• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Vestel 840 Ci Makinaya Yukleme Atamama Sorunu ACİİİİİİİİLLLLLL

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Vestel 840 Ci Makinaya Yukleme Atamama Sorunu ACİİİİİİİİLLLLLL

merhaba yıne vestel 840 ci makınaya yazılım atmak ıstıyorum fakat atamıyorum hyper termınal bana zaman ıle ılgılı problem cıkartıyo baglantıları rs 232 kablo ve 1 e 1 kablo ile yapıyorum fakat yuklemeyı hıcbır sekılde başlatmıyo tum uygulamaları acıklamaları okudum aynen yapıyorum termınal ayarlarını fakat sonuç yok port ayarlarına baktım bıos tan hepsı normal yanı kafam almadı vestele ozel bı problemmıdır bır turlu anlayamadım ılgınız ıcın tesekkurler ... yenı cevaplarınızı ve yardımlarınızı beklıyorum....

bir de bunu dene

http://www.mach1digital.com/351/showthread.php?t=2023

ayrıca aynı sorun için tekrar başlık açmamaya dikkat edersen daha iyi olur.

Yorum yap

yok denedım olmuyor
      bu programda neler yapmam gereek ya anlamadım bı turlu

Yorum yap

terminalle atma sende yeni loaderi kullan acıklama sitemizde mevcut.

Yorum yap

dostum cihazını fişten çek.bu programı çalıştır ve orda yazılanları sırasıyla yap.

Yorum yap

valla açıklamaları tek tek okudum başka bir şey yazmıyor termınal yazıyor..başka neler yapmak gerek telcom2 dedikleri olaymıdır acaba

Yorum yap

ben sana ilgili dosyayı vercem bekle

Yorum yap

Başlat >>> Programlar >>> Donatılar >>> İletişim >>> Hyper Terminal programını çalıştır (Win98 için). WinXP kullanıyorsan buna benzer bir yol izleyerek bu programı (HyperTerminal) çalıştır.

Rastgele bir isim ver ve bir simge seç, Tamam de.

Bağlanırken Kullanılacak'tan COM1'i seç. Tamam de.

Sırasıyla 115200 - 8 - YOK - 1 - YOK değerlerini seç ve Tamam de.

HyperTerminal ekranı açılır (cihaz şimdiye kadar hep kapalıydı).

Önceden temin etmiş olduğun 1'e 1 erkek-dişi seri kabloyu (RS-232) cihaza ve kasanın arkasındaki Com1 portuna bağla (cihaz hala kapalı).

HyperTerminal ekranında bulunan, üst çubuktaki Aktarım menüsünden Dosya Gönder... seçeneğine tıkla.

Dosya Adı: Gözat...'a tıkla ve ".bin" uzantılı "emu" yazılımını bilgisayara yüklediğin yerden bul, seç ve Aç de.

İletişim kuralları: 1KXmodem olarak değiştir (cihaz fişe takılı fakat hala kapalı).

Gönder tuşuna tıkla ve hemen ardından (2-3 s sonra) cihazı öndeki anahtarından aç (anahtar yoksa cihazın fişini yeni tak).

Yazılım paketleri KB cinsinden gönderilmeye başlanacaktır (1-2-3...) ve sonunda yükleme biter, FUSE yazısı ekrana gelir.

Birkaç saniye sonra cihaz sıfırlanır. Yazılım yüklenmiş demektir, fişi çekebilirsin.

Önemli Noktalar:

FUSE yazısı ekrandan kaybolmadan asla cihazın fişini çekme (en fazla 2 dakika bekle).

Seri kablo (RS-232) mutlaka 1'e 1 (1-1 , 2-2 , 3-3 , ...) ve hiçbir dönüştürücü kullanılmadan erkek-dişi olmalıdır.

Eğer cihazında mekanik anahtar yoksa, anahtarı aç dediğimde cihazın fişini henüz takıyor ol.

Cihazı, yazılım yüklemeye geçmeden önce "Stand By" konumuna almadan bir kanalın üstündeyken kapat (mekanik anahtardan ya da fişi çekerek).

Tüm bunların ardından güncel keyleri yükle ve alıcı kullanılmaya hazır.

Not : Alıntıdır.

Yorum yap

teşekkürler hocam ama olmuyor neyse kalsın artık yapacak pek bişey yok sanırım olmuyor cunkı.....

Yorum yap

Yazılım + Yükleme Proğramı(Loader)+Key ler indireceğiniz dosyanın içerisinde mevcuttur. Ayrıca indirmenize gerek yoktur. :dedeeee:
                    Eklenen Dosyalar

Yorum yap

hyper terminali açtıktan sonra bu ayarları yapıyorsun. ondan sonra cihazı açınca ekranda bazı değişik karakterler çıkıyor. bu şekilde bağlantı kurup kurmadığını anlıyorsun. çıktımı bu karakterler sende

Yorum yap

işte sorun genelıde buradan başlıyo bende termınalde o değişik karakterler bir türlü çıkmadı ...

Yorum yap

eğer o ayarları doğru yaptıysan, bilgisayarının com'unda ve kablonda da sorun yoksa bağlantı kurması lazım

Yorum yap

walla anlamadım kablo doğru port bağlantıları doğru termınal ayarları doğru en azından gercekten emınım ....var bır problem ama anlamadım 3 saattır uğraşıyorum...

Yorum yap

valla ben de anlamadım

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X