• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Bİz Size Güvenmiştik

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Bİz Size Güvenmiştik

Evet arkadaşlar 9000 CI cihazını ala iki ay oldu ve bu atmış günde 120 sorun. Bu sorunlarla ilglii esaslı hiç bir düzenleme yok. Bir yazılım atılıyor. Ağzımıza bir parmak bal misali. Sorunu yazıyorsun konu kapanmıştır deniliyor.

Bundan bir kaç sene evvel İstanbul'dan 950 Km uzaktaki memlekette akrabalarım uydu cihazı aldı ve bir canaklı, ismi pek duyulmmuş ünlü bir marka değil fiatı şimdiki para ile 150 YTL. O zamanda next 200 YTL üstünde idi.

hani cihaz alırken arkasındaki yazılım bak, şirkete bak desteğe bak falan filan vs
    denirya...
    Biz ne yaptık en iyisi olsun sorun olmasın desteği olsun dedik ve next 9000 Cı aldık 400 YTL

150 YTL cihazda üç senedir hiç bir yazılım sorunu yok, donma yok, teletext takıntısı yok 600 kanalı çatır çatır net izliyorun, ses mükemmel, hemde
    37 ekran 15 yıllık tvde. geçişler iyi hiç bir sorunu yok bildiğim kadarı ile de scrat girişide yok.

gelelim 400 YTL 9000 CI'ya, iki ay oldu dedim.

ses problemi, teletex problemi, donma prablemi yazılım istenilen şekilde değil, ağıza bir parmak bal misali, 10 yıllık tv scart girişli olmasına rağmen uyuşmuyor. vs

şimdi sevgili arkadaşlar siz iki cihazı kıyaslayın.

Doktor ve Mach1 konu kapanmıştır desin dursun, Sorumlusunuz kardeşim ve bu sorumluluğu kabul etmek zorundasınız.

veeeeeeeeeeeeeeeee sonuç next son cikardığı cihazlarda veya yazılımda veya servislerinz bu işi iyi bilmiyor. üçünün birinde sorun var. Bunu gidermek sizin göreviniz biz tüketiciyiz. En önemlisi yetkililerin bu sorunları kabul etmemeleri. Bir kaç arkadaşım beni cihaz almak için aradılar ancak ben nexti tavsiye etmedim edemedim.

arkadaşım her yazılım atılan cihazda bu tip sorunlar olabilir çunku siz yani bizler bir fabrikasyon cihaza isteiğimiz doğrultusunda yazılım atıyoruz.yani istediğimiz şeyleri biz yüklüyoruz bunun yazılımınıda hazırlayan mach1 yada doktor ustalarımızında hataları olabilir ve bunlar giderilebilirde sonuçta bu bir yazılımdır.next serileri bu gune kadar kendini hep ispat etmiş bir markadır.hiçbir cihaza yazılım olmadığı zamanlarda bile next bu konuda liderlik yapmıştırçtercih senındır .bir markayı tavsiye etmek yada etmemek tabiki biz tüketicilerin hakkıdır bu konuda sana kimse karışamaz ama ozverili olarak bu konuda çalışanlarada hak vermek lazımdır.saygılar..

Yorum yap

(Doktor ve Mach1 konu kapanmıştır desin dursun, Sorumlusunuz kardeşim ve bu sorumluluğu kabul etmek zorundasınız. )

bir kere arkadaşım forum içerisinde nasıl konuşulacağını öğren senin almış olduğun next 9000cı bir kere 400ytl değil bunu belirtmek isterim cihazının sorunlarınada gelince bende 9000 kullanıyorum ama senin dediklerinin hiç birisi yok sen onu en iyisi bir servise götür bir kontrol etsinler hemen foruma isim vererek ver yansın yapmana gerek yok hayırlı işler kolay gelsin

Yorum yap

bny hocam ayni sorunu bende tasidim diger bir foruma senin konular kapaninca ordada aninda kapattilar! herhalde sorunlar milletin gozune batmasin, gorunmesin yeni alacaklar tarafindan diye kapatiyorlar! neyse soylenecek birsey yok, bu konuda kapanir en kisa zamanda gibi geliyor.
        saygilar

Yorum yap

cihaz 400ytl değil bu konuda paradox hakli ..bu arkadaşa başka bi cihaz falan vermiş olmasınlar ???

Yorum yap

ronyg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            bny hocam ayni sorunu bende tasidim diger bir foruma senin konular kapaninca ordada aninda kapattilar! herhalde sorunlar milletin gozune batmasin, gorunmesin yeni alacaklar tarafindan diye kapatiyorlar! neyse soylenecek birsey yok, bu konuda kapanir en kisa zamanda gibi geliyor.
            saygilar
            arkadaşım bu olay olmuş olabilir bunda kimse seni yada başkalarını suçlamıyor.ama sadece 1-2 yada en fazla 3-5 kışının yaşadığı bir şeyi orneğin 2-3 milyon next kullanıcısı için genelleyemezsin ki ? 3-5 kışı de bunu yaşadı diye şirket ne yapabilir ??

Yorum yap

bende 4 ay önce next9000 CI aldım. vede çok memnunum bu cihaza terfimde humax5400 den oldu. gayet güzel cihaz daha ne olsun. doktor ve mach ustalar bu cihazı üreten fabrikatör değiller ya ellerinden geleni yapıyorlar.

servislerdeki sorunlarla bu ustaların ne alakası var anlamış değilim.
              zamanla görülen eksiklikler giderileceği inancını taşıyorum. vede ustaların vermiş olduğu destektem dolayı memnunum ve bir kez daha teşekkür ediyorum.

Yorum yap

takdogan hoca
                bu forumlara tum kullanicilar girmiyor farkindaysan! 3-5 kisinin yasadigini nerden cikardin?! ayrica next le ilgili olarak suclamiyorum sahis olarak suclananlar var! bu kisim cok onemli!!! yoksa next in bize sagladigi olanaklar hic kimsede yok bunuda biliyoruz!

takdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                arkadaşım bu olay olmuş olabilir bunda kimse seni yada başkalarını suçlamıyor.ama sadece 1-2 yada en fazla 3-5 kışının yaşadığı bir şeyi orneğin 2-3 milyon next kullanıcısı için genelleyemezsin ki ? 3-5 kışı de bunu yaşadı diye şirket ne yapabilir ??

Yorum yap

ronyg arkadaşım ;yazılım üreten mahc1 hoca olsun diğer arkadaşlar olsun zaten next'in servisleriyle kontak halindeler bunu ben biliyorum cihazların hangi nedenle servislere geldiğinin takibini yapıyorlar bunu daha oncede belirtmişlerdi ben bunu dile getirmeye çalıştım.Belirttiğiniz konu daha once gerçekten yaşanıyordu teletex sorunu daha sonra çıkan yazılımlarla giderildi bunu vurgulamaya çalıştım.saygılar.

Yorum yap

bny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Evet arkadaşlar 9000 CI cihazını ala iki ay oldu ve bu atmış günde 120 sorun. Bu sorunlarla ilglii esaslı hiç bir düzenleme yok. Bir yazılım atılıyor. Ağzımıza bir parmak bal misali. Sorunu yazıyorsun konu kapanmıştır deniliyor.

Bundan bir kaç sene evvel İstanbul'dan 950 Km uzaktaki memlekette akrabalarım uydu cihazı aldı ve bir canaklı, ismi pek duyulmmuş ünlü bir marka değil fiatı şimdiki para ile 150 YTL. O zamanda next 200 YTL üstünde idi.

hani cihaz alırken arkasındaki yazılım bak, şirkete bak desteğe bak falan filan vs
                    denirya...
                    Biz ne yaptık en iyisi olsun sorun olmasın desteği olsun dedik ve next 9000 Cı aldık 400 YTL

150 YTL cihazda üç senedir hiç bir yazılım sorunu yok, donma yok, teletext takıntısı yok 600 kanalı çatır çatır net izliyorun, ses mükemmel, hemde
                    37 ekran 15 yıllık tvde. geçişler iyi hiç bir sorunu yok bildiğim kadarı ile de scrat girişide yok.

ses problemi, teletex problemi, donma prablemi yazılım istenilen şekilde değil, ağıza bir parmak bal misali, 10 yıllık tv scart girişli olmasına rağmen uyuşmuyor. vs

Doktor ve Mach1 konu kapanmıştır desin dursun, Sorumlusunuz kardeşim ve bu sorumluluğu kabul etmek zorundasınız.

veeeeeeeeeeeeeeeee sonuç next son cikardığı cihazlarda veya yazılımda veya servislerinz bu işi iyi bilmiyor. üçünün birinde sorun var. Bunu gidermek sizin göreviniz biz tüketiciyiz. En önemlisi yetkililerin bu sorunları kabul etmemeleri. Bir kaç arkadaşım beni cihaz almak için aradılar ancak ben nexti tavsiye etmedim edemedim.
                    iyiki etmemişsin senin gibi next kullanıcısı olmasın formda

Yorum yap

sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      yapma şampiyon dostum.... ne olursa olsun o da bizim dostumuz.tabiki dile getirecek ...

Yorum yap

sampiyon bu soyledigin yakismadi sana!! burda hepimiz birbirimize destek olmamiz gereken biryer! iyi gunde veya kotu gunde!

sampiyon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yorum yap

ronyg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          sampiyon bu soyledigin yakismadi sana!! burda hepimiz birbirimize destek olmamiz gereken biryer! iyi gunde veya kotu gunde!
                          şampiyon adına ben ozur dilerim o duygusal davrandı yoksa kendisini bilirim herkezin dost olmak isteyeceği bir insandır.

Yorum yap

bny Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

denirya...

sevgili arkadaşım.öncelikle lütfen yazdıklarımızı iyi düşünerek vede kontrol ederek mesaja dökelim.2 sefer zannedersem bu konuyu açtın vede iki sefer en yetkili kişiler tarafından gereken cevap verilerek açmış oldugun konu kapatıldı.şimdi bende 9000 cı kullanıyorum.ama sizin bahsettiginiz sorunları hiç yaşamıyorum.bir kere cihazını ne zaman aldıgınızı bilmiyorum cihazın fiyatı sizin belirttiginiz rakkamda degil.size bu fiyata kim satmışsa bu cihazı ona gidip sorabilirsiniz.teletex,donma,ses kısmında ben ki o kadar hassasımdır bu konularda şu an öyle bir şey yok.eger talimatlara uyarak yazılım yüklemeyi yaparsanız kesinlikle böyle sorunlar yaşamazsınız.mutlak ve mutlak surette yazılımdan sonra cihaza reset atıp,kanalları yeniden taratın.destek konusuna gelince senelerce goldmaster firmasından çok memnundum ama son zamanlarda illalah dedidirtti bize bu yüzden hemen next firmasına döndüm.9000 cı cihazımın yanına next firmasından sürekli destek oldugunu gördügüm için 2000 cıs super plusu da aldım.forumları araştırın bakın bu kadar destek hangi firmada var.belkide diyeceksiniz ki destek var ama hatalı.hata konusuna gelince bunları hazırlıyanlarında iki gözü iki kulagı bir agzı olan insanlardır.hatalar biz insanlara mahsusdur.olabilir gözden kaçabilir.zaten verilen yazılımlar hep test yazılımlarıdır.eger bir noksanlık varsa yazılımlarda onlar bizler tarafından denenerek yetkililere bildiriliyor.ama belki sizin cihazınızda ufak bir sorun olabilir.onun için lütfen bir cihaz için firma ve yetkili arkadaşlar hakkında böyle yazmayalım.onların destegiyle neler seyrettigimiz ortada.sakin olalım lütfen kimseyi karalayıp kırmayalım
                            Bu Günü Düşünürüm,Dün Geçti,Yarın varmı? Gençligime'de Güvenmem,Ölen Hep İhtiyarmı?

TAKO 2000 DEN FORUM DOSTLARINA SEVGİLER

Yorum yap

takdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              yapma şampiyon dostum.... ne olursa olsun o da bizim dostumuz.tabiki dile getirecek ...
                              valla arkadaşım kimse cihazı zorla satmaz kimse cihaz satarken şöyle böyle yazılımı garanti etmez ama genede yaranılmıyor büyle vatandaşa

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X