyi yine de.

Tuner kalitesi açısından harika bir cihaz. Özellikle de diğer cihazlarda sorun yaşanan 5/6 FEC’li yayınlarda mükemmel iş çıkarıyor. Asta 23,5 doğudaki HD yayınları almak isteyenler için biçilmiş kaftan bu cihaz. 19 derece Astra uydusunda Atlanta cihaz ile çok büyük fark yoktu tuner açısından ama pek çok uyduda bariz farklar gördüm özellikle de 5/6 Fec oranında. 10 derecede daha önce hiç almadığım bazı frekanslar geldi mesela. 10832 V frekansında ilk defa sinyal aldım ama cihaz kilitlenmedi. 11305 frekansı daha önce gelmiyordu ama bugün çok güçlü geldi Bir sürü frekansta sinyal artışı oldu. İki cihazda da kırılmalar %40larda olduğu için farkı rahat görebiliyorum. 53 derece doğudaki 11518 H frekansındaki 1085 SR ve 7/8 fec oranıyla yayın yapan Palestine LIVE kanalını bile aldı cihaz. Düşük SR’lerde de çok iyi iş çıkarıyor. Kör tarama özelliği de gerçekten çok hızlı.

D-Smart HD paket üyesiyim. Baktığım hiçbir kanalda donma vs olmadı. Tüm kanalları çok hızlı bir şekilde açıyor. Hiç takılma olmadı. Cihazı anahtardan kapatıp açınca bile hemen geliyor yayınlar. BBC altyazıda da sorun yoktu. D-Smart kullanalar gönül rahatlığı ile cihazı alabilirler.

CCCam server kullanıyorum. Cihazın server performansı çok iyi. SKY Italialarda donma vs yok diyebilirim. HD sinema kanallarında beş dakika da sadece 2 defa yarım saniye bile olmayan takılma oldu. Donma olmasa da cihazın cccam performansı şu an için Atlanta’nın gerisinde çünkü HDbox daha hızlı açıyordu kanalları ama ikisinde de donma yok..

Cihaza 8 GB, 4 GB Toshiba ve Kingston Flash bellek taktım hiçbir sorun yok. Kayıt gayet başarılı. Ayrıca Toshiba’nın class 10 SD hafıza kartını da taktım çalıştı. Daha önce sadece class 4 destekleniyor diye bir açıklama yapılmıştı galiba ama class 10 da çalışıyor. Özellikle ön taraftaki USB büyük kolaylık. Kanal listesi almak ve atmak ve server bilgilerini girmek açısından. USB’den CCCam bilgilerini attım ama bir şey dikkatimi çekti birden fazla cccam dosyasına C: satırını yazıp alt alta koyunca sadece son server çalışıyor. Elle girince birden fazla serverda sorun yok, gayet güzel çalışıyor. Buradan mach1 üstada sormak istiyorum server bilgilerini USB ile atarken birden fazla server bilgisini nasıl atabiliriz?

Hava durumu vs çalışıyor ve ilginçtir verdiği bilgilerde doğru . IPTV ve youtube çok güzel çalışıyor. Web tarayıcı ve PIP özelliğini daha denemedim. Media player da PDf JPEG hatta TIFF formatı bile sorunsuz açıldı. MP3leri çalıyor ama ses kalitesi bendeki Sony W-5500 kadar temiz değil elbette.

Cihazın eksileri de var elbette. En büyük eksisi ise bence kumandası. Kumanda hem görüş açısı açısından hem de cihazın kumandaya reaksiyon vermesi açısından zayıf kalıyor. Kanal geçişleri de Linux cihazlara göre iyi olsa da çok hızlı değil yine de. Şu an için kanal editörü veya softcam editörü var mı bilmiyorum. Bunlar yoksa da zaten zamanla verilecektir ama kumanda işi çözülürse mükemmele yakın bir cihaz olur. Bir de uydu listesi açılırken bundan sonraki yazılımlarda Türksat, Hotbird, W3 sıralaması olursa bizim için daha kullanışlı olacaktır. Uydu listesinde bu uyduların başta olması erişimi kolaylaştıracaktır.
                İzlenimler için sağol keşke herkes uzun uzun böyle yazsa detaylı eline sağlık
                Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                www.nextyazilim.com

Yorum yap

• uydu3405 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  sayın satkingdom cihazın özelliklerinde acaba benim bulamadığım 16 apsk ye rastladınız mı?Bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba?
                  Az önce kabloyu 2. tunere takıp 21, derece ve 10 derecedeki data yayınlarını denedim ama yayın alamadım. Zaten 16 APSK diye bir seçenek de yok. Ama bence çok önemli değil çünkü bu yayınlar şimdilik sadece data amaçlı. Tunerin böyle bir özelliği varsa ki var deniyor ileri de eklenir gerekirse.

Yorum yap

• mach1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    İzlenimler için sağol keşke herkes uzun uzun böyle yazsa detaylı eline sağlık
                    Siz de sağolun üstadım. İnşallah bu cihaz biz kullanıcıların da sabrı ve desteğiyle hakettiği yeri alır.

Yorum yap

mach1 hocam cihazın 2.tunerinde de 16 apsk modülasyonu yok
                      Menude öyle bir şey var dediğimi hatırlamıyorum tuner 2 den oto taraması lazım test edilmedi o kadar yazmıştım..
                      Cihaz ile ilgili diğer resim veya çalışan özellikler beğendiklerin izlenim deneyimlerin nerde uydu3405 göremedim ?
                      Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
                      www.nextyazilim.com

Yorum yap

• Ben önce satılırken özelliklerinde övünerek yazılmış standart olmuş özellikler var mı diye bakıyorum çünkü insanların bu cihazları gelecekte bu yayınlar olucak madem bu cihazda da bu özellik var alıyım diye yanılıyor öncelik standart olan hizmetin olmayışıdır benim için cihaz fevkaladenin fevkinde olsa ne olur ki

Yorum yap

• bir kaç sorum var arkadaşlar

1 - cihaz usb üzerinden ts ,avı mkv, mpeg ,mp4 formatlarının hangisinde kayıt ediyor arkadaşlar
                          2 - 16 apsk cihazda neye yarıyor
                          3 - kumanda resmi ekleyelim
                          4 - cihaz ts ,avı mkv, mpeg ,mp4,flv,formatlarını okuyormu

Yorum yap

• arkadaşlar ürünü şimdi sipariş vereceğim.2 ocakta istanbulda olacağım ogün bana kargoyla ulaşır mı? 32
                            internet üzerinden nereden alabilirim?

sayın @nebutv sitenizden alsam pazartesi kargoya verilir mi? 1 ay server üyeliğide varmış zaten

ümraniyede oturuyorum herhalde çarşamba elime ulaşır değil mi? hangi kargo ile gönderiyorsunuz?sizden daha öncede alışverişim olmuştu

Yorum yap

• #satkingdom
                              C: satırını yazıp alt alta koyunca sadece son server çalışıyor. Elle girince birden fazla serverda sorun yok, gayet güzel çalışıyor. Buradan mach1 üstada sormak istiyorum server bilgilerini USB ile atarken birden fazla server bilgisini nasıl atabiliriz?

C: adres1 port1 ad1 şifre1
                              C: adres2 port2 ad2 şifre2

c satır sonlarında şifre1 den sonra 1 hane ve şifre2 den sonra 1 hane boşluk bırakmazsan çalışmaz

Depo

Next Yazılımları için
                              www.nextyazilim.com

Yorum yap

Ben önce satılırken özelliklerinde övünerek yazılmış standart olmuş özellikler var mı diye bakıyorum çünkü insanların bu cihazları gelecekte bu yayınlar olucak madem bu cihazda da bu özellik var alıyım diye yanılıyor öncelik standart olan hizmetin olmayışıdır benim için cihaz fevkaladenin fevkinde olsa ne olur ki
                                Övünerekmi hmm nerde kim övdü forumda yazımı var yoksa aldığın yer nebutvmi övdü ben göremedimde kusura bakmada daha tarafsızca cihaza iyi bile diyemiyorsun deneyim yazamıyorsun deneme imkanın olmayan yayın bile olmayan bir konuda yazmaktan öteye geçmiyorsun takılmışsın biraz diğer arkadaşları örnek al bence ayrıca daha 10000lerce kanalda 3d yayın bile toplasan kaç tane var 15-20 yi geçmez kaç tane hd var biraz düşün ne ilersinden bahsediyorsun ona gelene kadar oooo daha ne tvler çıkar ne cihazlar neler antika çöp olur yada bizler sağ kalırmıyız meçhul

Depo

Next Yazılımları için
                                www.nextyazilim.com

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X