• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

acil yardım diseq motor kayıt proglemi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• acil yardım diseq motor kayıt proglemi

bazı yazılım ve hazır kanal bilgisini atınca cihaza cihaz uyduların yörüngesini ayarlıyorum kayıt ediyorum geri döbdügümde bulmuyor mesela turksat dan diji geciyorum bulmuyor diji kaydediyorum astrayıda ama diji den veya türksattan yolluyorum bulmuyor neden olabilir daha oncede oldu eski yazılma falan döndüm düzeldi şimdi 24.04 yazılımını ve bugun son kanal listesini attım gene diseq motorumda kayıt yapıyorum uyduları ama yollayınca bulmuyor kayıt ettiklerim hepsindede yapmıyor cihazım 2000 hd acil yardım kafayı yedim

barbar34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazı yazılım ve hazır kanal bilgisini atınca cihaza cihaz uyduların yörüngesini ayarlıyorum kayıt ediyorum geri döbdügümde bulmuyor mesela turksat dan diji geciyorum bulmuyor diji kaydediyorum astrayıda ama diji den veya türksattan yolluyorum bulmuyor neden olabilir daha oncede oldu eski yazılma falan döndüm düzeldi şimdi 24.04 yazılımını ve bugun son kanal listesini attım gene diseq motorumda kayıt yapıyorum uyduları ama yollayınca bulmuyor kayıt ettiklerim hepsindede yapmıyor cihazım 2000 hd acil yardım kafayı yedim
    dostum çanak ayarlarından OTO yu seç kaydet daha sonra motor ayarları bölümüne geç uyduya gönder sinyali buldumu kaydet taramayı başlat
    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      dostum çanak ayarlarından OTO yu seç kaydet daha sonra motor ayarları bölümüne geç uyduya gönder sinyali buldumu kaydet taramayı başlat
      ben hazır kanal listesi atıyorum sonra tek tek uydularda sinyal bulup kaydediyorum yolladıgımda gitmiyor yaptıklarımı kaydetmiyor

Yorum yap

Bu durumda demek oluyor ki! attığınız kanal bilgisi sizin kullandığınız sisteme uygun değil, zaten yaptığınız bu uygulama sağlıklı değil. Sağlıklı olanı kullandığınız sistemi resetleyip, baştan kendi konumunuza göre yeniden ayarlamaktır.

Yorum yap

dostum zaten hazır settingler daizek motorda çalışmayabiliyor taratmak en sağlıklısı tp ler de sık sık değişiyor
          next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

o zaman neden kanal hazır kanal bilgisi koyuluyor bizde neden atıyoruz nasıl anlıcaz bizim cihaza uyan uymayan diye 2000 hd hazır kanal listesi atıyoruz normaldede

Yorum yap

o zaman neden kanal hazır kanal bilgisi koyuluyor bizde neden atıyoruz nasıl anlıcaz bizim cihaza uyan uymayan diye 2000 hd hazır kanal listesi atıyoruz normaldede
              dostum sayın tasarım cevabınızı vermiş ben kendim de denedim daizek motorda olmadı taratarak uyduları buldum

Yorum yap

Benden size tavsiye hazır seting atmayın ancak uyduları taratarak kendi hazırladığınız
                setingleri cihazınıza yüklerseniz herhangi bir sorun olmaz.....
                Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

Bakınız bu konuda yapılan yanlışlardan kısaca bahsedeyim:

1-Settingi hazırlayan kişiler kendi konumlarına göre (Uydu Pozisyonları) hazırlarlar. Bu durumdu hazırlanan bu setting sizin konumuza uygun olmadığı için sağlıklı kullanamazsınız. Çözümü; bu tür settingleri kendi konumunuzda, kendi cihazınızda oluşturup, Usb belleğinize yedek alarak kullanırsanız, problemsiz kullanabilirsiniz.

2-Settingi paylaşan kişinin kuşak uydusu örneğin: 28.2 derece doğu Eurobird uydusu olabilir, sizin ise 30.5 Arabsat olabilir. Bu durumda sizin kuşak uydunuzla, settingi paylaşan arkadaşın kuşak uyduları uymadığı için problem olabilir.

3-Kendimde motorlu anten kullanıyorum ve bugüne kadar kendi settingimi başkasıyla paylaşmadım, paylaşmak istesem bile karşı taraf sorun yaşayacağı için buna gerek yok. Bende başkasının hazırladığı settingi kullanmadım, neden aynı sorunları bende yaşayacağım.

Buna benzer daha çok örnek sayılabilir.

Kolay gelsin.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Bakınız bu konuda yapılan yanlışlardan kısaca bahsedeyim:

1-Settingi hazırlayan kişiler kendi konumlarına göre (Uydu Pozisyonları) hazırlarlar. Bu durumdu hazırlanan bu setting sizin konumuza uygun olmadığı için sağlıklı kullanamazsınız. Çözümü; bu tür settingleri kendi konumunuzda, kendi cihazınızda oluşturup, Usb belleğinize yedek alarak kullanırsanız, problemsiz kullanabilirsiniz.

2-Settingi paylaşan kişinin kuşak uydusu örneğin: 28.2 derece doğu Eurobird uydusu olabilir, sizin ise 30.5 Arabsat olabilir. Bu durumda sizin kuşak uydunuzla, settingi paylaşan arkadaşın kuşak uyduları uymadığı için problem olabilir.

3-Kendimde motorlu anten kullanıyorum ve bugüne kadar kendi settingimi başkasıyla paylaşmadım, paylaşmak istesem bile karşı taraf sorun yaşayacağı için buna gerek yok. Bende başkasının hazırladığı settingi kullanmadım, neden aynı sorunları bende yaşayacağım.

Buna benzer daha çok örnek sayılabilir.

Kolay gelsin.
                    anladım hocam tutmaz tabiki ama attıgımı kendi oturgudum yere göre ayarlıyorum hazır kanal listesini attıktan sonra kanalda izleye biliyorum ama kaydetmeme ragmen yollayınca gitmiyor 5 sini kaydediyor 6 kaydetmiyor bitanesini hafızadan

Yorum yap

Disegc motorunuzu resetleyin bulunduğunuz bölgenin enlem ve boylamını girin,bu enlem ve boylama göre hangi uydu odaklıyorsa onu sıfır noktası yapın ve usals ayarlarında isen işaretlediğin uyduları kendisi bulacaktır,size sadece hafıya almak ve arattırmak kalacaktır,olmuyorsa deneyimli bir antenci bulup yaptıracaksınız.Kolay gelsin.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X