• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

iOS 12.3.1 Sonrasında Şarj Süreleri Değişti

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• iOS 12.3.1 Sonrasında Şarj Süreleri Değişti

iOS 12.3.1 güncellemesi çok kısa bir süre önce yayınlandı. Yayınlanan yeni sistem güncellemesiyle beraber önemli sayılabilecek hatalar için düzenlemeler geldiğini gördük. Özellikle iOS 12.3.1 sürümü sonrasında arama menüsü için önemli değişikliklerin yaşandığını görmek mümkün oldu.

Sistemsel olarak yaşanan hataların önüne geçen güncellemenin başka artıları da oldu. Apple tarafından doğrudan açıklanmayan bazı güvenlik açıklarının da bu sürümle beraber ortadan kaldırıldığı gelen bilgiler arasında yer aldı. Sistemsel olarak yayınlanan güncellemelerin bir önemli artısı daha olduğu ortaya çıktı.

iOS 12.3.1 Şarj Sürelerini Değiştirdi

iOS 12.3.1 güncellemesinin getirdiği bir başka artının ise şarj süreleri olduğu ortaya çıktı. İşletim sisteminin bu sürümünden sonra şarj konusunda özellikle eski iPhone modellerinde bir değişiklik meydana geldi.

iAppleBytes kanalı tarafından yapılan değerlendirme sonrasında yeni işletim sistemini kullanan iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone 7 akıllı telefonlarında şarj süresinin 18 dakikaya kadar artış gösterdiği paylaşıldı. Yeni işletim sistemi güncellemesi sonrasında değişen şarj sürelerinin yeni modellerde ise çok ciddi bir artış sunmadığını söylemek gerekiyor.

iOS 12.3.1

Yeni modellerde değişimin sadece 1 dakika ile sınırlı olduğu da açıklanan bilgiler arasında yer aldı. Söz konusu akıllı telefonların şarj dayanma sürelerinin artmasının dışında bir başka artıyla daha karşı karşıya kaldığını da ekleyelim.

Bir başka artı ise söz konusu işletim sisteminin akıllı telefonları hızlandırması oldu. Sadece iPhone akıllı telefonları için değil, iPad modelleri için de hızlandırma söz konusu oldu.

Yeni işletim sisteminin sonrasında gelecek olan iOS 12.4 sürümüyle beraber de işlerin biraz daha değişmesi bekleniyor. Muhtemelen güncellemeler için eski modellerde bir çalışma söz konusu. Özellikle iOS 13 işletim sistemi güncellemesini almayacak olan modeller için sıkı bir stabilite çalışması var gibi gözüküyor.
Hazırlanıyor...
X