• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 9000 CI Hergün Akşamüstü Bazı Kanallar Gidiyor Acil Yardım??

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 9000 CI Hergün Akşamüstü Bazı Kanallar Gidiyor Acil Yardım??

Balkonda Mega çanak var çanağın ucunda çift çıkışlı Next LNB var. İki odada iki uydu alıcısı Birisi Next 9000 CI (22.08.2007 yazılımı yüklü)

Diğeri ise Vestel 3600FTA Aphro menü yüklü.

Hergün akşamüstü 6.5 civarı next teki atv(avrupası var) stv avrupa, flash tv NTV(avrupası var) Yaban tv Bloomberg HT ...vb. gidiyor sinyal seviyesi 10-15 civarına hatta 0 a düşüyor ama diğer kanallar gayet normal sorun yok..Sabahtan akşama kadard nextte bir sorun yok akşam 6.5 ta oluyor ne oluyorsa....

İşin garibi Nextte bunlar olurken Vestel 3600 e bütün kanallar var ve hepsinin sinyal seviyesi çok güzel...

Sizce sorun ne Lnb sağa sola oynatmak çok mümkün değil çanak balkondan dışa doğru kaynaklı sökmeden olmaz...Zaten Uydu dijital bir uydu bulucu vasıtasıyla yüksek hassasiyetle yetkili kişilerce bağlandı bu sorun arada oluyor.Ama son 2-3 gündür hep var acaba ne yapmak lazım.Konuyu doğru yere acmadıysam özür dilerim forumun yabancısıyım anlayan arkadaşlartı buraya yönlendirirseniz sevinirim.......

arkadaşım iyi günler..
    cihazları yer değiştir. gene aynı sorunu aynı hatta yaparsa...
    yani bu sefer vestel cihazında sinyal gidip gelirse..
    çift çıkışlı lnb'in bir çıkışı arızalı demektir.
    saygılar...

Yorum yap

İlgin için teşekkür ederim.İlk mesajı yazdıktan sonra cihazların yerini değiştirip baktım.Next i diğr odaya götürünce sinyaller acayip artıyordu.Çanak cins bir yerde olduğu için mecbur usta çağırdım.Kabloyu değiştirdi.Sorun çıkaran kanallarda sinyal seviyesi %4-14 arasında arttı.Adam gitti aynı akşam uydu arıza yapmaya başladı ustayı tekrar aradım.LNB yi değiştirdi.Sorun diye birşey kalmadı.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
      X