• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

minix acaba kötü bir tercih mi ?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• minix acaba kötü bir tercih mi ?

iyi çalışmalar bir kaç hafta önce minix sorun diye şikayet yazdım fakat düzgün bir cevap gelmedi.sorun şu kumandaya 1 kere dokunuyorsunuz fakat birden fazla kanal atlıyor.2 kumandaylada denedim aynı ayrıca uydu seçimi yaparken mesela türksattan sirüs e geçince anten sinyali alamıyor,ayrıca başka uydu seçtikten sonra tekrar geri dönüş yapınca sinyal geliyor.dayzek arızası demeyin denedim.Demek istediğim şu ben eski bir next kullanıcısıyım fakat gördüğüm kadarıyla yeni ürünlerinde bu şikayetler azınsanmayacak kadar çok olduğunu duydum,neden next bir çözüm üretmiyor anlamış değilim ve son olarak şunu söyleyeceğim ;290 tl verip sıfır bir cihazda bu tarz olaylarla karşılaşmak pek mantıklı gelmedi ve next te yakışmıyor.Acaba next kaliteyi düşürdümü ama fiyatları süper denecek kadar yukarda....

yazdığınız problemler bende mevcut değil.
    son yazılımı yükledinizmi ? aynı sorunlar devam ediyorsa bence bir servise götürün.

Yorum yap

Selcukusta bende 1 aydır kullanıyorum fakat yazdıgınız sorunlar bende de mevcut değil.Şahsen ben çok memnunun gayet iyi bir cihaz 1 ay önce topkapı vatan computer'dan aldım.Saygılar

Yorum yap

bende de var kumanda da donmalar. kendi kendine kapanmalar.

Yorum yap

Bende de kumanda problemi var.Ses açma tuşuna üst üste 2-3 kez seri olarak basarsam kanal değiştiriyor yada yakındaki diğer tuşların işlevini yapmaya çalışıyor.

Yorum yap

Sinyal uydu geçişlerde bende sorun yok diseq ler arası
            Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
            http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
            www.nextyazilim.com

Yorum yap

Next in tüm modellerini çıktığı gündenberi kullanıyorum,yazdığınız minix uydu alıcısınıda şu an kullanıyorum,hiçbir sorunla karşılaşmadım.Tek uyduda deneyiniz,fabrika ayarlarına dönüp yeni yazılım yükleyiniz.Sorununuz çözümlenmezse servise gönderiniz.

Yorum yap

sayın ustalarım ; next bu sorunları umarım araştırır ve sorunsuz bir yazılım çıkarır çünkü bu tarz şeyler next e yakışmıyor ve next ten gün geçtikçe beklentilerde doğal olarak artıyor iyiye değil en iyiye sahip olma sloganı ile ....

Yorum yap

kardeş ben yaklaşık 20 yıldır uydu işindeyim minix kadar sıtapik çalışan bir cihaza rastlamadım o cihazdan memnun kalmayan hiç bir cihazdan memnun kalmaz
                  tabi görüşler farklı olabilir bazılarının isteğine hitap etmeyen yönleri olabilir ama eksik bişi görünmüyo her şey mevcut cihazda
                  NEXT 2500 DPCIS KIYATO 8550 DAPCI DREAMBOX 500S
                  DREAMBOX 800 HD+PVR NEXT 2010 TİGER NEXT 19500 SÜPERIOR
                  1 ADET 150 CM MOTORLU CANAK 2 ADET NEXT DAYZEK MOTOR 4 ADET SABİT ÇANAK
                  :iyyy::iyyy::iyyy::iyyy:

Yorum yap

görüş değil bundan önce 2000 cis plus kullandım. O cihazda sorun yoktu. Ancak next minix te de next hd minix de de sorunlar var. Mesela ccam serverdan sürekli atıyor. acaba serverdan mı dedim başka server da denedim aynı. Acaba internetten mi kaynaklanıyor dedim ttnetten smile geçtim gene aynı. Bağlanma hatası veriyor. Kapatıp açınca düzeliyor. kumanda tuşları fazla atlıyor. ve ısınma yapıyor.

Yorum yap

leoleoman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      kardeş ben yaklaşık 20 yıldır uydu işindeyim minix kadar sıtapik çalışan bir cihaza rastlamadım o cihazdan memnun kalmayan hiç bir cihazdan memnun kalmaz
                      tabi görüşler farklı olabilir bazılarının isteğine hitap etmeyen yönleri olabilir ama eksik bişi görünmüyo her şey mevcut cihazda
                      bende 7 yıldır 8000xcam kullanıyordum.Ama o cihazda bu ve benzeri hiçbir hata olmadı diyebilirim,7 yıl sonrada yani şimdi cihazı satıp hd minix aldım.ben size farkı söyliyim mi 8000xcam taş gibi sağlam bir cihazdı.Ha şimdi minixhd için de basit veya kalitesiz demiyorum,ben şahsen yazılımdan kaynaklandığını ve ustaların bunu fark edip düzeltmesi için çabalıyorum bu kadar basit....

Yorum yap

dostum sorunun yazılım kaynaklı olsa bizlerde senin yaşadığın sorunları yaşardık yani herkes aynı sorunları yaşardı herkes aynı sorunları yaşamadığına göre problem ya senin elindeki cihazda dır yada evinin içindeki araç ve gereçlerden biriyle aşlakalı bi sorun yaşıyosundur (frekans meselesi)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X