• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

TD'nin PVR kayıtları hk.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• TD'nin PVR kayıtları hk.

TD'nin kayıtlarını HD değilde, doğrudan bilgisayarın DVD'sine nasıl kaydedebilirim. Ayrıntılı açıklamalarınız/yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Rec tuşuna bastığınızda zaten otomatikman kendi HD'ne bağlanıyor.HD'ye kayıt yaptıktan sonra bilgisayara aktarabilirsiniz.
    BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

Bahsettiğiniz durumu zaten biliyorum hocam onu kastetmemiştir. Ben doğrudan HD kayıt yapmadan bilgisayara bağlanıp bilgisayarımın DVD reader'ına doğrudan kayıt (filmleri) yapabilmem mümkün değil mi ?. Bilindiği üzere .ts uzantılı kayıtları CuteFTP ile aktarımı izin vermiyor. Ayrıca Nero 7 veya Total Video Converter vb. programıyla aktarımı bir türlü beceremedim. Öncelikle hangi formata çevirmem gerekiyor ?. HD'deki kayıtları bilgisayarıma, oradan da bilgisayarımın DVD okuyucusuna aktarabilmem için yapılması gerekenler ve yukarıda bahsettiğim programları da bilen/kullanan arkadaşlar var ise onlardan da ayrıntılı/resimli açıklamalara ihtiyacım var.
      Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

Yorum yap

TDC programında FTP ile mnt/hd/rec bölümüne gir oradaki ilgili kayıtını bilgisayarına aktarabilirsin.Daha sonra buradaki programla ilgili formata çevirip kaydedebilirsin.Not: FTP ile mnt/hd/rec içindeki kayıtları göremiyorsan var/puligin içine filemanager.so dosyasını at chmod 755 yap o zaman mnt/hd/rec içindeki dosyaları görürsün.
        http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=13613
        BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

Burada bir yanlış var ben hdd'de kayıtlı olan bütün filmlerimi CuteFTP yardımıyla bilgisayara atıyorum ve TDC programından da çok daha hızlı geliyor.Sanırım CuteFTP'yi çözemediniz.Selamlar.
          Triple Dragon DBS 3000 CNCIE, Botech BT-800 XD D-Smart, Digiturk Plus, Sat Tracer 3 SW motor + 90 cm 2 Adet Grundıg Çanak

Yorum yap

Onunlada atabilirsiniz.Ben kendim programların hiç birini kullanmıyorum pardus dan kes veya kopyala ile doğrudan masa üstüne alıyorum daha kolay ve hızlı.

Yorum yap

Peki, söyle alternatif bir sorum daha olacak, HD yerine, kayıt için DVD cihazı bağlayabilirmiyiz (tabiki DVD cihazı, mecburen bu durumda TD'nin cihazının dışında kalmak zorunda olacaktır). Yani tüm kayıtları HD yerine, cihazın dışında bir şekilde cihaza bağlanabilen DVD'lere kayıt yapma imkanımız olabilir ni ? Ayrıca kumanda üzerindeki sarı tuşun altındaki CD/DVD tuşu zannedersem bu bahsettiğim olaylı ilgilimidir ? Bu tuşu özellik/fonsiyonları nelerdir ? açıklarsanız sevinirim.

Yorum yap

Bak bunu bilmiyordum bende Pardus 2007 kurulu fakat daha tam olarak kullanmayı beceremediğim için bunun nasıl yapılacağını bilmiyorum.Çünkü cihaza Pardus'tan bağlanmayı beceremedim.Nasıl bağlanacağım konusunda yardımcı olurmusun?
                Triple Dragon DBS 3000 CNCIE, Botech BT-800 XD D-Smart, Digiturk Plus, Sat Tracer 3 SW motor + 90 cm 2 Adet Grundıg Çanak

Yorum yap

Sistemden ağ dizinlerine gelip ağdizini ekle diyorsun.Buradan FTP yi seçip ileri diyorsun buralara gerekli bilgileri yazıp bağlantıyı oluşturuyorsun.Oluşan bağlantı tıkladığında sana şifre sorarak açılıyor.Burada yazacağın şifre td nin şifresi.Kafei ilede vlc playerla bağlandığın gibi ip aderesi:8080 yazıp izleyebiliyorsun.DYNS adresin varsa ağ bağlantısı ilede FTP ile bağlanabiliyorsun.Aynı zamanda kafein ilede izleyebiliyorsun.İzlemede internet hızına bağlı olarak bazı proplemler
                  yaşayabilirsin.Yalnız modemden ilgili portları açmayı unutma.Windowsdan daha kullanışlı.

Yorum yap

muratsulak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Peki, söyle alternatif bir sorum daha olacak, HD yerine, kayıt için DVD cihazı bağlayabilirmiyiz (tabiki DVD cihazı, mecburen bu durumda TD'nin cihazının dışında kalmak zorunda olacaktır). Yani tüm kayıtları HD yerine, cihazın dışında bir şekilde cihaza bağlanabilen DVD'lere kayıt yapma imkanımız olabilir ni ? Ayrıca kumanda üzerindeki sarı tuşun altındaki CD/DVD tuşu zannedersem bu bahsettiğim olaylı ilgilimidir ? Bu tuşu özellik/fonsiyonları nelerdir ? açıklarsanız sevinirim.
                    Onu denemedim ama en kısa zamanda deneyip yazarım.Senin bu sorunu görmemiştim ama tesadüf bu akşam USB hup üzerinden cdrw bağladım ama oradan görmedi.Belkide cdrw üzerinde IDE'den USB'ye çevirici var onun için görmemiş olabilir..Çift slotlu bir IDE kablosuyla bir deneyeyim sonucunu burada yazarım.

Yorum yap

Teşekkür ederim.Ben masaüstünde sağ tıkladım yeni url ekle'den ftp://192.168.1.10:21 yaptım açıldı kullanıcı adı şifre sordu yazdım hatırlayı işaretledim bağlantı ve gerçekten dediğin kadar hızlı bu hıza Windows'ta ulaşmak mümkün değil her seferinde 1 filmi 3-3.5 saat aktarsın diye bekliyordum.Pardus harika.Ben Linux'u öğrenmeye çalışıyorum belki ilerde proglama ve geliştirmeyede başlayabilirim sonuçta td'de linux işletim sistemine sahip.Bu arada kafein'in o özelliğini denememiştim onun içinde saol.Yeni kurdum yavaş yavaş çözeceğim.Selamlar.

Yorum yap

Rica ederim.Elimizden geldiğince yardımcı oluruz.TD.nun HDD ye yaptığı ts formatındaki kayıtları hiç format değiştirmeden kafeinde seyredebilirsin.

Yorum yap

Evet farkettim.Td'nin klasörlerini de sanki kendi sistem klasörleri gibi görüyor.İnsan bağlantı olduğunu bilmese kendi dosyaları zanneder.Ben bunu tuttum herkese de tavsiye ederim.Yavaş yavaş paketleride kuruyorum tasma'dan.Daha çok yenilikler eklenecek ama 256 kbps bağlantı da bayağı uzun sürüyor.20 gb ayırdım harddiskten ama sanırım ileride yetmeyecek ben tüm paketleri kurmayı düşünüyorum bir de ara ara güncelleştirmeleri alacağım.Ama o zamana kadarda sanırım benim işime yaramayacak paketlerin hangileri olduğunu bulur kaldırırım.En güzel yanı Pardus'un TÜRK olması.Selamlar.

Yorum yap

Selamlar,
                            TD'ye VCR scart girişinden (dolayısyla TV ile de bağlantılı olacak şekilde) harici DVD (Kaydedici/Oynatıcı özellikli) cihazı bağlayıp, tüm kayıtları DVD cihazdaki DVD CD'sine kaydedebilirmiyiz. Sarı tuşun altındaki CD/DVD tuşunu bunun için midir ? Mümkün olabiliyorsa (ki; bence mantıken mümkündür) bağlantıları ne şekilde yapmamız gerekecektir. Ustalardan açıklamalı yardımlarınızı beklerim...
                            Saygılarımla,

Yorum yap

VCR scart girişine kaydedici bağlayabibilirsin.Video kaydedici gibi.Kaydedicinin RCA soketlerinde İN yazan yerlere.Kumanda üzerindeki sarı tuş CD/DVD ona komut etmez.TD nin ide soketine CD/DVD de bağlanabilir sarı tuş onun içindir.Ancak TD üzerinde driverları olmadığı için şu an CD/DVD bağlayamıyoruz.Bu driverlarıda üretici firmanın vermesi gerekiyor.Şimdilik HDD ye yapacağımız kayıtlarla yetineceğiz. Anlayacağın CD/DVD bağlamak için beklemekten başka şansımız yok.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X