Mach1 Digital Community

Geri Git   Mach1 Digital Community > Dijital Uydu Alıcıları (Receiver) > Next - NextStar > Next YE-2000 Super HDMI Serileri

Forum içerisinde "Digiturk, D-Smart" gibi Yerli Platformları kapsayan, bunlarla ilgili "Kart paylaşım (Card Sharing), Iptv adresi , Key, Şifre, Dosya" içerikli her türlü açık alanda yazışma yasaktır ! Tespiti durumunda ilgili kişiler forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır ve talep durumunda resmi mercilere bilgileri verilebilecektir lütfen bu konularda kurallara uyalım.
** SERVER ÜYELİK SÜRELERİ BİTENLER KAPATILDI YENİLEMEK İÇİN ÖZEL MESAJ ATIN** Cccam Özel Pay Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...Üyeliklerini yenileyen ve yeni üyelere artık 2-3 farklı CCcam server verilmektedir..
** IPTV+ CCcam Server Hakkında Üyelik ve bilgi almak için** buraya tıklayarak özel mesaj atabilirsiniz...

160929_wetekplay2_knowmore.gif

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-11-2012, 22:34   #1
csfrekans
Yeni Üye

Üye No: 123739
Giriş: 18-11-2012

Varsayılan next ye-2000 cx süper HDMI kırılma karelenme yardım

sa ,gecen gün next ye-2000 cx süper HDMI aldım ,bu cihazı almadanda d smart vardı adamlar canağa ayar bile yapmadan taktı gitti cam gibi ,sonra üyeliği iptal ettik bende yeni cihaz aldım ilk taktıgımda sadece star da kırılma vardı ,uyducu cağırdım sinyali 100 e ayarladı cihazla ,bir de yeni lnb taktı ,diseqc taktı indik baktık kırılma kayboldu 2 gün kullandım bu sefer fox ,star,kanal d falan hepsinde kırılma yapmaya başladım , busefer dediler kablodan ozaman falan filan zaten herkes kafasına göre sallıyoda neyse ,gittim kablo aldım 30 m alırkende kablocu abi dedi dayzek çakısma yapmasın dedi bi direk canakdan cihaza tak dedi bide öle denedim ,cektim kabloyu aha dedim düzeldi süper 30 dk sonra gene kırılma başladı
, bu arada bende eski goldmaster 9000 var onu takıyom bütün kanallar full kalite gösteriyo tek kırılma yok,aldıgım yere sölüyom işte eskiyi takıyom sorun yok,bu neden yapıyo falan,kaç kere götürdüm aldığım yere izliyoz kırılma yapmıyo.
kısacası kablo,diseqc,lnb deyişti kırılma devam ediyor,cihazada sağlam diyolar napcam bilemedim sinirden çıldırmak üzereyim yardım pls
yeni bişi fark ettim sabah bütün gün boyunca kırılma var , hava karardımı kırılma kesiliyo cam gibi kanallar

Düzenleyen : csfrekans - Tarih : " 19-11-2012 " - Saat : 01:29
csfrekans is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-2012, 00:35   #2
Tasarım
Administrator

Tasarım kullanıcısının avatarı

Üye No: 40
Giriş: 31-10-2005

Uydu Alıcısı: YE-2000 INTERNET MACHINA™ & YE-2000 MACHINA 3D™

Kart Paylaşımı: Cccam & Ip TV

Alıntı:
csfrekans tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
sa ,gecen gün next ye-2000 cx süper HDMI aldım ,bu cihazı almadanda d smart vardı adamlar canağa ayar bile yapmadan taktı gitti cam gibi ,sonra üyeliği iptal ettik bende yeni cihaz aldım ilk taktıgımda sadece star da kırılma vardı ,uyducu cağırdım sinyali 100 e ayarladı cihazla ,bir de yeni lnb taktı ,dayzek taktı indik baktık kırılma kayboldu 2 gün kullandım bu sefer fox ,star,kanal d falan hepsinde kırılma yapmaya başladım , busefer dediler kablodan ozaman falan filan zaten herkes kafasına göre sallıyoda neyse ,gittim kablo aldım 30 m alırkende kablocu abi dedi dayzek çakısma yapmasın dedi bi direk canakdan cihaza tak dedi bide öle denedim ,cektim kabloyu aha dedim düzeldi süper 30 dk sonra gene kırılma başladı
, bu arada bende eski goldmaster 9000 var onu takıyom bütün kanallar full kalite gösteriyo tek kırılma yok,aldıgım yere sölüyom işte eskiyi takıyom sorun yok,bu neden yapıyo falan,kaç kere götürdüm aldığım yere izliyoz kırılma yapmıyo.
kısacası kablo,dayzek,lnb deyişti kırılma devam ediyor,cihazada sağlam diyolar napcam bilemedim sinirden çıldırmak üzereyim yardım pls
yeni bişi fark ettim sabah bütün gün boyunca kırılma var , hava karardımı kırılma kesiliyo cam gibi kanallar
Şuan kullandığınız yazılımı güncelleyin, sorun kalmayacaktır.
________________________________________________________________________________
Tasarım is online now   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-2012, 03:15   #3
csfrekans
Yeni Üye

YE2000CXSUPER_HDMI_02.139 yükledim. 140 olanda test yazılım yazıyodu yüklemedim onu anlamıyom pek son yazılım hangisi bilen varsa sölesin onu yükleyim,sabah belli eder zaten kendini sadece gündüz yayında kırılma oluyo bozuk cd gibi
Eski 19-11-2012, 09:15   #4
Karbon
Kıdemli Üye

Üye No: 29761
Giriş: 17-09-2006

Uydu Alıcısı: Vu+ Duo & Next Machina3D&Machina3D Süper & Next MinixHD & Next Pandora & Next YE-2000 SuperPlus vb..

Kart Paylaşımı: CCcam & MGCamd

Alıntı:
csfrekans tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
YE2000CXSUPER_HDMI_02.139 yükledim. 140 olanda test yazılım yazıyodu yüklemedim onu anlamıyom pek son yazılım hangisi bilen varsa sölesin onu yükleyim,sabah belli eder zaten kendini sadece gündüz yayında kırılma oluyo bozuk cd gibi
Cihazınızın son yazılımı burada
http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=61281

kırılmalar ile ilgili frekans seviyeleriniz ne durumda belki çanak ayarlarında sorun olabilir.
________________________________________________________________________________
Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
www.next.com.tr
http://destek.next.com.tr/
Karbon is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-11-2012, 14:55   #5
csfrekans
Yeni Üye

uyducu ayarladı zaten cihazla ölcüm yaptı ,hepsi yüksek yani.trt.kanal d,habertürk.cnn.ntv gibi kanallar 100 de ,şuan üstünde 125 yazılımı yüklü ben 139 yüklemiştim ,baktım uydudan güncelleme aktif oldu onu yükleyince deneme amaçlı uydudan yaptım 125 yükledi,şuan hava kapalı kırılma yaşamadım daha ,kırılma olana kadar takip ediyom işte olmazsa kırılma demekki yazılımdan oldu,son yazılımıda yüklerim öle kullanırım,genelde gündüz kırılma yapıyo gece net cam gibi tek kırılma olmuyodu,yazılımdan sonra şuan hala kırılma yok bakalım inşş yazılımla çözülür
Eski 19-11-2012, 18:02   #6
csfrekans
Yeni Üye

başladı kırılma gene ilk defa akşam yapıyo 1 haftadır bunla uğraşıyom aldığıma pişman oldumya,sağlam bi scart alıp eskiyi kullansaydım keşke
Eski 19-11-2012, 20:08   #7
A.Bozoğlu
Informant

A.Bozoğlu kullanıcısının avatarı

Üye No: 7202
Giriş: 14-02-2006

Uydu Alıcısı: Next 18500hd+ plus. Trident mini skart uydu alıcısı + arçelik led tv dahili hd uydu alıcı

Kart Paylaşımı: next 18500hd+ plus free share+cccam

Uydu alıcınızın yakınında telsiz telefon ve ünitesi yada adsl modem var ise fişini çekip deneyin birde. bazen bu gibi cihazlar etkileyebiliyor sinyalleri.
Arçelik A32 LB 7433‎ LED TV-Vestel 26" lcd tv - Digitürk Play - Hometech 1200 Mini HD- Vestel 90cm ofset çanak - Goldmaster Diseqc Motor - Vestel 90cm Sabit çanak + Multifeed - Casper Nirvana CMU W8.1 Notebook -HP DX6100 W7 MASA ÜSTÜ PC - GM Discovery 16Gb
A.Bozoğlu is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-11-2012, 04:24   #8
csfrekans
Yeni Üye

telefon yok,telefon 2 odalık mesafede koridorda kapı girişinde yani,tv salonda,mantık yürütcek bi yer kalmadı anlıcanız yazılımı atınca kırılma kesiliyo,bugun ilk defa son yazılımı yükledim 140,sabah olsun kontrole başlıcam bütün gün izlicem bakalım nezaman kırılma olcak
Eski 23-11-2012, 19:57   #9
csfrekans
Yeni Üye

modem+telefon 10 m uzaklıkda ,ama genede kapadım denedim gene kırılma var bazen tek kanal bazende bütün kanallarda başlıyo,uyducu geldi lnb deyiştirdi gene zaten yeni takmadıkmı falan dedi,aklımızda kalmasın abi dedim geldi deyiştirdi.bugun tam cihazı deyiştirmeye gidiyodum söktüm fişden,geri bağladım kırılma düzeldi, sonra hafif hafif başladı, gecen aldığım yere götürünce 30 dk izledik genede kırılmadı,etkileyen bişi var ama çözemedik gitti
Eski 23-11-2012, 20:32   #10
beylun90
V.I.P

beylun90 kullanıcısının avatarı

Üye No: 32664
Giriş: 20-10-2006

Uydu Alıcısı: Next Machina 3D ( Çift Tuner )

Cihazın menüsünden Tv uyum ayarlarına girip AV syng Açık ise kapalı konumuna getirin. Son yazılım ile eklenen bir özellik olup görüntüdeki mozaiklenme, vs. gibi bozulmalar bu özellik sayesinde giderildi.
beylun90 is offline   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Konu Araçları
Görünüm Modları

Forumdaki Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz yok
Konularda cevap yazma yetkiniz yok
Eklenti yükleme yetkiniz yok
Kendi mesajlarınızı düzenleme yetkiniz yok

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık