Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > GSM Dünyası > 3G -4.5G- GPRS - MMs - SMS - Sim Kartlar

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Eski 01-01-2007, 17:24   #1
Tmr
Özel Üye

Üye No: 6336
Giriş: 30-01-2006

Uydu Alıcısı: Dreambox 7025-Next2000HD-Redline1000PRV-SONY BRAVİA LCD HD

Kart Paylaşımı: Gbox-Newcam
Varsayılan Tuzak melodilere dikkat

Tuzak melodi ve logo mesajları gönderen korsan şirketler, abonelerin bilgisi olmadan faturalarının kabarmasına yol açıyor.

Ümit Pıtır, Zeliş Yıldıral, İlhan Basmacı imzalı Zaman gazetesinin haberine göre birçok cep telefonu kullanıcısı herhangi bir sözleşme imzalamadığı halde, farkına varmadan, 'tuzak mesajlarla' bu sitelere abone yapılıyor.

Cep telefonu kullanıcılarına atılan mesajlar abone tarafından okunduğunda kontörlü hatlarda 40 kontör giderken, faturalı hatlarda mesajın okunması ile birlikte üyelik gerçekleşmiş oluyor. Kabul etmese dahi logo melodi servisi, 3 lira 177 YKr ve KDV ücreti kesiyor. Cep telefonu operatörleri de, farkında olmadan 3 günde bir bu parayı ilgili aboneye faturalandırıyor. GSM operatörleri ise sorumluluk kabul etmiyor.
Tmr is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-2007, 09:48   #2
fettahyalcın
Yeni Üye

fettahyalcın kullanıcısının avatarı

Üye No: 13417
Giriş: 17-04-2006

Uydu Alıcısı: next 2000 xcı plus

evet böyle bir olay benim başıma geldi telsimde ringafona üye yapmışlar benim bilgim dışında ve günde 20 kontor den 3 gün boyunca toplam 60 kontör çarptılar benden sonunda müşteri hizmetleriyle sorunu çözdük ama benim kontörler gitmiş oldu tabii
fettahyalcın is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-2007, 17:36   #3
fatih58
Sadık Üye

fatih58 kullanıcısının avatarı

Üye No: 5881
Giriş: 23-01-2006

Uydu Alıcısı: next2000xcıs plus

Thumbs down

uyarın sagol üstat
fatih58 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-2007, 19:47   #4
İ.K.S.X.
Katılımcı Üye

Üye No: 806
Giriş: 10-11-2005

Uydu Alıcısı: Next 8000 xcam plus-9000 ultra-2000 süper plus

bilgi için saol..
________________________________________________________________________________
...........S A Y G I L A R I M L A ...........

by İ.K.S.X.
İ.K.S.X. is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2007, 12:02   #5
EKSELANSS
Katılımcı Üye

EKSELANSS kullanıcısının avatarı

Üye No: 16479
Giriş: 27-05-2006

Uydu Alıcısı: DREAMBOX 500 S NEXT&NEXTSTAR BÜTÜN CİHAZLARI

gsm operatörlerinin bunlara engel olması gerekiyor.peki yedikleri kontörler kime kalıyor.gsm operatörlerine mi yoksa korsan şirketleremi kalıyor.yada ortak mı çalışıyorlar...?
EKSELANSS is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-2007, 14:37   #6
orion_bilo
Katılımcı Üye

orion_bilo kullanıcısının avatarı

Üye No: 3999
Giriş: 20-12-2005

Uydu Alıcısı: vuuno4k

arkadaşım ortak çalışmaları kesin örneğin kuruluş dışında onlardan habersiz mesaj çeke bilirlermi yani bana yapılan tuzakta gecen yıl oldu 15 dk bir mesaj geli kalan kontur miktarını söylüyor her mesaj geldiğinde 6 kontur gidiyo sıkıldım ve müşteri hizmetlerini aradım ankarayla görüşmem için bana bi numara verdiler aradığıma pişman oldum telefon sekreteri yönlediriyorda yönlendiriyo bilmem ne logosuna abone iseniz şu numarayı tıklayın diyor fakat garip olan numarayı söylerken çok yüksek sesle müzik bastırıyor sende numarayı alamıyorsun bu durumda işlemen gercekleşemiyor ve aynı şey daha bir hafta önce oldu yine müşteri hizmetlerini aradım bana burada herangi bi şeye abone olmadığımı söylediler sana gelen mesajın numarasını bize bildir sana yardımcı oluruz diyolar şimdi size soruyorum türksel izin vermeden bana mesaj kim yollaya bilir????
________________________________________________________________________________
orion_bilo is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2007, 17:46   #7
SEVMEK46
Banlanmış

SEVMEK46 kullanıcısının avatarı

Üye No: 5448
Giriş: 17-01-2006

Uydu Alıcısı: YU-MA-TU MX 1000 CI & DREAMBOX 500 S SATELLITE DIGITAL RECEIVERS

Kart Paylaşımı: ^^Dreambox^^-^^CCcam Server & Gbox Server & Newcamd Server Online^^

merhabalar
aynısı abimin başına geldi
sony ericcsson t100 sanırım o telefondan kullanıyor

bluettoth ,kızılötesi özelliği var

bir mesaj geliyor oyun indirmek ücretsiz oda sadece merak ediyor ne tür bir oyun diye tıklıyor ve toplamda 190 kontörü gidiyor

ilk etapta hesabındaki 75 kontörü daha sonrada 115 kontörü gidiyor ve Turkcell hattını suanda cıhazına takmıyor

sakın sız sız olun bu tuzaga dusmeyın

sevdıklerınıze yakınlarınıza da haBER verın
SEVMEK46 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık