• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Machina 3D Alanlar Buraya-II

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Hayirli ugurlu olsun arkadasim gule gule kullan...
    Next Machina 3D (1080p Full HD) Black

Yorum yap

• Merhaba ; Digiturk ü iptal ettireceğim için uydu arayışlarına girdim..Pekçok marka model arasından ihtiyacımı karşılayacak birini seçmeye çalışıyorum..Açıkçası IP TV veya server ile işim olmayacak ama yine de machina 3d ilgimi çekti.
      Özellikle gri kasa olan (sanırım çift tunerli) olan bendeki Philips Tv ile çok uyumlu durur diye düşünüyorum. Malzeme kalitesinin,kumandasının da iyi olduğunu okudum.. NExt in Androidli 4K uydu alıcısı ile machina 3d arasında gidip geliyorum..Sadece birilerinin ikna etmesi gerekiyor

1- Gri kasa ile siyah olanlar (combo,super)arasında tunerden başka bir fark var mı ? Bir yerde HDMI çıkışı 1.3 gride diğerinde 1.4 çok fark olur(!) gibi birşey okumuştum.Bu konuda yorumlarınız nedir ?
      2-SD ve HD yayın kalitesi ile kanal geçişleri hakkında yorum alabilir miyim ?
      3-Bendeki Philips TV smart kalitesi yerlerde..Bu makinaya wifi aparatı da alsam youtube vs donmadan çalışır mı ?
      4-Son sorum ise receiverdan bağımsız olacak : Merkezi antenden gelen tek kablo bağlayacağım.Turksat ve Hotbird kanallarını kursam ve sıralamayı karışık yapsam problem olur mu ? Turksattan TRT izlerken kanal değiştirip hotbird de bir spor kanalına geçebilir miyim ? (cahillik sorusu)

Tek tek cevaplar da kabuldür..her türlü yorum çok makbule geçer arkadaşlar.

Not: doktor un hazırladığı pdf dosyasını buldum..okuyorum

Yorum yap

• 3.sorunun cavabı çok net var pdf dökümanda..

1-2 ve 4 ü rica ediyorum..

Yorum yap

• hocam mumkunse ben vıp alabılırmıyım 9956 ıd

Yorum yap

• file:///C:/Users/metin/Desktop/2016-12-06%2019-54-14.JPG

Yorum yap

• Yorum yap

• m.sgr49 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                - Tamam düzelttim resmini, VİP yaptım.

Yorum yap

• Büyük bir hevesle Next Machina 3D aldım ama 1 saat içinde iade ettim maalesef. Çok hayal kırıklığı oldu.

Cihazı çok sevenler var ama herkesin ihtiyaçları ve beklentileri farklıdır.

Üstelik benim beklentim IPTV, CCCAM, PowerVu, Tandberg, az ısınma sorunu ve çok iyi bir görüntü kalitesi gibi basit şeylerden ibaretti.

Beğenmeme nedenlerim:

1- PowerVu ve diğer şifreleme türlerinin ayrı ayrı çalışması... Güncel bir softcam yüklediniz diyelim, PowerVu'lu kanalı izlerken Biss'li bir kanala geçince, Biss'li kanalın açılması için EMU menüsünden ayar yapmanız lazım. Tam tersi durumda da bu ayarı her seferinde yapmak zorundasınız. Ben bu cihazı en başta PowerVu ve Tandberg'li belgesel kanalları izletsin diye aldım ama bu kanallar arasında seri geçişler yapamıyorsunuz bile. Her seferinde EMU menüsünden ayar yaptırıyor. Halbuki Minix modelinde PowerVu ve diğerleri tek sistem halinde sorunsuz çalışıyor.

2- "Mükemmel görüntü kalitesi" diye bir şeyi maalesef görmedim... İşlemci ve bellek olarak bir sürü cihazdan farklı ve daha güçlü gözükse de, bilhassa 1 yıldır kullandığım Next 2000 Minix Machina'ya karşı bariz bir görüntü kalitesi üstünlüğünü görmedim. Görüntü kalitesi konusunda bu kadar övülen bir cihazın minik modeliyle neredeyse eşit çıkmasına cidden şaşırdım. İşlemci ve belleğin o kadar da fark yaratmadığını gördüm. Ali işlemciler için "görüntü kalitesi yetersiz" deniliyor ama ARM işlemcide de aynısı oldu, demek ki mesele Ali Veli değil... Çoğu forumda Broadcom işlemcileri övülmüş ama onlarda da aynı kalitenin çıkacağına eminim artık. Burada meselenin işlemci değil de kanal yayınlarının kalitesi olduğunu düşünmeye başladım. Türk televizyonlarının pek çoğu yetersiz donanımla yayın yapıyorsa, Ali Veli Broadcom falan ne yapabilir ki? Uyduya çamur gibi görüntü veriliyorsa, işlemci bunu nasıl düzeltebilir?

3- Aşırı ısınması... Kasalı cihazlarda ısınma problemi yok diye düşünülür, mini cihazlar yerine kasalıların alınması tavsiye edilir. Ama gelin görün ki Next Machina 3D çok kısa süre çalışsa da çok ısınıyor ve havalandırması yeterli değil. Kasası kaliteli metal malzemeden değil zaten. Mini alıcıların altına, mini dizüstü bilgisayarlar için üretilmiş USB'ye bağlanan minik soğutuculardan koymakla soğutma sağlanıyor da kocaman kasalı cihazı nasıl soğutursunuz?

Bunu diyeceğimi hiç düşünmezdim ama Next 2000 Minix Machina, yere göğe koyulamayan Machina 3D'den daha iyi çıktı.

- İşlemci ve bellek açısından kasalı olanı kağıt üzerinde çok üstün duruyor ama görüntü kaliteleri eşit

- EMU'da Minix Machina çok daha verimli

- Isınma problemleri eşit ama Minix'i soğutmak zor değil. Uyduları iyi ayarladıktan sonra cihazın altına koyduğum bir mini fan yardımıyla cihazı serin tuttuğum sürece hiçbir donma-takılma yaşamamıştım.

- Kumandaları aynı gözükse de Minix'in kumandası daha kaliteli, tuşları daha sağlam. Machina 3D'nin kumanda tuşları neredeyse içine gömülecek gibi

- Minix'in menüsü çok daha güzel, canlı. Machina 3D menüsü sönük.

Özetle arkadaşlar, eğer bir HD alıcıdan beklentileriniz benimki gibiyse, Minix modelinden almanızı öneririm. O da mükemmel bir cihaz değil ama bu beklentileri karşılayan daha iyi bir cihaz Türkiye'de yok.

Machina 3D'nin 250 lira fazladan parayı hak etmediğini düşünüyorum. Tabii eğer web tarayıcısı sizin için çok önemliyse ve Webcam takıp yan odadan bebeğinizi falan gözetleyecekseniz bilemem. Herkesin beklentileri farklıdır sonuçta. Bir de D-Smart veya Filbox modülü takacaksanız başka tabii.

Yorum yap

• machina 3d alanlar

zetabyte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Büyük bir hevesle Next Machina 3D aldım ama 1 saat içinde iade ettim maalesef. Çok hayal kırıklığı oldu.

Cihazı çok sevenler var ama herkesin ihtiyaçları ve beklentileri farklıdır.

Üstelik benim beklentim IPTV, CCCAM, PowerVu, Tandberg, az ısınma sorunu ve çok iyi bir görüntü kalitesi gibi basit şeylerden ibaretti.

Beğenmeme nedenlerim:

1- PowerVu ve diğer şifreleme türlerinin ayrı ayrı çalışması... Güncel bir softcam yüklediniz diyelim, PowerVu'lu kanalı izlerken Biss'li bir kanala geçince, Biss'li kanalın açılması için EMU menüsünden ayar yapmanız lazım. Tam tersi durumda da bu ayarı her seferinde yapmak zorundasınız. Ben bu cihazı en başta PowerVu ve Tandberg'li belgesel kanalları izletsin diye aldım ama bu kanallar arasında seri geçişler yapamıyorsunuz bile. Her seferinde EMU menüsünden ayar yaptırıyor. Halbuki Minix modelinde PowerVu ve diğerleri tek sistem halinde sorunsuz çalışıyor.

2- "Mükemmel görüntü kalitesi" diye bir şeyi maalesef görmedim... İşlemci ve bellek olarak bir sürü cihazdan farklı ve daha güçlü gözükse de, bilhassa 1 yıldır kullandığım Next 2000 Minix Machina'ya karşı bariz bir görüntü kalitesi üstünlüğünü görmedim. Görüntü kalitesi konusunda bu kadar övülen bir cihazın minik modeliyle neredeyse eşit çıkmasına cidden şaşırdım. İşlemci ve belleğin o kadar da fark yaratmadığını gördüm. Ali işlemciler için "görüntü kalitesi yetersiz" deniliyor ama ARM işlemcide de aynısı oldu, demek ki mesele Ali Veli değil... Çoğu forumda Broadcom işlemcileri övülmüş ama onlarda da aynı kalitenin çıkacağına eminim artık. Burada meselenin işlemci değil de kanal yayınlarının kalitesi olduğunu düşünmeye başladım. Türk televizyonlarının pek çoğu yetersiz donanımla yayın yapıyorsa, Ali Veli Broadcom falan ne yapabilir ki? Uyduya çamur gibi görüntü veriliyorsa, işlemci bunu nasıl düzeltebilir?

3- Aşırı ısınması... Kasalı cihazlarda ısınma problemi yok diye düşünülür, mini cihazlar yerine kasalıların alınması tavsiye edilir. Ama gelin görün ki Next Machina 3D çok kısa süre çalışsa da çok ısınıyor ve havalandırması yeterli değil. Kasası kaliteli metal malzemeden değil zaten. Mini alıcıların altına, mini dizüstü bilgisayarlar için üretilmiş USB'ye bağlanan minik soğutuculardan koymakla soğutma sağlanıyor da kocaman kasalı cihazı nasıl soğutursunuz?

Bunu diyeceğimi hiç düşünmezdim ama Next 2000 Minix Machina, yere göğe koyulamayan Machina 3D'den daha iyi çıktı.

- İşlemci ve bellek açısından kasalı olanı kağıt üzerinde çok üstün duruyor ama görüntü kaliteleri eşit

- EMU'da Minix Machina çok daha verimli

- Isınma problemleri eşit ama Minix'i soğutmak zor değil. Uyduları iyi ayarladıktan sonra cihazın altına koyduğum bir mini fan yardımıyla cihazı serin tuttuğum sürece hiçbir donma-takılma yaşamamıştım.

- Kumandaları aynı gözükse de Minix'in kumandası daha kaliteli, tuşları daha sağlam. Machina 3D'nin kumanda tuşları neredeyse içine gömülecek gibi

- Minix'in menüsü çok daha güzel, canlı. Machina 3D menüsü sönük.

Özetle arkadaşlar, eğer bir HD alıcıdan beklentileriniz benimki gibiyse, Minix modelinden almanızı öneririm. O da mükemmel bir cihaz değil ama bu beklentileri karşılayan daha iyi bir cihaz Türkiye'de yok.

Machina 3D'nin 250 lira fazladan parayı hak etmediğini düşünüyorum. Tabii eğer web tarayıcısı sizin için çok önemliyse ve Webcam takıp yan odadan bebeğinizi falan gözetleyecekseniz bilemem. Herkesin beklentileri farklıdır sonuçta. Bir de D-Smart veya Filbox modülü takacaksanız başka tabii.
                    arkadaşım diğer beklentilerine birşey demiyorum ama ben machina 3d cihazımda 554 yazılım yüklü sony tv ile kullanıyorum görüntü kalitesi 4k cihaza taş çıkartır

Yorum yap

• Bu cihazda tivibu modül kullanan varmı yada alsam bu modülü sorunsuz izlermiyim
                      NEXT MACHİNA 3D
                      2000 UEFA KUPASI
                      2000 SÜPER KUPA
                      4 YILDIZLI TEK TAKIM

Yorum yap

• taskalp47 Nickli Üyeden Alıntı
                        Bu cihazda tivibu modül kullanan varmı yada alsam bu modülü sorunsuz izlermiyim
                        - Başka forumlarda Tivibu modülün Next Machina 3D ile çalıştığını yazmışlar.

Yorum yap

• aslında cihaz çok iyi bir cihaz görüntü kalitesi güzel keskin ama yeni bir yazılımla kanal vede menü geçişleri biraz daha hızlandırılıp ip tv düzenleme ve ufak tefek iyileştirmeler yapılsa mükemmel olur. saygılar.

Yorum yap

• Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            - Başka forumlarda Tivibu modülün Next Machina 3D ile çalıştığını yazmışlar.
                            Tşkler bilgi için sevgili hocam
                            NEXT MACHİNA 3D
                            2000 UEFA KUPASI
                            2000 SÜPER KUPA
                            4 YILDIZLI TEK TAKIM

Yorum yap

• machina

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              - Machine 3D cihazını yeni alanlar ve vip bölümünü kullanmak isteyenler için bölüm tekrar aktiftir arkadaşlar.
                              - Cihaz ID numara bölümünün resmini buraya ekleyenlere tekrar vip bölümü şifresi gönderilecektir.

ok

Yorum yap

• machina

mach1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                Hayırlı olsun eren iyi cihazdır machina nextin en iyi cihazı zaten
                                cihaz buğün geldi vip için id resmini buraya nasıl yapıştıracağım
                                seri no 27205

ok öğrendim ve attım

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X