• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

cx super plus ile vcd izleme

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• cx super plus ile vcd izleme

Cx super plus usb kullanıyorum televizyonum eski model olduğundan scart, audio, video girişleri yok yani ancak RF çıkışından yayın aktarabiliyorum.

Next'te vcr scart girişi var buna vcdyi bağladığımda
    televizyondan vcd görüntüsünü nasıl izleyeceğim.

Eski bir telefunken receiver da aynı şeyi uzaktan kumandadaki source tuşu ile yapabiliyordum ama nextte çözemedim yardımcı olabilecek kimse var mı?

Ayrıca yeni bir receiver almam gerek 2000 e devammı etsem 9000 e mi geçsem yada başka bir modelmi düşüneyim sürekli yazılım desteği olan.

BURAYA bakarsanız belki size faydalı birşeyler çıkar

Yorum yap

tkantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      BURAYA bakarsanız belki size faydalı birşeyler çıkar
      Verdiğin bilgiler çok değerli bilgi ancak yukarıdaki arkadaş görüntüyü sadece RF girişinden alıyor. Bu durumda nasıl yapması gerekir. Sizin orada anlattığınız bağlantı şekli sadece skart to skart şeklinde. Bak bende merak ettim şimdi.

Yorum yap

ultartemperature Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Cx super plus usb kullanıyorum televizyonum eski model olduğundan scart, audio, video girişleri yok yani ancak RF çıkışından yayın aktarabiliyorum.

Next'te vcr scart girişi var buna vcdyi bağladığımda
        televizyondan vcd görüntüsünü nasıl izleyeceğim.

Eski bir telefunken receiver da aynı şeyi uzaktan kumandadaki source tuşu ile yapabiliyordum ama nextte çözemedim yardımcı olabilecek kimse var mı?

Ayrıca yeni bir receiver almam gerek 2000 e devammı etsem 9000 e mi geçsem yada başka bir modelmi düşüneyim sürekli yazılım desteği olan.
        Arkadaşım Scart çıkşını Rf çıkışına dönüştüren Adaptör vasıtası ile yapabilirsiniz.Bu Adaptöre çoklu scart takarsınız ve cihaz ile cvd birleşmiş olur hangisini sayretmek isterseniz diğer cihazı kapatırsınız.Adaptör piyasada Scart Rf dönüştürücü diyede satılır.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı
          Verdiğin bilgiler çok değerli bilgi ancak yukarıdaki arkadaş görüntüyü sadece RF girişinden alıyor. Bu durumda nasıl yapması gerekir. Sizin orada anlattığınız bağlantı şekli sadece skart to skart şeklinde. Bak bende merak ettim şimdi.
          Tv Scart çıkışından çıkan görüntünün aynısı RF çıkışından ve Chinch Video çıkışından gelmektedir.
          Tv ve Alıcı arasında sadece RF kablosu bağlı iken uydu görüntüsü ekrana yansımaktadır , tarif ettiğim şekilde VCR Scart girişine DVD , VCD veya Kamera bağlayıp scart'ın 8 nolu pinine 5 ile 12V arası bir anahtarlama voltajı verildiğinde Uydu görüntüsü kesilip VCR Scart'a bağladığınız alletin görüntü ve sesi gelmektedir. (Uydu alıcınızda 0/12V çıkış yoksa herhangi bir adaptordan +12V ucunu 8 nolu pine -12V ucunu reciverin herhangi bir şasenin bağlı olduğu yere bağlarsanız sonuç aynı olur)

Birde yeri gelmişken sorayım: Yazılımsal olarak bu VCR girişini kontrol etme imkanı eklenmez mi( Misal TV/SAT tuşunun görevini VCR Scart'a aktarsanız)

Yorum yap

memoli42. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Arkadaşım Scart çıkşını Rf çıkışına dönüştüren Adaptör vasıtası ile yapabilirsiniz.Bu Adaptöre çoklu scart takarsınız ve cihaz ile cvd birleşmiş olur hangisini sayretmek isterseniz diğer cihazı kapatırsınız.Adaptör piyasada Scart Rf dönüştürücü diyede satılır.
            Uydu alıcısında kaliteli ve çıkış kanalını menüdan ayarlanabilen RF çıkışı varken daha basit bir şey için para vermenin anlamı ne ?
            Hatta bunları yazarken de aklıma geldi, Arkadaşımız Tv Scart 8 nolu pininden VCR Scart 8 nolu pinine bir bağlantı yapılırsa TV/SAT tuşuna bastığınızda RF Out çıkışından VCR görüntüsü gelir , yeniden bastığınızda Uydu görüntüsü gelir.
            Akşama eve gittiğimde bunu da test edeceğim

Yorum yap

Uydu alıcısında kaliteli ve çıkış kanalını menüdan ayarlanabilen RF çıkışı varken daha basit bir şey için para vermenin anlamı ne ?
              Hatta bunları yazarken de aklıma geldi, Arkadaşımız Tv Scart 8 nolu pininden VCR Scart 8 nolu pinine bir bağlantı yapılırsa TV/SAT tuşuna bastığınızda RF Out çıkışından VCR görüntüsü gelir , yeniden bastığınızda Uydu görüntüsü gelir.
              Akşama eve gittiğimde bunu da test edeceğim
              Arkadaşım benimkisi sadece öneri yapabilirlerse sizin yöntem daha pratik ve masrafsız ama bu işlerden biraz anlaması lazım.

Yorum yap

arkadaşalr cihazın arkasındaki vcr çıkışı dvd bağlamak içi kullanılıyor ....vcd de aktarma yapmıyor...
                MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

VCD chinch-scart kablo ile bağlanmakta
                  DVD Scart -Scart kablosu ile bağlı olduğundan anhtarlama voltajını bu kablo üzerinden göndermektedir. DVD yi açtığınız anda vcr girişi aktif duruma geliyor. Kapattığınızda da devre dışı kalıyor.
                  Verdiğimiz bu tavsiyelerle de suni bir şekilde VCR girişini çalışır duruma getirip VCD izlenmesini sağlamaya çalışıyoruz.
                  Başlangıç seviyesinde elektronik bilgisine sahip bir kişi kolaylıkla uygulayabileceği şeylerdir, yapmak veya yapmamak kişinin zevkine bağlıdır.
                  Uzun uzun anlatmaya çalıştığımızın özeti VCR scartın 8 nolu pini (+12V verilmesi suretiyle) bu girişi açar ve (+12V kesilmesiyle) kapatır.
                  Bu +12V nereden temin edeceksiniz, Receiverin 0/12V çıkışından mı, Tv scartın 8 nolu pininden mi, 12V adaptörden mi yoksa VCD nin içinden mi kullanacak kişiye kalmış.
                  Bizden sadece yol gösterilmesi

Yorum yap

arkadaşım 8 nolu pine anahtarlama yapılmış şeklin resmini koyarsan daha faydalı olur.
                    ezbere nekadar yazsan okusan boş.8 nolu pin hangisi nereye ne takılacak görmüş oluruz.
                    konuda aydın lığa kavuşmuş olur. saygılar
                    --------Eller bene beg diyormuş nedim,
                    ben senin bene bir ola deyişini istirem.
                    ---------

Yorum yap

Resim burada bulabilirsiniz

Yorum yap

teşekkürler iyi olmuş.resimde ok 7 ci ayağı gösteriyor ama cizim hatası heralde .ama pin atılmış resim yokmuydu.benim için sorun değil ama kullanmaya ihtiyacı olanlar vardır belki.olmuşken tam olsun.yoksa benim tv de bi dolu scart vb giriş mevcut.o gösterilen yoldan cihazın şasesine bir tel takmak yeterlidir sanırım.saygılar
                        --------Eller bene beg diyormuş nedim,
                        ben senin bene bir ola deyişini istirem.
                        ---------

Yorum yap

Pinlerin sayması düz taraftan başlar ve en yakın pin 1 numaradır.
                          Osıradaki pinler tek sayı diğer sırada pinler çift sayı.
                          Resimde işaretlenmiş olan 8 nolu pindir.
                          VCD yi bir chinch-scart kabloyla bağlantı yapılacağına göre scart soketin içinde 8 nolu pine lehimleyeceğiniz kabloya +12V vermeniz yeterli olacak

Yorum yap

değerli açıklamalar için tüm arakadaşlara teşekkür ediyorum.

Dvd player ile vcd player arasındaki fark dvd playerın kendiliğinden 8. pine akım vermesimi oluyor vcd de bu işi manuel yapmamız gerekiyor anlaşılan.

Bu basit bir yazılım değişikliğiyle çözülebilecek bir şey olmalı kumandadan bir tuş bu geçiş için atanabilir çünkü basit bir telefunken receiver dahi bunu yapabiliyorken next super plus'ın yapamaması bir eksiklik değil mi?

Yorum yap

resim için teşekkürler saygılar...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X