• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Turksat uydusunda TRT HD yayını nasıl izliyeceğiz?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

tunc45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet bende denedım olmuyor gozdermıyor muhakkak bır sorun var
    Aynen bendede sinyal yok.

Yorum yap

valla arkaşalr bende var 2000 hd ben nerdeyse çıktı çıkalı izliyorum

Yorum yap

selam. şöyle yazılanlara bakıyorum herkez kendine göre bir şeyler yazmış,
        iyi güzel de sonuc yok,
        bilir kişi bir arkadaş konuya bir acıklık getirse idi iyi olurdu,
        trt sinyali neden rahat gelmiyor sebebi ne,Saygılarımla.
        Üstat Elektronik.

Yorum yap

Arkadaşlar,
          Bendede benzer sorun vardı. Yani TRT1 HD yayın sinyali bir gidip bir geliyor ve
          yayını seyredemiyordum. Kullandığım cihaz Next YE-2000 HDTV. Bu cihazda aynı zamanda D-Smart Modul kullanıyorum ve D-Smart sinyallerinde de sürekli gidip gelmeler olduğu için yayın bir gidip bir geliyordu. LNB ayarlarım gayet normal. Aynı LNB'den (Quad LNB) hat alan komşum D-Smart'ın kendi cihazıyla
          tüm yayınları (HD'ler dahil) gayet net bir şekilde alabiliyor. Bunun üzerine arkadaşımın Next YE-2000 HDTV cihazı ile denemeye karar verdim ve çanak ve LNB'de hiçbir oynama yapmadan D-Smart yayınlarını ve TRT1 HD yayınını gayet net bir şekilde alabildim. Bu durum gösteriyorki Next YE-2000 HDTV'nin
          bazılarının TUNER'i problemli ve sinyalleri yeterli düzeyde alamıyor.
          Bu mesajımı okuyan üstadlar veya Next yetkilileri konuya bir açıklık getirirler
          umarım. Ayrıca "Tüketici Haklarını Koruma Kanunu" gereği, bu durumda olan hatalı ürünleri Next'in geri çağırıp gerekli düzeltmeleri yapmaları gerekir diye düşünüyorum.

Yorum yap

iyide tunerde sorun olsa sadece trt hd demi sorun verecek misal teledünyahd veya dsmart hdlerde sorun yak sadece trt hd sorun veriyo

Yorum yap

TUNER sorunu değilse ozaman receiver ile ilgili başka bir sorun var demektir.
              Ben yaşadığım problemi aktardım. Aynı model bir YE-2000 HDTV de çıkmayan
              kanal bir diğerinde anten ve kablosunda hiçbir değişiklik yapmadan çıkıyorsa
              receiver'de bir sorun var demektir. Bunun nedeni Tuner veya başka birşey olabilir. Bunada ustalar ve Next sorumluları cevap versin.

Yorum yap

trt hd

Ben next 2000 kullanıyorum.hd tr1 izliyorum bir sıkıntı şuan yok.
                bence birde lnb yi değiştirip deneyin.Cünkü next cihazları bazen belli frekansları alamıyor.
                URL=http://img215.imageshack.us/i/resim1mp.jpg/][/URL]

Yorum yap

Yorum yap

Aynı sorun bendede vardı tp leri girip kayıt edin,daha sonra cihazınızı fabrika ayarlarına döndürüp yeniden taratın olmayan kanalların geldigini göreceksiniz hazır kanal listesi atmayı denemeyin kanalları bulsa bile sinyal yok uyarısı veriyor sadece olmayan tp ekleyip cihazı fabrika ayarlarına döndürün ve taratın kolay gelsin

Yorum yap

Arkadaşlar izlenemeyecek derecede mozaiklenme bende de oluyordu, fakat şaka gibi biraz sabır sonrası düzeliyor, 11041V-6400(3/4) (8PSK) da 2 veya 3 dakika kadar bekledikten sonra tamamen düzeliyor.

Yorum yap

Arkadaslar banada yardimci olursaniz cok sevinirim ne yaparsam yapayim trt hd yi ekliyemiyorum recieverim adi comag sl90 hd menü yerinde tp-liste yerine girince yeniye basip kanal eklene biliyor ama ancak 11041V-6400(3/4) (8PSK) frekanzlardan 11041 Mhz V ve 6400 KS/s yaza biliyorsun yani 3/4 yada (8PSK) yazilmiyor sizdeki gibi. trt hd nin bendede olmasi icin ne yapmam lazim birde ne yaparsam yapayim show tvde cikmiyor.

Yorum yap

Sonunda trthd yi yapa bildim tp-listesindeki bütün frekanzlari silip yeniden otomatik arattim ve trthdyi buldu ama showtvyi daha hala olmuyor. Evimizde iki televizyon var ötekinde showtv cikara bildim ama comag sl90hdde otomatik arama yapinca showtv ekleniyor ama cekmiyor cekmesi icin ne yapmaliyim yardimci olursaniz gercekden cok sevinirim.

Yorum yap

Show tv de bugün kendiliginden oldu nasil oldugunu bilmiyorum dün olmuyordu simdi oluyor, cevaplariniz icinde tessekürler :P simdi bir sorunum daha var ^^ ben almanyada yasiyorum türkiyedeki kanaldyi ekliyemiyorum frekanzi verdigimde kanal eklenmiyor yani kanal bulunmuyor show tv ve trt hd gibi onlari tpliste deki frekanzlari silip yeniden otomatik arama yapip buldum ama türkiyedeki kanaldeyi veya türkiyedeki showtvyi bulamadi. Mesela ilk tplisteyi silip otomatik arama yaptigimda sadece trt hdyi bulmusdu sonra tekrar tplisteyi silip basdan arama yapdigimda showtvde bulmusdu. ama ne yani bu simdi sans isimi türk kanaldesini otomatik aramada bulmam? Hem otomatik aramadan sonra gelecegide kesin degil. Niye tek sadece bir kanal eklenmiyor, (yanlis anlamayin sadece bazi kanallar eklenmiyor, digerleri ekleniyor) sadece türk kanaldesinin frekansini verince bulmuyor showtvde olmamisdi tek frekanzi verince otomatik aramadan sonra geldi. Türk kanal d desi cekmediginden olabilir diye düsünürseniz bence ondan olamaz cünkü canagim 125 cm büyüklügünde hem türk atvside oldu yani simdi iki atvvem var yani atv ve atv avrupam var. Insallah simdi yardimci olacak birisi vardir.

Yorum yap

Gercekden yardim edecek kimse yokmu

Yorum yap

qplay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                Show tv de bugün kendiliginden oldu nasil oldugunu bilmiyorum dün olmuyordu simdi oluyor, cevaplariniz icinde tessekürler :P simdi bir sorunum daha var ^^ ben almanyada yasiyorum türkiyedeki kanaldyi ekliyemiyorum frekanzi verdigimde kanal eklenmiyor yani kanal bulunmuyor show tv ve trt hd gibi onlari tpliste deki frekanzlari silip yeniden otomatik arama yapip buldum ama türkiyedeki kanaldeyi veya türkiyedeki showtvyi bulamadi. Mesela ilk tplisteyi silip otomatik arama yaptigimda sadece trt hdyi bulmusdu sonra tekrar tplisteyi silip basdan arama yapdigimda showtvde bulmusdu. ama ne yani bu simdi sans isimi türk kanaldesini otomatik aramada bulmam? Hem otomatik aramadan sonra gelecegide kesin degil. Niye tek sadece bir kanal eklenmiyor, (yanlis anlamayin sadece bazi kanallar eklenmiyor, digerleri ekleniyor) sadece türk kanaldesinin frekansini verince bulmuyor showtvde olmamisdi tek frekanzi verince otomatik aramadan sonra geldi. Türk kanal d desi cekmediginden olabilir diye düsünürseniz bence ondan olamaz cünkü canagim 125 cm büyüklügünde hem türk atvside oldu yani simdi iki atvvem var yani atv ve atv avrupam var. Insallah simdi yardimci olacak birisi vardir.
                                tp ekleme yerine tp düzenleme yaparak gir. bazı uydu alıcılarında bende yaşadığım için yazıyorum. mantık yürütarek değil.bilgine kolay gelsin.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X