• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Diseq motor uydu bulma..

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Diseq motor uydu bulma..

Merhaba 120 cm Disqec motorlu çanak ve 2000 CX Super Plus kullanıyorum. Turksat, Hotbird, Astra, Sirius, Hispasat uydularını izliyorum.

Uyduları bulmak konusunda zorluk yaşıyorum. uydu ayarlarken doğu-batı yönünde sürekli çevirip sinyal bulmaya çalışıyorum. Daha önce 8000 XCam kullanıyordum. sinyal buluncaya kadar kendisi dönüyor ve duruyordu. 2000 CX Super Plusta bu şekilde bir fonksiyon göremedim. Bu uyduların pozisyonlarını en kolay hangi yoldan buldurabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar.

bende 8000x cam kullanıyodum şimdi 2000cıs süper pulus kullanıyorum gayet rahat ( bazı sorunlar olsada)ayarladım senin cihazını tanımıyorum ama motor ayarlarına girip uyduyu ayarlayıp kayıtlıyorsun kolay gelsin.
    atla:ATLANTA HD BOX....... WESTERN DIGITAL 2.5'' 160GB .HDD... SAMSUNG 40C 750 TV ÇOKLU LNB Lİ ÇANAK

Yorum yap

Ben uydu ayarlarını yapmıştım. Ancak Fabrika ayarlarına dönmek zorunda kaldığım için uydu ayarlarını tekrar yapmak zorunda kaldım. Uyduları bulma için adım adım çanağı hareket ettirmem gerekiyor. 8000 kullanırken doğu yada batı dediğim anda sinyal bulana kadar çanağı döndürüyordu.

Yorum yap

Arkadasim bendede diseq motor var. Ben her yeni yazilim attigimda yeniden lisan turkce yapiyorum. Ondan sonra Motor ayari var diyorum ve diseq 1.2'yi seciyorum ve kayit ediyorum. Bu islem bittikten sonra otomatikman eski ayarli uydulari buluyor. Yani eskisi gibi manuel olarak uydulari tek tek kayit yapmiyorum, uydulari kendisi buluyor. Bende 2000 CIS SP var.
        Next 2000 CIS Super Plus, 2000 CX Super Plus ve 2000 X Plus, Dreambox 500.

Yorum yap

uyduyu bulduktan sonra kayıt de sonra pozisyon layıt tuşuna (yeşil) tuşa bas artık çevirmene gerek kalmaz kolay gelsin
          next machina 3d

Yorum yap

bulundugun bölgenin enlem ve boylamını cihaza yaz gerisi kolay

Yorum yap

usals ile mi ayarla demek istiyorsunuz, daha önce bu şekilde bir ayarlama yapmadım. Nasıl yapabilirim. Ayırca bulunduğumuz yerin enlem ve boylamını google maps ten mi bulmalıyım. yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum yap

Bulunduğunuz İl'i yazarsanız enlem ve boylamını verebilirim.

Yorum yap

İzmirde Bucada oturuyorum. Diseq motor kullanıyorum, Nasıl bir işlem uygulamam gerekiyor adım adım izah edebilirseniz sevinirim. İlginiz için Teşekkür ederim.

Yorum yap

İzmir İli'nin enlem ve boylamı:
                    İzmir..........27:09 E38:25 N

Yorum yap

arkadaslar ben daha once kaon ve fınest kullandım.120 canagıma baglı dısecq motorum var.dıseqc 1.2 secerdım ve canakları bır kereye mahsus ayarlayınca uyduyu kendısı bulurdu.nextcx2000plus ta ıse aynı selıkde ayarladıgımda astra ve hortbırd arası kendı degısıyor fakat sırus ve daha batısına gıtmek ıstedıgımde manuel olarak sırusa gıtmem gerekıyor yanı dırek kendı gıtmıyor.yardımcı olabılırsenız cok sevınırım.

Yorum yap

motor kuruluyla ilgili resim anlatımı vardı link i bulamıyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X