• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

türksat 3A da 11054 H 30000 frekansında bulunan ntv spor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

arkadaşlar 27 ekimden sonra yaşadığım kalite sorunu aşağıda nasıl çüzdüğümü ayrıntılı olarak yazdım benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşların dikkatine.

arif0571 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende next 2000 hdtv var kalite bende % 35 ntv sporda kırılma yok.
    biraz daha ince ayarla % 40 oldu.
    kullandığım cihazlar imzamda yazıyor.hd olan modelde şu an skytürk,kanal a,tvnet,olay tv,hiç ama hiç kalite yok.çanak aynı lnb aynı biaz daha ince ayarla ntv paketi kalite % 40 oldu.cnntürk paketi % 98 trt % 84 çanak parabol 90 cm lnb dörtlü sunny iki çıkışı kullanılıyor.frekans değişmeden önce kalitesi olmayan kanalım yoktu.skytürk ü eutelsat w3a dan aparatla alıyorum şimdilik sorun yok.

sorunumu halettim nasılmı?benim eski çanak parabol ve kendi elimle boyamıştım frekans değişikliğine kadar bütün kanalları çekiyordu.thora bakan çanağımı türksata çevirdim 90 cm ofset.eski sunny dört çıkışlı lnb mi kullandım.yani cihaz lnb kablo dayzek aynı sadece çanak değişti.kaliteler şöyle % 30 u % 100 % 50 si % 80 nin üstünde 90, 95 de olan çok.geri kalanlar % 50 nin üstünde hatta çoğu % 60 ın üstünde sadece ans group tv % 45 te kaliteler tabi bu arada gitti güzelim thor uydusu müsait olunca eski çanağı çevireceğim bir yere belkide thor a çeviririm.
    İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
    VU+ SOLO 2
    Popcorn Hour A-210
    TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
    UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
    DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
    NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
    DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
    NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

link in görülmüyor

Yorum yap

saimari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Merhaba,

Size tavsiyem lnbnizi hafif gevşetip milimetrik hareketlerle sağa ve sola çevirmek kaydıyla sinyal kalitenizi en yüksek yerde sabitleyip o şekilde lnbyi sıkıştırmak olmalı.Fakat bunu yaparken çok dikkatli olmalısınız.Eğer lnbyi yanlışlıka yerinden çıkarırsanız kanalların tümü gider.Şu anda Ntv paketi için sinyal kaliteniz yüzde kaç?
        sinyal %71 fakat kalite hiç yok, yani 0

Yorum yap

ciminayin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          sinyal %71 fakat kalite hiç yok, yani 0
          bende ntv paketi sinyal % 85 kalite %72
          İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
          VU+ SOLO 2
          Popcorn Hour A-210

Yorum yap

lewo Nickli Üyeden Alıntı
            11053 dene, 11052 dene, 11051 dene.. kalite hangisinde yükselirse o frekans değerinde arat.
            nesx 2000 pulas kullanıyorum atv vede ntv hiç sinyali çıkmıyor fabrika ayarlarına geldim yine olmadı tp leri sildim yine olmadı başka bir elembi taktım yine olmadı en sonunda uyducuya gittim orada tarattım atv ve ntv cıktı eve geldim bende sinyal iki kanaldada yok tekrar tarattım bu sefer iki kanalında hiç yok elle taratıyom yinede kanalı bulamıyor bu saatten sonra ne yapayım yardım edin

Yorum yap

arkadaşlar kanal 24 neden gitti bilgisi olan varmı teşekkürler

Yorum yap

sadece maç sırasında 24 tv ye uğrarsan oda kızar gider tabi.şaka tabiki 24 tv yi sil kanal ekleme bölümünden transpoterini bul yeniden tarat.
                İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                VU+ SOLO 2
                Popcorn Hour A-210

Yorum yap

Arkadaşlar bugun itibariyle ntv dogu paketlerini cozmus bulunmaktayim.Soyle yaptim:Once ntv paketlerinin ve diger kanallarin sinyal kalitelerini bir yere kaydettim.Sonra yukari cikip antenin arkasindaki somunlari tatli siki gevsetip antene milimetrik sekilde yon vermek suretiyle asagidan da esim birebir bana sinyal kalitelerini soyleyerek en yuksek sinyal kalitesinde anteni sabitleyip somunlari sabitledim.Artik su an ntv dıgu paketini seyredebiliyorum.Ayrica atv(dogu) kanali da gun icinde bazen kirilmali(seyredilemez halde),bazen de hic cikmiyordu.Son yaptigim ayarlamadan sonra da atv kanali kayipsiz bir sekilde cikmakta.Ayarlamadan sonra tum kanal ve paketlerde ortalama yuzde 3-5 arasinda sinyal kalitesi artisi sagladim.Sorun yasayan arkadaslar dedigimi yaparlarsa sorun muhtemelen cozulecektir.

Not:Antene yon verirken asagida size sinyal kalitesini surekli okuyup,destek veren bir kisi olmali ve antene yon verirken antenin somunlarini cok gevsetmeden,yon verilemeli.Aksi halde antenin gercek yerini de kaybedip eldeki bulgurdan da olmayin.

Yorum yap

ntv spor çıkmıyor

türksat 3A da 11054 H 30000 frekansını giriyorum kalite %80 %90 ama ne NTV, CNBC-E, NTV Spor
                    E2, Kral TV, NBA TV çıkmıyor seviye nerdeyse full ama kanal arattığımda sıfır kanal çıkıyor bir çaresi varmı bunun acaba

Yorum yap

ozhannnn1981 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      türksat 3A da 11054 H 30000 frekansını giriyorum kalite %80 %90 ama ne NTV, CNBC-E, NTV Spor
                      E2, Kral TV, NBA TV çıkmıyor seviye nerdeyse full ama kanal arattığımda sıfır kanal çıkıyor bir çaresi varmı bunun acaba
                      kalitesi olmayan tp leri sil.kanal eklemeden 11054 H 30000 tarat.
                      İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                      VU+ SOLO 2
                      Popcorn Hour A-210

Yorum yap

kalitesi olmayan tp leri sil.kanal eklemeden 11054 H 30000 tarat.
                        dostum sildim tpleri de girdim ama aynı sorun devam ediyor yerine kanal gelmedi

Yorum yap

Bende aynı dertden müzdaribim. Frekansların değişmesinden sonra ntv paketi, atv, kanal1 ve habertürk gibi kanalları izleyemiyorum. Bu kanallarda sinyal kuvveti 75-90 arasında ama kalite yok. Cihazın fabrika ayarlarına döndürüp tarama yaptırdığımda bu kanalları bulamıyorum. Manuel olarak frekansları girdiğimde de sinyal yok uyarısı alıyorum. Canağa ve lnb'ye ince ayar yaptım ancak yine sonuç yok. Daha sonra receiveri başka bir evde tarattım orda buldu. Lnb'yi değiştirdim yine sonuç aynı. Bu işin çözümünü bilen birileri varsa lütfen yardımcı olsun. Benimle aynı sorunu yaşayan bir çok insan var sanırım.

Yorum yap

fthsogut82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Bende aynı dertden müzdaribim. Frekansların değişmesinden sonra ntv paketi, atv, kanal1 ve habertürk gibi kanalları izleyemiyorum. Bu kanallarda sinyal kuvveti 75-90 arasında ama kalite yok. Cihazın fabrika ayarlarına döndürüp tarama yaptırdığımda bu kanalları bulamıyorum. Manuel olarak frekansları girdiğimde de sinyal yok uyarısı alıyorum. Canağa ve lnb'ye ince ayar yaptım ancak yine sonuç yok. Daha sonra receiveri başka bir evde tarattım orda buldu. Lnb'yi değiştirdim yine sonuç aynı. Bu işin çözümünü bilen birileri varsa lütfen yardımcı olsun. Benimle aynı sorunu yaşayan bir çok insan var sanırım.
                            dostum cihazında ki türksat frekanslarını silmen lazım çünkü fabrika ayarlarına bile döndürsen eski frekanslar kalıyor onlar kaldığı sürece yeni frekansların bulunmasını engelliyor
                            next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              dostum cihazında ki türksat frekanslarını silmen lazım çünkü fabrika ayarlarına bile döndürsen eski frekanslar kalıyor onlar kaldığı sürece yeni frekansların bulunmasını engelliyor
                              Bu dediğinide yaptım bu kanallara ait bütün tpleri sildim. Tekrar tarattım yine sonuç yok. Cihaza yeni versiyon yüklettim yine bir şey değişmedi. Bu sorunla karşılaşıp sorununu çözen varsa lütfen buraya bir açıklama yazsın

Yorum yap

[QUOTE=arif0571;373615]kalitesi olmayan tp leri sil.kanal eklemeden 11057 H FEC 5/6 30000 tarat. humax 5400 cikiyor sayin beyler dogru uydu damisiniz?

SELAM VE SAYGILAR

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X