• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

***istek...yapılıyor.. ***önemli next 9000 serısı için..

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ***istek...yapılıyor.. ***önemli next 9000 serısı için..

Doktor hocamızın alıntı yazısı olup kendisine en derın sevgı ve saygılarımızı sunarız.Yazının metni asagıdaki gibir...

Erol kaptan

"herkesin genelde olsun dediği her kanal için ses kontrolu..denendi,ne kadar sakıncalı olduğu görüldü,şu anda derlenen yazılımda genel populer cam uyum güncellemeleri ve her kanal için ayrı ses hafızası iptal edilerek eski ilk haliyle verilecektir.."

9000 cı nın renk kalitesi daha güzel geldi bana .. bu sebepten color tuşuna bağımsız renk eklenmedi,zaten öyle bir işlevde yok..8000 serisinde 5518 desteklediği için vardı...emmada fazla kayıba sebep oluyor,,pc yoluyla resim olacak...editör hazırlanıyor,,rcl tuşu mantığı başka,pvr için şart,çünkü aynı tp de kontrol gerekli,ileride fazla sorun olursa çıkarılır,,,,sonuçta motorlu kullanan arkadaşları düşünürsek recall son kanalları otomatik hafızalama bir özellik..kanal saklama bu ciihazdaki toplu kanal taşıma özelliğiyle ters mantıkta,,,uydudan güncelleme( key güncellemesi olmayacak ) bunu 1 kere daha söylüyorum...yazılım güncellemesi olarak seri tamamlanınca ve ilk baz özellikler eklenince başlar...süre veremem..tp kiralandı,devrede,testleri yapıldı..

Arkadaşlar yazdığınız yazıların konu başlığı ile ne ilgisi var. Lütfen daha dikkatli olun. Anasayfadaki uyarıyı dikkate alın.

Yorum yap

hocam tamam güzel düşünmüşsün ama modül sorunlarını 9000cı da giderirseniz daha iyi olur

Yorum yap

RCL Tuşu 40 kanalı değilde 5 kanalı hafızasında tutsa daha iyi olur. Ya da bastığımız zaman direk son izlediğimiz kanal gelsin. Eğer bu özellik PVR'da olması gerekliyse sadece PVR'da olsun CI ve FTA modellerinde olmasın. Ses sorunu zaten giderilecekmiş. Geriye bi sorun kalmadı Modül sorunu dışında.

Birde Cihaza Bilgisayardan Arka Plan Atma olsa. Yeni 2000Super Plus'ta var. 9000'de de olsa süper olur.

Yorum yap

X cam modül çok aşırı ısınma yapıyor. Kartlar neredeyse yanma durumuna geliyor.Yayın donup kalıyor. Başka cihazlarda o modül hiç sorunsuz çalışıyor.9000cı larda böyle bir sorun da var. Sayın doktor bey bu sorunlada ilgilenirseniz çok seviniriz.

Yorum yap

emrahkoc Nickli Üyeden Alıntı
            RCL Tuşu 40 kanalı değilde 5 kanalı hafızasında tutsa daha iyi olur. Ya da bastığımız zaman direk son izlediğimiz kanal gelsin. Eğer bu özellik PVR'da olması gerekliyse sadece PVR'da olsun CI ve FTA modellerinde olmasın. Ses sorunu zaten giderilecekmiş. Geriye bi sorun kalmadı Modül sorunu dışında.

Birde Cihaza Bilgisayardan Arka Plan Atma olsa. Yeni 2000Super Plus'ta var. 9000'de de olsa süper olur.

dostum rcl tuşunun 40 kanalı göstermesi bence daha güzel neden azltılmasını istiyorsunki 3 çanak var rcl ile bu 3 çanakta rahatlıkla en son izlediğim kanallara geri dönebiliyorum.türksattan-hıspasata ordan hotbirde vs.. tabi herkesin düşüncesi farklıdır

Yorum yap

selam mach1 hocam ve değerli forum arkadaşlarım,
              cumartesi günü next 8000 xcam cihazımı satıp, next 9000 cı aldım. bana göre mükemmel bir cihaz. bazı ufak tefek sorunlar hiç önemli değil. izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
              1- her kesin sorun dediği ses olayı bence de sorun. bazı kanalların kendi özelliğinden dolayı seslerinin çok veya az çıkma olayını şu şekilde çözebilir miyiz? bu benim fikrim. daha önce başka bir cihazda gördüğüm için söylüyorum. ayar menüsünde her kanala ait bir ses ayarı olsa.kanalın 1'den 10'a kadar azaltma veya yükseltme butonu olsa. eğer ses yüksek çıkıyorsa azaltıyorsun, az çıkıyorsa yükseltiyorsun. bu ayar sabit olarak kalıyor. yani kumandadan ses değiştirdiğin zaman bütün kanallarda aynı sabit ses ayarında kalsa iyi olmaz mı sizce?
              2- kumandadan menü tuşuna basıldığında ekrana çıkan kanal dizme seçeneklerinin olduğu sıralama özellikleri yani, alfabetik sıraya göre, keye göre vs.seçenekleri türkçe menü olarak değil, değiştirilmesi zor olmaz her halde.
              3- next 8000 xcam ile gömülü modülde dt izlerken makina reset atıyordu. next 9000 cı'da bu hiç olmadı. olumlu bir olay.
              4- next 8000'e göre kanal geçişleri hızlı.
              5- oyun menüsündeki yapboz oyunu çalışmamaktadır.
              6- next 8000'deki gibi türkiye'de seyredilen uyduların uydu tp ayarında alfabetik sırada değil de ilk sıralarda olması avantaj olacaktır.
              saygılar

Yorum yap

bende 8000campulusvar hiçbir konuda sorun yok arkadaşım mükemmel bir cihaz ayrıca kanallaragecerken süper

Yorum yap

bendede 8000camplus var sifreli aknal gecişleri cok yavas ama bazen kendiliğinde duzelitor seri oluyor o yönu biraz dezavntaj geldi bana bu sorunundan baska cok guzel bi makina bi kere biçimi cok guzel gosterge paneli falan birde fly cam ı kullandığım zaman sifreli kanal gecişleri seri oluyor her neden se zaten o seyden baskada bi şeye yaramıyor neden aldım bende bilmiyorum

Yorum yap

levo70 Nickli Üyeden Alıntı
                    dostum rcl tuşunun 40 kanalı göstermesi bence daha güzel neden azltılmasını istiyorsunki 3 çanak var rcl ile bu 3 çanakta rahatlıkla en son izlediğim kanallara geri dönebiliyorum.türksattan-hıspasata ordan hotbirde vs.. tabi herkesin düşüncesi farklıdır
                    Bence RCL tuşuna sistem ayarlarında bir seçenek konulursa isteyen tek seçim için, isteyen çoklu seçim için kullanabilir. Tabi olabiliyorsa. Kullanıcılar arasında o iyi bu iyi tartışması olmaz. (Bende tek kanal seçeneğini tercih ederim)

Yorum yap

ctrl tuşu aynen kalsın

Yorum yap

ben next9000 kullanıyoum cihaz donduğu zaman fişi elektrikten çekmeden veya arka açma kapama düymesinden kapatmadan açılmıyor diğer cihazlar donduğu zaman kendiliğinden açılıyor bu sorun halledilecekmi ustalardan cevap bekliyorum.

Yorum yap

Profil üyemizin YE-9000CI ile ilgili bir kaç tespitine yanıt vermek istiyorum.1- Volume seviyesi onlarca hatta yüzlerce kanal için ayarlanması gereken bir parametre olarak kullanıcının karşısına çıktığı için bu özellik şikayet konusu oldu ve vazgeçildi. 2- kumandadan menü tuşuna basıldığında ekrana çıkan kanal dizme seçeneklerinin olduğu sıralama özellikleri yani, alfabetik sıraya göre, keye göre vs.seçenekleri türkçe menü olarak değil, deniyor. Böyle bir bölüm ben göremedim. Daha detaylı söyleyebilir misiniz? 3- oyun menüsündeki yapboz oyunu çalışmamaktadır denmiş. Önce oynayan bir resimi CAPTURE etmesi gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Selamlar

Yorum yap

Pardon "Alibaki" arkadaşımızın tespitlerini yanıtladım.
                            Saygılar.

Yorum yap

daha çok yeni arkadaşlar bu arada pvr ve ultradada tüm istekler aynen uygulanacak...bugüne kadara güvenenler bugünden sonrada 9000 in 8000 gibi özel olacağını ve SORUNSUZLUK diye birşey olmadığını AMA ŞEKİLLENDİRMEYİ YAPABİLEN BAŞKALARININ OLMADIĞINIDA HATIRLATIRIM..ortak noktalarda buluşmak güzel...kimse merak etmesin...biz bir grubuz yetreki ora burda yapılan bu çalışmayı CİHAZLAR SORUNLU diye göstermeye çalışanlara koz olarak vermeden koruyarak,eleştirileride istekleride tartışarak değil beraberlik ve ortak paydalarda yapalım..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X