• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Hdtv Hotbird Sİnyal Sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Hdtv Hotbird Sİnyal Sorunu

Hotbird de benim gibi sinyal sorunu yaşayan varsa burada paylaşırsanız sevinirim.

hortbortte sinyal sorunu bendede var acaba havadanmı kaynaklanıyor karlı havalarda simdiye kadar hic bir sorun olmuyordu birde sinyal oldukca dusuk goruluyor daha once kullandıgım next 8000 camda boyle bir sorun yoktu ustalardan yardım beklıyoruz simdiden cok tesekurler

Yorum yap

10719 dan 11766 a kadar Hotbird sinyalleri yok.

Yorum yap

hbelir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        o frakansların V leri H, H leri V yapıp deneyin bakalım faydası olacakmı

Yorum yap

ertan081 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          o frakansların V leri H, H leri V yapıp deneyin bakalım faydası olacakmı
          Teşekkür ederim yardımcı olmaya çalışıyorsunuz, tp ler doğru o yüzden V leri H, H leri V yaparsak tp listesi bozulur ayrıca; sorun tp lerde değil zaten cihazı kapatıp açınca sinyal geliyor.

Yorum yap

Hotbird de benim gibi sinyal sorunu yaşayan varsa burada paylaşırsanız sevinirim.

arkadaşım bende dün aldım hala uyduları taratuyorum hot birt uydusu şuanda full tp aldı 1400 küsür daha önceleri bazı tpler gelmiyordu onlardahil gayet iyi geldi 90cm antenle yayınlar conax şifreli gözüküyor ama malesef açmıyor anten ayarlarına bak bişryerde saşe yapıyordur

Yorum yap

sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              arkadaşım bende dün aldım hala uyduları taratuyorum hot birt uydusu şuanda full tp aldı 1400 küsür daha önceleri bazı tpler gelmiyordu onlardahil gayet iyi geldi 90cm antenle yayınlar conax şifreli gözüküyor ama malesef açmıyor anten ayarlarına bak bişryerde saşe yapıyordur
              Bizim sorunumuz Hotbird' den sinyal alamamak değil, cihazı resetledikten sonra veya Hotbird uydusunu ve üzerindeki kanalları silip yeniden kurduktan sonra sinyal ful olarak geliyor ve tüm kanalları buluyor ancak; cihazı standby konumuna alıp yeniden açtıktan sonra 10749 ile 10727 arası tp lerdeki sinyaller gidiyor cihazı açma kapama düğmesinden kapatıp açınca tekrar ful olarak geliyor stanby alınca yine gidiyor, 10727 den sonraki tp lerde hiç bir problem yok. Ayrıca; diseqc vs ayarlarını her türlü değiştirip denedim ve uydu sinya seviyesini de ölçtürdüm normal hatta kaliteli.

Yorum yap

bastet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Bizim sorunumuz Hotbird' den sinyal alamamak değil, cihazı resetledikten sonra veya Hotbird uydusunu ve üzerindeki kanalları silip yeniden kurduktan sonra sinyal ful olarak geliyor ve tüm kanalları buluyor ancak; cihazı standby konumuna alıp yeniden açtıktan sonra 10749 ile 10727 arası tp lerdeki sinyaller gidiyor cihazı açma kapama düğmesinden kapatıp açınca tekrar ful olarak geliyor stanby alınca yine gidiyor, 10727 den sonraki tp lerde hiç bir problem yok. Ayrıca; diseqc vs ayarlarını her türlü değiştirip denedim ve uydu sinya seviyesini de ölçtürdüm normal hatta kaliteli.

ilginç tp numalarını aldım senin dedigin gibi şimdi deneyecem birazdan yazarım

Yorum yap

arkadaşım bende büyle tp yok eyersen 10749 dedigin bunlarsa bu tpyi yaz 10758 V
                  MPEG-2
                  27500 3/4TPS
                  Cinecinema Frisson - Cinecinema Premier
                  Cinecinema Classic - TPS Star
                  Cinecinema Star - Cinecinema Culte
                  Cinecinema Émotion - Cinecinema Famiz
                  Cinecinema Premier 16/9

10727 de buysa 10723 H
                  MPEG-2
                  MPEG-4
                  29900 3/4British Telecom
                  Jetix Central & Eastern Europe
                  Deepam TV - ANT 1 Europe
                  Al Jazeera Sport Channel +1
                  Al Jazeera Sport Channel +2
                  N
                  Discovery Historia Polska
                  AXN Polska - AXN Crime - AXN Sci-Fi
                  Religia
                  bunlarmı bende sorun yok eyer bunlarsa burdaki tp numaralarını yaz istersen

Yorum yap

10719 la 10727 arası tüm transponder lardan bahsediyorum yani 10727 ye kadar olan tüm transponder lar yani neredeyse Hotbird uydusundaki kanalların yarısı, ilk 800 civarında kanalı kapsıyor.

Yorum yap

10719 la 10727 arası tüm transponder lardan bahsediyorum yani 10727 ye kadar olan tüm transponder lar yani neredeyse Hotbird uydusundaki kanalların yarısı, ilk 800 civarında kanalı kapsıyor.
                      Pardon cihazın yanında evde olmadığım için tps leri yanlış hatırladım, 10719 la 11727 arası olacak.

Yorum yap

Cihazı kumandadan standby a aldıktan sonra tekrar açınca sinyallerde bir azalma olmuyor mu?

Yorum yap

Cihazı kumandadan standby a aldıktan sonra tekrar açınca sinyallerde bir azalma olmuyor mu?
                          arkadaşım hotbirt uydusu 1403 adet kanal hepside sinyaller çok iyi açtım kapattım gene birşey yok herşey nornal

Yorum yap

astra da blue movie kanalı için ince ayar yapmaya çalışırken bir anda sinyal kayboluyor ve hiçbir uydudan sinyal alamıyor açıp kapaınca düzeliyor. benzer bir problem gibi.

Yorum yap

posta464 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              astra da blue movie kanalı için ince ayar yapmaya çalışırken bir anda sinyal kayboluyor ve hiçbir uydudan sinyal alamıyor açıp kapaınca düzeliyor. benzer bir problem gibi.
                              Evet arkadaşım fine tune tuşuna basıp geri kapatmaya çalıştığınızda sinyal problemi oluşuyor...Kaliteyi kesip tekrar getiriyor ve donmalar oluyor bende de.Türksatta özellikle bu şekilde...Hotbirdde ise kaliteyi 0 gösteriyor ama kanalları gösteriyor ve onda da yayını kesip tekrar geliyor...@mach1 hocam bununla ilgilenir mutlaka...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X