• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

9000'lere laptopla key atamamanın dayanılmaz sıkıntısı..

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 9000'lere laptopla key atamamanın dayanılmaz sıkıntısı..

laptopumun com çıkışı olmadığı için usb'den com'a dönüştürücü kablo (usb 1.1 to rs232 cable) aldım.. cihazla bağlantıyı kurabilmeme ve kanal setting işlemlerini gerçekleştirebilmeme rağmen, ne yazılım yükleyebildim ne de key..
    forumlarda karşılaştığım çözüm önerilerinin hemen hemen tümünü de denedim..
    bu çerçevede;
    - bütün comlarla (com1,2,3,4,5,6,7...) cihaza bağlantı kurdum,
    - bütün bir hızlarını denedim..
    - ht ile ilgili bir sorun da gözükmüyor.. ht yok laptopumda..
    buna rağmen key atmada başarılı olamadım..
    key atma programı da malum keyfly 1.4..
    aklıma gelen tek yeni çözüm alternatifi: "USB 2.0 TO RS232 Cable" denemek (işe yarar mı bi fikrim de yok tabii)
    ya da yeni bir key atma yazılımı..
    bu konuda öneri ve paylaşımlarınızı bekliyorum.. selam ve saygılarımla..

bütün bir hızlarını denedim: bütün bit hızlarını denedim..

Yorum yap

Peki yazılım atabiliyormusunuz?
      Bazen şeytan diyorki git yanaş şuna
      Anlat içinden geçenleri
      Tut yüreğinden sıkıca ak hayatına
      Ama nerde bende o yüzsüz yürek...
      Bizde varsa yoksa gururdan yelek..

Yorum yap

@gunduzocak
        arkadaşım bende laptop ile yazılım veya key yüklemekteyim şimdiye kadar herhangi bir problem yaşamadım benim kullandığım laptop hp marka kullandığım usb>rs-232 çeviricisinin üzerinde S-LINK yazmaktadır com tarafının kapakları yeşil renginde.

Yorum yap

ilk denememde yazılım da atamamıştım.. daha sonraki denemelerim (comlar ve bitler üzerinde değişiklikler yapma) hep key atmaya yönelik oldu..
          tekrar etmek gerekirse cihazla bağlantımda sorun yok.. sadece son adımda sorun yaşıyorum.. "download yazıyor.. sonra da bekliyor öyle.. "success" yazmıyor anlayacağınız.. kilitlemiyor da makinayı.. öylece bekletiyor..

Yorum yap

satwalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            @gunduzocak
            arkadaşım bende laptop ile yazılım veya key yüklemekteyim şimdiye kadar herhangi bir problem yaşamadım benim kullandığım laptop hp marka kullandığım usb>rs-232 çeviricisinin üzerinde S-LINK yazmaktadır com tarafının kapakları yeşil renginde.
            benim laptop da hp.. compaq nx8220..
            benim dönüştürücüde S-LINK yazmıyor ya da ben göremedim.. rengi koyu turkuaz (yani yeşil dediğiniz de aynı renk olabilir bilemiyorum artık)
            resmi var da bende nasıl koyabilirim buraya..

Yorum yap

ben şimdi benim kullandığım çeviricinin resmini buraya ekleyeceğim şunu belirteyim ben benim çeviricinin usb kablosunu kısaltım daha önce uzun kablosu vardı ve beni çok rahatsız ediyordu.

Yorum yap

kablonun kısaltılmasının bir faydası olur mu bilmiyorum doğrusu.. ama onu da deneriz.. :-) yeter ki bir sonuç alabileyim.. cihazı sök-tak bayaa yorucu oluyor gerçekten..

Yorum yap

kablonun kısaltılması ile ilgili olacağını sanmam ben kendim kablonun uzun olduğu için kısalttım bunun bir faydası olacağını sanmıyorum işte burada resimi>>http://www.hemenpaylas.com/download/...00093.JPG.html

Yorum yap

slm dostum bende uzun süre aynı sorunla boğuştum.Denemediğim çevirici kalmadı en sonunda pcmcı rs 232 çevirici aldım.Şimdi hem yazılımı hemde keyleri sorunsuz atıyorum.dönüştürücüyü mimsattan aldım sorunsuz çalışıyo

Yorum yap

USD RS232 Çeviriciler

Arkadaşlar,
                      Belki yardımı olur. Çeviricilerde uyumsuzluk sorunları olduğunu açıkca gördüm.Benimki siyah renkli. Sorun çıkınca seri portu olan bir laptop buldum.Aynı keyfly versiyonu ve softcamla sorunsuz key attım.

Yorum yap

Arkadaslar Bendede Ayni Sikinti Var Asus A3500e Laptop Var Bendede Usb Den 232 Donusturucum Digitus Marka Ve Bunla Butun Recİverlere Yazilim Key Atabİlİyorum Yanliz Yenİ Aldim Next 9000 De Settİnk Alma GÖnderme Yazilim Alma GÖnderme Yapiyorum Hatta Cİhazdan Keyİde Aliyorum Bİr Tek Keylerİ GÖnderemİyorum Sorunun AraŞtiriyorum Ama Sonuc Yok Nedİr Bunun Sorunu Bİlen Yazssin Yoksa Bu Nexİ Kiricam Ben Ya

Yorum yap

olmuyor ugrasmayın

Yorum yap

bende laptopta en son dun aksam keyfly 1.4 ile denedim hata mesajı verıyor ve kapanıyor "hata gonder ve gonderme dıye" bu sorun neden kaynaklanıyor????? lütfen bılgı verılmesını softcam nasıl yuklenır baska R232 kablosu ıe atıyorum...önemli not: Normal bilgisayarda atabiliyorum keyleri

Hata mesajının resmi
                            Next Machina 3D & Vu+DUO 4K

Yorum yap

arkadaşlar benimki comport çıkışlı afedersiniz ama çevirici kullananlar uğraşmasın çok sıkıntı çıkarıyor bende hiçbir sorun yok hepsini yükleyebiliyorum bütün marka modelleri..
                              MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X