• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dreambox'a Kart Okuyucu Bağlama

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Dreambox'a Kart Okuyucu Bağlama

Arkadaşlar burada anlatmaktansa resim koymak daha mantıklı geldi.Aşağıdaki resimden açıklama yapmak istiyorum.İlk olarak soldaki kart okuyucumuz Phoneix marka bir kart okuyucu ve usb üzerinden elektrik alıyor.Onun dışında yanındaki dreambox 500s ...Param çıkışmadığı için 7020 alamadım diyenler varsa benim gibi ve aynı anda birden fazla kart bağlamak isteyen olursa bu şekilde kart yuvalarını fazlalaştırabilir.Yapmanız gerekenler şunlar ; Rs232 bağlantı kablosu,phoneix kart okuyucu,adaptör.Bunları dreambox a bağladıktan sonra dreambox ımızı reboot yapıyoruz ve olalalalalaaaaaaa....
    Bağlantı Resmimiz:

Reboot Tan Sonraki Resmimiz:

not:ufak bir not phoneix kart okuyucusunu usb den güç alan değil de direk elektrikten alan olarak alırsanız zorlanmazsınız aksi taktirde usb den güç elde edebilmek için biraz uğraşmanız gerekebilir.
    ...!!!Egitim, her zaman sahibini pesinden takip eden bir servettir!!!...
    >>>>>Emeği olmayan, emeğin degerini bilmez<<<<<

Faideli bir çalışma,teşekkürler.

Yorum yap

Teşekkürler çok faydalı olacak

Yorum yap

anaaa.bu kadarı basitmiş demek.tşkler

Yorum yap

bu cihaza hayranlığım günden güne artıyor. bide alabilsek.

Yorum yap

paranın gözü körolsun
            NEXT 2000 XCİ PLUS dreambox 500s

Yorum yap

ben kart yazıcı bağladım kart a dışardan bağlanabiliniyor ama dreamden ben izleyemiorum. newcamd.conf e bilgileri girmeme rağmen.

Yorum yap

Bu olayı newcs1.50 nasıl yaparız xml dosyasını nasıl düzenliycez bilgisi olan varmı

Yorum yap

antibiotic68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Bu olayı newcs1.50 nasıl yaparız xml dosyasını nasıl düzenliycez bilgisi olan varmı
                  com porttan bağladığınız programerin ayarları okey ise yani slota takılan kartınız arabirimden görüyorsanız newcamd configlerini kontrol ediniz.
                  en basitinden bi gbox plugeni atınız ve centerden local kart bölümüne alta eklenecek zaten programerden okuttugunuz kart
                  BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X