Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next & NextStar HD (High Definition) Uydu Alıcıları > Next Machina 3D

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Eski 09-01-2013, 02:18   #171
nippon1907
CS Member

nippon1907 kullanıcısının avatarı

Üye No: 13880
Giriş: 23-04-2006

Uydu Alıcısı: NEXT MACHINA 3D

Kart Paylaşımı: CCcam

evet echinox'un dediği gibi makinaya yedekliyoruz,
19500 de yazılım attığımızda ve fabrika ayarlarına döndüğümüzde
kanalları taratmadan direk listeyi yüklüyorduk.
Bir bu özelliği iyiydi gerisi problemdi
nippon1907 is offline  
Eski 09-01-2013, 02:23   #172
echinox
V.I.P

echinox kullanıcısının avatarı

Üye No: 48413
Giriş: 14-03-2007

Uydu Alıcısı: NEXT MACHINA-NEXT 2000 HDTV-NEXT 19500 SUPERIOR -NEXT 2000 CIS- NEX7500 DAPCI PLUS

Kart Paylaşımı: CCCAM
Smile

Alıntı:
nippon1907 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
evet echinox'un dediği gibi makinaya yedekliyoruz,
19500 de yazılım attığımızda ve fabrika ayarlarına döndüğümüzde
kanalları taratmadan direk listeyi yüklüyorduk.
Bir bu özelliği iyiydi gerisi problemdi
aynen oyle, ama diyelim ki bu ozellik MACHINA ya gelirse ve diger ozellikleri olumsuz etlileyecekse hic olmasin MACHINAN in performansi mukemmel cccam ip tv goruntu kalitesi tartisilmaz , baska marka cihazlala denedim ilk andan beri fark atiyo MACHINA
echinox is offline  
Eski 09-01-2013, 02:32   #173
mach1
Forum Leader

mach1 kullanıcısının avatarı

Üye No: 1
Giriş: 31-10-2005

Uydu Alıcısı: Machina 3D Vu+ Duo2 WeTek-Play Gigablue Quad Plus/X1

Kart Paylaşımı: CCcam-Newcamd

Not aldım bu olayı ok bakalım
________________________________________________________________________________
Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay2 -Next Machina 3D 2000 HD Minix Vu+ Ultimo- WeTekPlay -WeTekCore4K Gigablue X1- Gigablue Quad Plus ....

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1b-30b vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1for...p?do=newpm&u=1

IPTV server desteği için forumda iptv bölümündeki arkadaşlara bakın bana pm atmayın

http://www.mach1digital.com/mach1for...ewpost&t=71472

WeTek Depo
http://wetektr.com/WeTek/index.php
WeTek E2 Depo
http://wetektr.com/WeTek/index.php?d=Enigma2
mach1 is offline  
Eski 09-01-2013, 09:26   #174
Tasarım
Administrator

Tasarım kullanıcısının avatarı

Üye No: 40

Uydu Alıcısı: YE-2000 INTERNET MACHINA™ & YE-2000 MACHINA 3D™

Kart Paylaşımı: Cccam & Ip TV

Daha önceden olduğu gibi IPTV'den direk olarak Exit ile çıkılsın üstadım.
________________________________________________________________________________
Tasarım is offline  
Eski 09-01-2013, 10:15   #175
Karbon
Kıdemli Üye

Üye No: 29761
Giriş: 17-09-2006

Uydu Alıcısı: Vu+ Duo & Next Machina3D&Machina3D Süper & Next MinixHD & Next Pandora & Next YE-2000 SuperPlus vb..

Kart Paylaşımı: CCcam & MGCamd

Ali abi benim not aldığım bazı konular vardı Orhan abiye bildirmiştim,buradan da yazayım sende tekrar hatırlatırsın..

- İlk açılışta cihazın arkadan anahtarını açtığımızda MACHİNA 3D açılış resminden önce ekranda anlık imleç tarzı bir şey çıkıyor görüntü parlıyor ve kayboluyor ve daha sonra açılış resmi çıkıyor.(daha önceki yazılımlarda lütfen bekleyiniz yazısı vardı kaldırıldığı için kötü duruyor.

- Cihaza usb bellek ile kéy ve softcam yüklemesi yapıldığında yada IP Tv listesi yüklendiğinde hiçbir uyarı işareti çıkmıyor ‘’Güncelleme Başarılı’’ şeklinde bir ekran mesajı çıkabilir.

- Usb bellek ile CCcam.cfg dosyası yüklenmek istendiğinde şifre dosya içine eklediğimiz satırda örneğin kullanıcı adı yada şifre kısımlarında başında 0(sıfır) olan değerleri cihaza işemiyor, kullanıcı şifresi ‘’01012013’’ olan bir satır yüklendiğinde ‘’1012013’’ olarak işliyor ce CCcam Satırına bağlantı sağlayamıyor.

- Cihazın Menü – Girişler – bölümünde kumandadan kırmızı tuşa basılarak gelen ekrana 1234 girilip ‘’Kéy Düzeni’’ bölümüne ulaşılıyor ama bu sayfanın içine girilemiyor, ayrıca menü ekranından çıktığımızda bu bölüm tekrardan gizleniyor.{Bu özellik için online destek kısmında kéy ve softcam güncellemelerini Taner ile birlikte SÜREKLİ yapıyoruz,ben hatta burada dosya vermeden orası güncellenmiş oluyorum, ama kullanıcılarda Biss harici kéyleri internet ve usb bellek ihtiyacı olmadan manuel düzenleyebilmeli}

- Uydu kanalarında bir çok kanalın ismi ‘’No Name’’ şeklinde çıkıyor.{Bunun ile ilgili Orhan abiye detaylı bir frekans listesi gönderdim,bu yazılımla tekrar kontrol etmedim akşama ederim,istersen sana da bu sorunun olduğu uydulara ait frekansları yollarım,}

- Altyazı ve mediaplayer ile ilgili sorunları yazmıyorum,zaten farklı media player uygulaması olacak,ondan sonra tekrar testler yaparız...

Bu yazılım ile düzeltilenler ;

- 16 Apsk ekli
- 20:9 ekran formatı geldi
- Kanal değiştirirken çıt sesi vardı düzeltildi
- PIP listesinde artık sadece açılabilenler aktif oldu
- IP Tv iyileştirme yapıldı.kanal linki çalışmıyor ise uyarı yazısı çıkıyor.
- MDU4 lnb sorunu düzeltildi.
- Scart bağlantıda IP TV görüntü sorunu düzeltildi.
- IP Tv uygulamısı için,ebeveyn kilidindeki bazı sorunlar düzeltildi.
ve bunun bigi bir çok uygulama daha düzeltildi.
Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
www.next.com.tr
http://destek.next.com.tr/
Karbon is offline  
Eski 09-01-2013, 10:35   #176
echinox
V.I.P

echinox kullanıcısının avatarı

Üye No: 48413
Giriş: 14-03-2007

Uydu Alıcısı: NEXT MACHINA-NEXT 2000 HDTV-NEXT 19500 SUPERIOR -NEXT 2000 CIS- NEX7500 DAPCI PLUS

Kart Paylaşımı: CCCAM

ayrica TV/cihaz uyum ayarlarinda
cihaz renk ayarlari kisisel
ayarladigimiz degerler degisiyor
ornek parlaklik 14
kontrast 16
renk keskinligi 16 ayarladim kirmizi tusla save yaptim ,exit ile cikip ,geri dondugumuzde bu degerler otomatik 13-13-13 olarak gorunuyor .
echinox is offline  
Eski 09-01-2013, 12:23   #177
extrablue
V.I.P

extrablue kullanıcısının avatarı

Üye No: 110277
Giriş: 25-06-2010

Uydu Alıcısı: MACHINA3D V.I.P.

Alıntı:
mach1 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Başka wirelesta sorunu olan varmı? kablo takınca durumn nedir ahmet kablolu denedinmi ?

bemde ethernet hatası cıkmıyor kablolu ve koblosuz baglantıda next wifi takılı sorun yok tanıdıklarımda aldıgın 2 adet wifi daha denedim sorun yok denedigin modeller
Tp-Link TL-WN722N veTp-Link TL-WDN3200
extrablue is offline  
Eski 09-01-2013, 12:29   #178
mach1
Forum Leader

Bendede nette sorun yok evet aynen.
Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay2 -Next Machina 3D 2000 HD Minix Vu+ Ultimo- WeTekPlay -WeTekCore4K Gigablue X1- Gigablue Quad Plus ....

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1b-30b vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

IPTV server desteği için forumda iptv bölümündeki arkadaşlara bakın bana pm atmayın

WeTek Depo
WeTek E2 Depo
mach1 is offline  
Eski 09-01-2013, 12:45   #179
mach1
Forum Leader

Alıntı:
echinox tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
ayrica TV/cihaz uyum ayarlarinda
cihaz renk ayarlari kisisel
ayarladigimiz degerler degisiyor
ornek parlaklik 14
kontrast 16
renk keskinligi 16 ayarladim kirmizi tusla save yaptim ,exit ile cikip ,geri dondugumuzde bu degerler otomatik 13-13-13 olarak gorunuyor .
13 13 13 olmadı bendede farklı kaydediyor evet 14 14 oldu vs

WeTek Depo
WeTek E2 Depo
mach1 is offline  
Eski 09-01-2013, 12:46   #180
ayazefe
V.I.P

ayazefe kullanıcısının avatarı

Üye No: 62877
Giriş: 25-11-2007

Uydu Alıcısı: NEXT MACHINA 3D

Alıntı:
Karbon tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ali abi benim not aldığım bazı konular vardı Orhan abiye bildirmiştim,buradan da yazayım sende tekrar hatırlatırsın..

- İlk açılışta cihazın arkadan anahtarını açtığımızda MACHİNA 3D açılış resminden önce ekranda anlık imleç tarzı bir şey çıkıyor görüntü parlıyor ve kayboluyor ve daha sonra açılış resmi çıkıyor.(daha önceki yazılımlarda lütfen bekleyiniz yazısı vardı kaldırıldığı için kötü duruyor.

- Cihaza usb bellek ile kéy ve softcam yüklemesi yapıldığında yada IP Tv listesi yüklendiğinde hiçbir uyarı işareti çıkmıyor ‘’Güncelleme Başarılı’’ şeklinde bir ekran mesajı çıkabilir.

- Usb bellek ile CCcam.cfg dosyası yüklenmek istendiğinde şifre dosya içine eklediğimiz satırda örneğin kullanıcı adı yada şifre kısımlarında başında 0(sıfır) olan değerleri cihaza işemiyor, kullanıcı şifresi ‘’01012013’’ olan bir satır yüklendiğinde ‘’1012013’’ olarak işliyor ce CCcam Satırına bağlantı sağlayamıyor.

- Cihazın Menü – Girişler – bölümünde kumandadan kırmızı tuşa basılarak gelen ekrana 1234 girilip ‘’Kéy Düzeni’’ bölümüne ulaşılıyor ama bu sayfanın içine girilemiyor, ayrıca menü ekranından çıktığımızda bu bölüm tekrardan gizleniyor.{Bu özellik için online destek kısmında kéy ve softcam güncellemelerini Taner ile birlikte SÜREKLİ yapıyoruz,ben hatta burada dosya vermeden orası güncellenmiş oluyorum, ama kullanıcılarda Biss harici kéyleri internet ve usb bellek ihtiyacı olmadan manuel düzenleyebilmeli}

- Uydu kanalarında bir çok kanalın ismi ‘’No Name’’ şeklinde çıkıyor.{Bunun ile ilgili Orhan abiye detaylı bir frekans listesi gönderdim,bu yazılımla tekrar kontrol etmedim akşama ederim,istersen sana da bu sorunun olduğu uydulara ait frekansları yollarım,}

- Altyazı ve mediaplayer ile ilgili sorunları yazmıyorum,zaten farklı media player uygulaması olacak,ondan sonra tekrar testler yaparız...

Bu yazılım ile düzeltilenler ;

- 16 Apsk ekli
- 20:9 ekran formatı geldi
- Kanal değiştirirken çıt sesi vardı düzeltildi
- IP Tv iyileştirme yapıldı.kanal linki çalışmıyor ise uyarı yazısı çıkıyor.
- MDU4 lnb sorunu düzeltildi.
- Scart bağlantıda IP TV görüntü sorunu düzeltildi.
- IP Tv uygulamısı için,ebeveyn kilidindeki bazı sorunlar düzeltildi.
ve bunun bigi bir çok uygulama daha düzeltildi.

hocam bende aşağıdaki özellik yok sanırım bende hepsi görünüyor ekranı ikiye böldüğümde

Next Machine 3D Hakkında merak ettikleriniz videolu anlatımla aşağıdaki linkte...

http://www.youtube.com/user/ayazefe
ayazefe is offline  
Kapalı Konu

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık