• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next YE2000 SUPER HDTV 06.07.2009 Yazılımı

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    server önemli. demek sizin kullandığınız server lokal skyitalia kullaniyor.paylaşımı yok veya çok az. en önemlisi demek 2000hd deki cccamd oturdu.
    Hocama aynen katılıyorum 12 adet farklı server denedim(netten test amaçlı aldım yabancı sitelerden) 1 birisi full açarken birsi bir paketi diğrleri hiç açmıyordu özellikle şu dyndns uzantılı serverler tabii şu yeni yazılımı denemedim şu an imkan yok dönünce denerim İnşallah başta mamoste1 hocam herkese saygılar ii akşamlar...
    Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
    Bernard Shaw

Yorum yap

fbservet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Malesef sizin sorununuz serverinizden kaynaklanıyor serverinizin test olması sebebi ile cccam den verim almak istiyorsanız en azından 1 aylık ful bir server kullanın nasıl satabil çalıştığını anlarsınız. X+ tuşuna bastığınızda portun görünmemesi gayet normal.Providleri şu an için görme imkanımız malesef yok X+ tuşu cccam servere resetlemek ve Conras sw lw ri görmek için kullanılıyor tabi şu an için başka sorununuz varsa burdayım.
      ilginiz ve sorularıma verdiğiniz cevaptan dolayı teşekkürlerimi sunarım.ancak çalışan serveri nerden bulacağız benimde herkes gibi merak ettiğim yeni yazılımlarda durumu kontrol etmekti ama yok şu an o testlerde malesef kapanmış durumda eğer ücretli bir servere üye olmayı düşünsem önce mahc1 hocamın nevcamd servere üye olurum illede cccam olması şart değil.ama bu cccamcı arkadaşların çok heyacanlandıklarını ve cihazın diğer özellikleri bir yana sadece cccamla ilgilenmeleri benide meraklandırdığı için bir günde olsa bende deneme isteğine sebep oldu.yoksa aslında cihazın diğer tüm özellikleri düzenli ve stabil çalışsa bu bana yeter.inanın aldığıma pişman oldum satmaya kalksam satın alanda yok elimde kaldı.artık mevcut haliyle kullanmaktan başka çare yok
      BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
      ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

mervan65 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Hocama aynen katılıyorum 12 adet farklı server denedim(netten test amaçlı aldım yabancı sitelerden) 1 birisi full açarken birsi bir paketi diğrleri hiç açmıyordu özellikle şu dyndns uzantılı serverler tabii şu yeni yazılımı denemedim şu an imkan yok dönünce denerim İnşallah başta mamoste1 hocam herkese saygılar ii akşamlar...
        test server kullandığım zaman bende aynıydı ama ful server aldım hiç problem yok.serverde dyndns uzantılı
        2000 süper hd-9000 Ultra cam +Dishce motor- 1.50 canak + 20 Uydu 3000 kanal-Next ye 9950 cıs D-smart,Philips dijitürk

Bir Milletin Islahı Kötülerin İmhası İle Değil, Neslin Eğitim ve Terbiyesiyle Mümkündür.

Yorum yap

uyducubaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          ilginiz ve sorularıma verdiğiniz cevaptan dolayı teşekkürlerimi sunarım.ancak çalışan serveri nerden bulacağız benimde herkes gibi merak ettiğim yeni yazılımlarda durumu kontrol etmekti ama yok şu an o testlerde malesef kapanmış durumda eğer ücretli bir servere üye olmayı düşünsem önce mahc1 hocamın nevcamd servere üye olurum illede cccam olması şart değil.ama bu cccamcı arkadaşların çok heyacanlandıklarını ve cihazın diğer özellikleri bir yana sadece cccamla ilgilenmeleri benide meraklandırdığı için bir günde olsa bende deneme isteğine sebep oldu.yoksa aslında cihazın diğer tüm özellikleri düzenli ve stabil çalışsa bu bana yeter.inanın aldığıma pişman oldum satmaya kalksam satın alanda yok elimde kaldı.artık mevcut haliyle kullanmaktan başka çare yok
          uyducu baba bende seninle aynı fikirdeydim digium hocanın nwecamd serverinide 1 ayda olsa kullanma imkanım oldu seninle aynı fikirdeyim ücretli newcamd alacak olsam Mach1 hocanınkini alırım gözü kapalı ama cccamda olay farklı,bir gün gelir ful cccam kullanırsın farkı görürsün cccam daha değişik bir olay fakat ülkemiz şartlarında en sağlam server newcamd bundan emin ol.
          2000 süper hd-9000 Ultra cam +Dishce motor- 1.50 canak + 20 Uydu 3000 kanal-Next ye 9950 cıs D-smart,Philips dijitürk

Bir Milletin Islahı Kötülerin İmhası İle Değil, Neslin Eğitim ve Terbiyesiyle Mümkündür.

Yorum yap

Yazılımda emeği geçen herkesin ellerine sağlık...
            VU+ Duo Twin Linux HDTV...

Yorum yap

fbservet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              test server kullandığım zaman bende aynıydı ama ful server aldım hiç problem yok.serverde dyndns uzantılı
              bigi için teşekkürler inşallah memleketi dönünce dnerim önce açmıyordu ama şu an dediğiniz gibi açması gerek ii seyirler
              Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
              Bernard Shaw

Yorum yap

yeni yazılım cccam severler için verilen en iyi yazılım.ama newcamd 5.25 server cccam server açıkken portları buldugu halde kanalları açmıyor.eger cccam kapalı konuma getirilirse newcamd server açılıyor. bu yanlız benim cihazdamı oluyor.tüm next2000hd lerdede oluyormu.saygılar.
                dün düşman ingiliz,fransız,anzaktı.bugün düşman cahillik,fakirlik,ayrımcılık.
                ismail dönmez-yazar

geçebilirsin anadan,yardan,serden
                seninde destanını okuyalım ezberden,
                haberin yok gibidir taşıdıgın degerden,
                elde sensin,dilde sen,gönüldesin baştasın
                fatih'in istanbul'u fethettigi yaştasın.

arif nihat ASYA

Yorum yap

Dayanamadım ve yükledim . Kanalları açış hızı, stabilitesi gayet iyi. Donmalar çok az ve anlık. Şu ana kadar yaşadığım tek sorun sık sık modem bağlantısı kopuyor. Her seferinde cihazı arkadan kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Teşekkürler emeği geçenlere.

Yorum yap

deliboran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    yeni yazılım cccam severler için verilen en iyi yazılım.ama newcamd 5.25 server cccam server açıkken portları buldugu halde kanalları açmıyor.eger cccam kapalı konuma getirilirse newcamd server açılıyor. bu yanlız benim cihazdamı oluyor.tüm next2000hd lerdede oluyormu.saygılar.
                    ben newcamd ve cccam ı birlikte kullanıyorum probleme rastlamadım

Yorum yap

teşekkürler.

ccamd sorunları önceki yazılımda varken,şu anda hemen hemen tamamen bitmiş durumda.emeği geçen ve olumlu, olumsuz tüm eleştirilere teşekkürler.DAİMA İLERİYE.

Yorum yap

deliboran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Bende de her ikisi açık.

Yorum yap

bence her ikiside eternet üzerinden kullanıldığına göre birbiririni etkileyeceğini düşünmüyorum örneğin bende şu an cccam hiç yok ama eternet üzerinden kullandığım server sık sık donuyor kanal değiştirmedikçede çoğu zaman hiç gelmiyor.

aynı serveri rs 232 üzerinden kullandığımda donma olsa bile kısa sürede tekrar geliyor yalnız eternet serverde aynı zamanda aynı serverle açık ise rs232 ile kullandığım servere cihazdan bilgisayara gelen komutta gecikmeler yaşanıyor ama cas tan netvork u kapalı yaparsam çok daha hızlı bir şekide komut geliyor ne komutu derseniz örneğin bir nevcamd serveri share max proğramı ile izlerken bir kanaldan diğerine geçiş yaptığınız zaman o değişim komutu server proğramına ulaşıyor ve serverde gördüğünüz şifre silinip yeni kanala ait şifre geliyor işte cihazdan gelen komut bu.

yani özetle serverler arası iletişimde cihazda geç algılamalar yada bazen hiç algılamama gibi sorunlarla karşılaşılıyor.
                          BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
                          ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

uyducubaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            bence her ikiside eternet üzerinden kullanıldığına göre birbiririni etkileyeceğini düşünmüyorum örneğin bende şu an cccam hiç yok ama eternet üzerinden kullandığım server sık sık donuyor kanal değiştirmedikçede çoğu zaman hiç gelmiyor.

aynı serveri rs 232 üzerinden kullandığımda donma olsa bile kısa sürede tekrar geliyor yalnız eternet serverde aynı zamanda aynı serverle açık ise rs232 ile kullandığım servere cihazdan bilgisayara gelen komutta gecikmeler yaşanıyor ama cas tan netvork u kapalı yaparsam çok daha hızlı bir şekide komut geliyor ne komutu derseniz örneğin bir nevcamd serveri share max proğramı ile izlerken bir kanaldan diğerine geçiş yaptığınız zaman o değişim komutu server proğramına ulaşıyor ve serverde gördüğünüz şifre silinip yeni kanala ait şifre geliyor işte cihazdan gelen komut bu.

yani özetle serverler arası iletişimde cihazda geç algılamalar yada bazen hiç algılamama gibi sorunlarla karşılaşılıyor.
                            bazı bölgelerde telekomdan kaynaklanan internet kaynaklı problemler de var saniselik duraklamalar oluyor.buda donmalara sebep oluyor.sevgili mach1 üstanın serveri newcamd çok seri olmasına rağmen bazı durumlarda ,aynı cihaz ve yazılımla birimiz problem yaşarken diğer bir şehirdeki arkadaşımız problemsiz izliyebiliyordu.

Yorum yap

sevgili mervan65 hocam
                              şu mesaj kutunu boşaltırmısın?

Yorum yap

Benim tesbitlerim şöyle:
                                CCam'da iyiye doğru gidiş tartışılmaz. henüz donmalar, yavaş açmalar devam ediyor, ancak öncesine göre oldukça düzelmiş durumda.
                                Ancak ilk ccam yazılımı ile başlayan sebepsiz kilitlenmeler, durup dururken netden kopma gibi sorunlar devam ediyor. Her iki durumda da anahtardan kapatmadan duzeltmek olanaksız. Netden koptugunda ping atildiginda 0.0.0.0 yaniti geliyor, bu durumda anahtari kaptamadn saatlerce ugrassak mumkun degil düzelmiyor. Anahtardan kapatip acar acmaz anında geliyor. Bu hastalik cihazi ilk aldigimizda da vardi, ondan sonraki yazılımlarda düzeltilmişti. Şimdi yeniden hortladı.
                                Bir önceki yazılımda başıma gelen newcamd'deki birkaç saniyede bir takılma olayı bu yazılımda düzelmiş.
                                Anahtardan kapatıp açtığımda, veya cihaz kilitlendiğinde, henüz kanal bilgilerinin silinmesi gibi bir sorunla karşılaşmadım.
                                x+ düğmesiyle server bağlantısını yenileme olayında da bir sorun var. Bir önceki yazılımda alan bilgilerini görüyorduk. Şimdi alan bilgileri görünmüyor, ancak connect deyince, bağlantı yapılıyor. Birkaç tane serveri olanlar hangi alanda hangi server olduğunu ezbere bilmek zorunda bu durumda.
                                Kısacası her yazılım ile iyiye doğru gidiş sürüyor. Bu konuda emek dökenlere teşekkürler. Ancak her yazılım çıktığında test edenlerin de bulduğu bugları, bunların düzelmesini sağlayabilmek açısından bildirmeleri şart.
                                Saygılar

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X