• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

(Çözüldü) Buket ve Sıralamayı DreamSet ile yapma

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• (Çözüldü) Buket ve Sıralamayı DreamSet ile yapma

ozkaradag Bey openatv bölümünde Droid için "...TV'de tek sıkıntı Buket ve Sıralama, onu da zaten DreamSet ile yaptığımız için dert etmek absürt oluyor." yazmıştınız . Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Droid de hangi programı kullanmamız lazım. Ayarları nasıl yapılıyor ve nasıl kullanmamız lazım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dreamboxedit programını kullanabilirsiniz.
    Kayacan ustanın kanal listesini Proğramla düzenleyip
    Tekrar Usb ile Cihaza enigma2 listesini yüklersiniz.
    Sevgiler...

Yorum yap

durakb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Dreamboxedit programını kullanabilirsiniz.
      Kayacan ustanın kanal listesini Proğramla düzenleyip
      Tekrar Usb ile Cihaza enigma2 listesini yüklersiniz.
      Sevgiler...
      Dreamboxedit programını kurdum ama nasıl kullanılacağını bilmiyorum. Droid de (Weos tv) nasıl bağlantı kuruluyor hiç bilgim yok.

Yorum yap

Rehber Bölümünden Droid FTP Bağlantısı konusuna bak.

Listeyi attıktan sonra WeTV'ye gelip 3 Çizgili tuşa basıp aşağıdaki resimde görülen yerden dosyayı bulup atıyoruz.

Sevgiler...

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Rehber Bölümünden Droid FTP Bağlantısı konusuna bak.

Listeyi attıktan sonra WeTV'ye gelip 3 Çizgili tuşa basıp aşağıdaki resimde görülen yerden dosyayı bulup atıyoruz.

Sevgiler...
          pekı normalde cıhazdan taratılmış uyduları tekrar pc ye alıp dreamboxedıt ıle nasıl duzenlerız.cıhazdakı settıng alma ne şekılde oluyor.ftp ıle hangı kısımdadır mevcut taratılmış uydu veya settıng
          WETEK Play 2 4K
          Android *ELEC *ENİGMA 2

b@rett@ port@l

Yorum yap

Backup channel list'ten dosyayı yedekleyip FTP'den ya da Flashdisk / SDKarttan PC'ye alıp, editledikten sonra aynı yöntemle cihaz atıp üstteki resimde gösterdiğim gibi geri yüklersin.

Sevgiler...

Yorum yap

Öncelikle byagli Beye teşekkür ederim. Kanal düzenlemeyi yaptım sayesinde. Sonradan baktım ozkaradag Bey de yazmış. Ona da teşekkür ederim. Aşama aşama nasıl yaptığımı anlatayım. Belki başkalarına faydası olur: Öncelikle Tv izlerken kumandadan üç çizgi tuşuna basıyoruz. Ozkaradag'ın söylediği ekran geliyor. CHANNEL MANAGEMENT bölümünden Channel list management bölümüne tıklıyoruz. Export databese to Enigma 2 bölümüne gelip tıklıyoruz. İsteyen flasha isteyen micro sd karta, isteyen benim gibi makinanın içindeki herhangi bir yere atarak kanal listesini almış olur. Makinada herhangi bir yere atmamın sebebi flashı tak çıkar yapmamak için. FlashFXP programını açın kanal yedeğinizi nereden attıysanız oraya gelin ve oradan kanal yedeğini masaüstüne atın. Sonra dreamboxEDIT programını açıp kanalları düzenleyin. (Ben dreamboxEDIT programını ftp bağlayamadığım için bu yolu denedim) Sonra farklı kaydet yapıp masaüstüne oluşturduğunuz klasöre atabilirsiniz. Buradan bu dosyayı FlashFXP ile makinanın içine atabilirsiniz. CHANNEL MANAGEMENT bölümünden Channel list management bölümüne oradanda Import Enigma 2 lamedb from local file tıklayıp dosyanın içindeki yedeği çalıştırıyoruz ve düzenlemiş olduğunuz kanallar makinaya aktarılmış olur. (Makinaya attığınız veya yedeğini aldığınız kanal listelerini silebilirsiniz.) Hayırlı olsun

Yorum yap

1. Cihazdan yedeği download on Inport Channel List kısmından usb ye al.
                2. Usb ye aldığın yedeği dreamboxedit proğramı dosya aç
                kısmından seç
                3. Dreamboxedit proğramı ile buket ekle
                4. Buket lere istediğin kanalları ekle
                5. İşlem bitince farklı kaydet usb ye yada
                PC ye yeni bir klasör ekle wetekplay2 kanal gibi
                İşlem tamamen bitince
                6. Usb ile ozkaradag hocanın resimde gösterdiği
                Yerden enigma2 liste şeklinde usb deki dosya
                İçindeki ( lamedb ) yi seçerek cihazın yükleme
                Yapmasını bekleyin. FTP ile uğraşmayın
                Not : İsterseniz Hazır Kanal listelerinde
                Kayacan ustanın forumda kanal listeleri var.
                PC de Proğramla düzenleyip kullanabilirsiniz.
                Sevgiler....

Yorum yap

teşekkurler.hazır kanal lıstler kayacan ustad vb.guncel degıl mesela trt4k frekans degışmış.
                  veya başka uydualarda freakans degışıyor.
                  cıhazda sıfır taratılıp kendımız duzenleyerek tekrar cıhaza göndermek daha mantıklı.çunku duzenlemezsek cıhazda sırıtıp kalıyor.
                  droıdde kolay.elecde bakalım ıstedıgım gıbı buket oluşturacakmıyım.

özkaradag ustad.
                  kralex ustad dönuş yapmadı elec ıçın kanal gerı ılerı okey ıle buket geçış keymap klasöru değişimine el atsanız çok makbule geçecek..elec için.

saygılar...

kralex dönuş yapmadı henuz..
                  WETEK Play 2 4K
                  Android *ELEC *ENİGMA 2

b@rett@ port@l

Yorum yap

Gerçekten bu cihazın kullanımı E2 Cihazlardan daha basit ve kullanımı geniş. Geniş derken Kanallistesini yedek, edit, atmak gibi.

Yıllardır E2'lere disklerden liste atmanın sıkıntısını hep beraber çektik.

Bir şey daha diyeyim; eğer bilgisayar başka odada ya da yerdeyse ya da (portları açmak kaydıyla) işyerinden bağlanıp müdahale etmek isterseniz ayarlardan VNC Server'ı açıp, web-arayüzünden cihazınipnosu:8008 diye bağlanıp istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Sevgiler...

Yorum yap

özkaradag ustad.
                      kralex ustad dönuş yapmadı elec ıçın kanal gerı ılerı okey ıle buket geçış keymap klasöru değişimine el atsanız çok makbule geçecek..elec için.

saygılar...

kralex dönuş yapmadı henuz..
                      Abi o konuyu Kralex ile araştırıyoruz, direk buket erişimi için resmi forumda konu açıp bilgi ve yardım istedim, bakalım ne olacak.

Sevgiler...

Yorum yap

21-23-80-8008-9981 portlar tcp-udp açılmalı.
                        mıllet cıhaza dalmazmı ustad..
                        WETEK Play 2 4K
                        Android *ELEC *ENİGMA 2

b@rett@ port@l

Yorum yap

Dış IP'i kimseye vermezsen bir şey olmaz.

Sevgiler...

Yorum yap

yok ustad.
                            hackerlar bir ara benım cıhaza girmiş mgold iptv vardı suresız beleş faceden almıştım.
                            çalmış bırde internette yayınlamış kerata.
                            olan benım uyelıge oldu .
                            bırdahada ucretsız vermedıler..sadece reklama tıklamayla bakıyordum.o yuzdendır kı port sakıncalı be ustad..
                            WETEK Play 2 4K
                            Android *ELEC *ENİGMA 2

b@rett@ port@l

Yorum yap

Modemin destekliyorsa iç porta farklı dış port atayıp sorunu çözebilirsin.

Sevgiler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X