• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Nextte G-box u kullanırken programı nasıl nerden başlatıyoruz.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Nextte G-box u kullanırken programı nasıl nerden başlatıyoruz.

Sharemax prgramının içindeki G- box control panel bölümündeki ayarları yaptım.

Ve daha sonra ayarları kaydedip programı exit le çıkış yaparak kapattım.

Şimdi G-box u kullanabilmem için aşağıdaki sharemax dosyasının içindeki hangi programla başlatmam gerekiyor.

sharemax lamı ? sharemax v5.5_ loader lemi. ?

bunlardan bir tanesi ile başlattıktan sonra G-box direk kendi otomatik açılacakmı.

Benim daha sonra g-box controlü açmama gerek varmı.

Ben Sharemax içinde bulunan g-box dosyasından ayar yapmaya çalışıyordum.

Acaba bu sharemax ın içindeki g-box dosyasından değilde ( 1 resimdeki dosya ) 2. resimdeki Ayrı verilen G-box dosyadanmı ayarları yapmam gerekiyor.

1. Resim

2. resim

Eğer g.box ayarlarını Ayrı verilen ikinci resimdeki dosyadan yapacaksam.
    2. resimdeki okla gösterdiğim dosyaları nasıl açıp içine kendi bilgilerimi koyacağım.

Dosyaların formatı farklı nasıl açabilirim.

Yorum yap

Notepad ile bile editlersin cfg dosyası açarken notepadle aç satırlarını koy gereken...
      Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
      http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
      www.nextyazilim.com

Yorum yap

cevap için çok teşekkürler.

Yorum yap

Editleme yaptıktan sonra cwshare.cfg dosyası . Not paint şekline döndü.

Uzatması .cfg yi ekliyorum eski haline dönmüyor.

Yeni g.box dosyası yüklüyorum ondaki cwshare dosyasıda not paint şeklinde gözüküyor.

Ne yapmam gerekiyor. ?

Ayrıca 1. resimdeki sharemax programın içinde bulunan g-box kontrol bölümüne de bilgiler girilecekmi ?

Yorum yap

Yanlış yapmışsın demekki türü değişmez cfg dosyası üzerine gelecektin aç deyince bu dosyayı açmak istediğin programı seç diye menu gelecekti xp de notepad ile açıp değiştirip bilgileri save et demen yeterliydi türü değişmez içeriği satırları editlediğin değişir sadece...
            Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
            http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
            www.nextyazilim.com

Yorum yap

şifreler geliyor yanlız kanallar acılmıyor.

cihazımın modeli Next 2000 x cı plus.

cihazdan özel seçeneklerden com port hsic g-box yapıyorum ya onun altındahi satır 7 sec seçili.

sizde ne gözüküyor.

Yorum yap

Cihazda özel seçenekler menusunde HSIC Gbox seçili olacak süreyi değiştirme.
                şifreler geliyor gibi gözükür ama o gelen şifreler değildir karıştırma. senin bağlantın yok o yüzden kanallar açmıyor. gbox kullanım talimatı diğer konuda var orayı inceleyip nerde yanlış yaptığını bulabilirsin.

cwshare.cfg yi notpad ile açarken orda '' bu dosya tipini sürekli bu programla aç '' diye bi seçenek var. o tıklı olarak açmışsındır. sorun değil sadece ikonu değişir işlevi değişmez

saygılar

Yorum yap

bu gün uğraştığım 5. gün

hala g-box u kullanabilmiş değilim.

Yorum yap

ben masaüstü bilgisayarımda aşağıdaki wireless usb adaptörü kullanarak modeme bağlanıyorum.

Acaba sorun bunlardan dolayı olabilirmi.

Gerçi Newcamd serverlarda sorunsuz kullanabiliyordum.

Yorum yap

arkadaşım heryere (pm dahil) aynı mesajları yazıp durma. konuları dağıtıyosun. Biraz daha düzenli ol. Yardımcı olunuyor siizlere sabırsız olmayın lütfen. Halledene kadar 15-20 gün uğraştık bizde pat diye olcak diye bişi yok.bir sürü ayar var yanlış yapma olasılığınız yüksek. teker teker halledersiniz. daha dikkatli olalım.

saygılar

Yorum yap

kusuruma bakmayın .

7 gün oldu bende uğraşalı hala acamadım gitti.

söylenenleri yapıyorum yinede olmuyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X