• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dreambox ta Pcden Kanalları Kaydetme

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Dreambox ta Pcden Kanalları Kaydetme

Allah Rızası İçin bilen biri varsa yardım etsin dreambox tan pc ye nasıl kayıt yapacam pcde izliyorum kanalları fakat nasıl kayıt yapacam bilen arkadaşlar

selamlar

önemli bir konu açmışsınız ama cevap veren çıkmamış,dreambox kullanımı yada bu uygulamayı kullananların sayısı az herhalde ama en azından olumlu yada olumsuz bilgi verilebilirdi.Hardiski olmayan kullanıcılar pc üzerinden yayınları kayıt etmeleri ve cihazın stream desteğini kullanabilmek gerçekten iyi olurdu.

sayın @fevural

yaptığım araştırmalar sonunda birkaç program adı vermek istiyorum.

Tuxvision ve Trex programlarını pc ye yükleyin.
    iki programıda kurduktan sonra Tuxvison programını calıstırın.
    Dreambox IP numaranız kacsa uste onu verıceksınız.
    "Destination" yazan yere tıklayın ve programın ızlenılen kanalı kaydedecegı klasoru secın.

kolaygelsin.

Yorum yap

bu işlemle pc niz açık olduğu müddetçe dreambox harddiskli, basın kayıt tuşuna anında kaydetsin pc ye yada zamanlayıcıdan programlayın vakti gelince kayıt etsin, sonrada istediğiniz zaman tv den izleyiniz
      dm 500 (yada 7000) den pc ye film, müzik kaydetmek ve pc den dreamda film seyretmek, müzik dinlemek için yapacaklarımız

PC de yapılacaklar

1. denetim masasında kullanıcı ayarlarına girerek yeni bir hesap açın, kullanıcı adı ve parola tanımlayın,

Örnek :
      kullanıcı adı : dream
      parolası : 12345

2. pc de herhangi bir harddiskte bir klasör oluşturun, paylaşıma açın ve kullanıcıların değiştirme yetkisini aktif yapın

Örnek :
      D:\Dreambox

3. oluşturduğunuz dreambox klasörü altında 3 klasör daha oluşturacağız
      " movie " " music " " photo " bu klasörlerde mp3 lerinizi "music" içine ve resimlerinizi "photo" içine atabiliriz. (unutmayınız image ın tanıması için mutlaka bu 3 klasör aynı isim ve küçük harfle açılmalıdır)

4. dos komut istemiyle dos kısmında "net share" yazarak ekranda dreambox d:/dreambox yazısını görmeniz olayı başardığınızın göstergesidir

BOX ta yapılacaklar

menü / setup (kurulum) / expert setup (uzman kurulum) / communication setup (uzman kurulum) / mounts (oluşturular) seçiyoruz
      gelen ekranda

ip : (pc nize ait ip) " xxx.xx.xx.xx " yanındaki kutucuk " CIFS " seçilecek
      dir : " dreambox " pc de paylaşıma açtığımız klasör
      local dir : " /hdd " box ta root altında hdd kalsörü olmalı
      options : " rw " seçilmeli kayıt yapılacağı için
      extra : " nolock,rsize=8192,wsize=8192 " aynen gelir
      user : " dream " pcdeki açtığımız hesabın kullanıcı adı
      pass : " 12345 " pcdeki açtığımız hesabın kullanıcı parolası, hemen alt tarftaki kutucukta " automount " seçeneğini aktif hale getiriyoruz, sonra save (sarı tuş)basıp kaydediyoruz, exit la çıkıyoruz

artık ftp den dreame bağlandığınızda root altında hdd klasörüne bakınca D:\Dreambox klasörünün içeriğini görebilirsiniz

video kaydı için kumandadan infoda video barı seçip (info+video) radio tuşuna bastığınızda kayıt işlemi başlar/biter

umarım yardımcı olur.
      next ye 2000 cx süper plus usbsiz
      dreambox 500s

Yorum yap

sağ ol sadık üye
        dreambox 500S = 2x1
        8'li DiSeqC ve 4'lü DiSeqC
        42'39'E-95cm Offset 2x4'lü Next 0,3db
        19'16'13'5'E-100cm Offset 2x4'lü Next 0,3db,2x4'lü İnverto 0,4db
        7'9'E-95cm Offset next 0,3db,İnverto 0,4db
        1'W-98cm Offset 4'lü İnverto 0,4db
        RG 6/U-6 F,75 Ohm-RG-PVC-Cu Birtaş Coaxial Kablo
        Aynı anda 9 uydu (8+1),Avcılar/İSTANBUL!!!
        "facta non verba" dunkes:

Yorum yap

daha kolayı var ...winggrabz programını indir bilgisayara kur.ip adresini gir kayıt yap'ı tıkla ...bu kadar.c:'nın altına atar sonrada uzantısını .mpeg yap seyret...

Yorum yap

takdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            daha kolayı var ...winggrabz programını indir bilgisayara kur.ip adresini gir kayıt yap'ı tıkla ...bu kadar.c:'nın altına atar sonrada uzantısını .mpeg yap seyret...
            dostum bu program için link verirmisin

Yorum yap

ceyar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              bu işlemle pc niz açık olduğu müddetçe dreambox harddiskli, basın kayıt tuşuna anında kaydetsin pc ye yada zamanlayıcıdan programlayın vakti gelince kayıt etsin, sonrada istediğiniz zaman tv den izleyiniz
              dm 500 (yada 7000) den pc ye film, müzik kaydetmek ve pc den dreamda film seyretmek, müzik dinlemek için yapacaklarımız

PC de yapılacaklar

1. denetim masasında kullanıcı ayarlarına girerek yeni bir hesap açın, kullanıcı adı ve parola tanımlayın,

Örnek :
              kullanıcı adı : dream
              parolası : 12345

2. pc de herhangi bir harddiskte bir klasör oluşturun, paylaşıma açın ve kullanıcıların değiştirme yetkisini aktif yapın

Örnek :
              D:\Dreambox

3. oluşturduğunuz dreambox klasörü altında 3 klasör daha oluşturacağız
              " movie " " music " " photo " bu klasörlerde mp3 lerinizi "music" içine ve resimlerinizi "photo" içine atabiliriz. (unutmayınız image ın tanıması için mutlaka bu 3 klasör aynı isim ve küçük harfle açılmalıdır)

4. dos komut istemiyle dos kısmında "net share" yazarak ekranda dreambox d:/dreambox yazısını görmeniz olayı başardığınızın göstergesidir

BOX ta yapılacaklar

menü / setup (kurulum) / expert setup (uzman kurulum) / communication setup (uzman kurulum) / mounts (oluşturular) seçiyoruz
              gelen ekranda

ip : (pc nize ait ip) " xxx.xx.xx.xx " yanındaki kutucuk " CIFS " seçilecek
              dir : " dreambox " pc de paylaşıma açtığımız klasör
              local dir : " /hdd " box ta root altında hdd kalsörü olmalı
              options : " rw " seçilmeli kayıt yapılacağı için
              extra : " nolock,rsize=8192,wsize=8192 " aynen gelir
              user : " dream " pcdeki açtığımız hesabın kullanıcı adı
              pass : " 12345 " pcdeki açtığımız hesabın kullanıcı parolası, hemen alt tarftaki kutucukta " automount " seçeneğini aktif hale getiriyoruz, sonra save (sarı tuş)basıp kaydediyoruz, exit la çıkıyoruz

artık ftp den dreame bağlandığınızda root altında hdd klasörüne bakınca D:\Dreambox klasörünün içeriğini görebilirsiniz

video kaydı için kumandadan infoda video barı seçip (info+video) radio tuşuna bastığınızda kayıt işlemi başlar/biter

umarım yardımcı olur.
              arkadaşlar denileni yapıyorum ama olmuyor. flashfxp programı ile dreama bağlandığımda root klasorünün altında hdd diye bir klasör yok. dreamda da
              (cıfs mount' 192.168.1.x/dreambox/var/mnt/hdd' failed) diye bir hata veriyor. acaba sorunum ney ne yapmam lazım

Yorum yap

arkadaşım hangi image kullanıyorsun?
                nabiloda flashfxp proğramıyla bağlandığında hdd diye dosya var diğer imageleri bilmiyorum.
                next ye 2000 cx süper plus usbsiz
                dreambox 500s

Yorum yap

ceyar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  arkadaşım hangi image kullanıyorsun?
                  nabiloda flashfxp proğramıyla bağlandığında hdd diye dosya var diğer imageleri bilmiyorum.
                  gemini 4.20 kullanıyorum dostum

Yorum yap

arkadaşlar root klasörü altına nasıl hdd klasörü yaratırım . yardımcı olurmusunuz

Yorum yap

Herkese Yardımları İçin Çok Teşekkür Ederim Dostlar Çok Saolun

Yorum yap

slm arkadaşlar affınıza sıgınarak sıze bı sormak ısterım;
                        SErver kurulumu yapmak ıstıyorum bana yardımcı olurmusunuz,,,
                        şimdiden teşekkurler

Yorum yap

Dreambox'ta seyrettiğiniz kanalları PC'ye kayıt için WinGrab ve TuxVision
                          adlı programlar var. Bunları kullanarak gayet basit bir şekilde kayıt yapabilirsin.

Yorum yap

kaç zamandır 500 s elimde kaydetme ile picon işini çözemedim.

vbox48 eleştirmek değil önemli olan
                            NEXT 9000 ULTRA.newcamd 1 yazılımı Next YE-9000 XCam Ultra 10.02.2010 Yazılımı
                            DREAMBOX 800 HD (2 TANE)
                            DREAMBOX 500 S GEMİNİ 4.70(2 TANE)
                            diseqc motor power tech 1 tane power jack 1 tane:20 uydu:
                            INVERTO DİGİTAL-LABS WHİTE TECH UNİVERSAL SİNGLE LNB HDTV DVB-S2 COMPLİANT HD READY
                            _NEXT 2000 SUPER CİS(2 TANE) -NEXT 2000 CX
                            _NEXT 8500 XPA
                            _NEXT 7500 XPA (2 TANE)

Yorum yap

Arkadaşlar bende bu DreamStream E2-0.4.0 programını kurdum ama nerde hata yapıyorsam bir türlü çalıştıramadım yardımcı olabilirmisiniz?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X