• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Fernando Alonso Ferrari'ye geçti

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Fernando Alonso Ferrari'ye geçti

Ferrari takımından gelen açıklamalara göre Fernando Alonso artık resmen bir Ferrari pilotu.

2010 sezonunda Ferrari'den ayrılacak olan Kimi Raikkonen'in yerine Fernando Alonso yarışacak. Çifte dünya şampiyonun Ferrari ile 3 yıllık anlaşma imzaladığı açıklandı.

Fernando Alonso, Ferrari tarihinde yer alan ikinci İspanyol pilot olacak. İlki 1956 ve 1957 sezonlarında yarışan Alfonso De Portago idi.

Ferrari takımının açıklamalarına göre, önümüzdeki sezon Felipe Massa pilotluk görevine devam edecek. Giancarlo Fisichella ise yedek pilot görevini alacak.

Kimi Raikkonen'in Ferrari takımıyla henüz 1 yıllık kontratı bulunuyordu. Ancak karşılıklı anlaşmaya varılarak bu anlaşma iptal edildi.

Raikkonen açıklamasında: "Ortak bir sonuca ulaşarak, henüz dolmasına 1 yıl olan kontratın iptali konusunda anlaştık."

"Takımdan ayrıldığım için çok üzgünüm, burada 3 harika yıl geçirdim ve bu süre zarfında pek çok yarış kazandım. Birlikte, takım şampiyonlukları kazandık, 2007'de ise dünya şampiyonu oldum. Böylece kariyerime başlarken koyduğum hedefime ulaşmış oldum. Burada kendimi hep evimde hissettim ve buraya dair hep iyi hatıralarım olacak." dedi.

Stefano Domenicali ise şu açıklamayı yaptı: "İnanılmaz yeteneği ile iki dünya şampiyonluğu kazanmış bir pilotun takımımıza katılmasından gurur duyuyoruz."

"Elbette Kimi'ye Ferrari'de geçirdiği zaman içerisindeki herşey için teşekkür ediyoruz. Kendisi 2007'de kazandığı dünya şampiyonluğu ile 2007 ve 2008'de kazandığımız takım şampiyonlukları sayesinde Ferrari geçmişinde önemli bir yer kazandı.

"Şu an içinde bulunduğumuz zorlu sezonda bile, büyük yeteneği ile Spa zaferi gibi iyi sonuçlar elde etti. Sezonun kalan 3 yarışında da birlikte güzel anlar yaşamayı umuyoruz"

TFF1
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Bu haberi önümüzdeki Japonya Grand Prix'inde açıklayacaklardı. Sanırım sürpriz oldu.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X