• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 8000 TPS Test Yazılımı İle İlgili Görüşleriniz.

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• slm
    cihazın versiyon kodu
    040102 aug 30 2005
    yazıyor
    herkez birgün bjk li olacak

Yorum yap

• bgokcen Nickli Üyeden Alıntı
      slm
      cihazın versiyon kodu
      040102 aug 30 2005
      yazıyor
      arkadaşım senin cihazın 8000xcam değilmi 0110 kodunu yazacaksın kablo bağlantılarını kontrol et yüklenmesi lazım kolay gelsin.

Yorum yap

slm
        cihazın versiyon kodu
        040102 aug 30 2005
        yazıyor
        Bundan anlaşılmaz sayın bgokcen arada birde 0110, 1802, 0120 gibi kodlar olması gerekir.Bu kod numarasını yazman gerekir.

Yorum yap

• slm
          hocam sizin dediğiniz gibi bende kod çıkmıyor.ben bu 8000 xcam de menü,sistem ayarları,cihaz versiyonu nu seçiyorum.orada yukarıda verdiğim bilgiler yazıyor.acaba siz başka bir yerden mi bahsediyorsunuz.

Yorum yap

• tasarım Nickli Üyeden Alıntı
            Bundan anlaşılmaz sayın bgokcen arada birde 0110, 1802, 0120 gibi kodlar olması gerekir.Bu kod numarasını yazman gerekir.
            sevgili@tasarım kardeşim arada dediğin kodlar benim cihazdada yok aynı arkadaşın yazdığı bilgiler var arkadaşın cihazı sanırım benim cihazın aynısı 8000xcam.

Yorum yap

slm
              hocam sizin dediğiniz gibi bende kod çıkmıyor.ben bu 8000 xcam de menü,sistem ayarları,cihaz versiyonu nu seçiyorum.orada yukarıda verdiğim bilgiler yazıyor.acaba siz başka bir yerden mi bahsediyorsunuz.
              senin cihazın 8000 xcamdır buradaki yazılımı yükliyeceksin.

Yorum yap

• Eğer cihazınız 8000 XCAM ise 0110 Cihaz kodu ile yazılım atacaksınız...
                O ve ya bu farketmez tüm 8000 XCAMlarda cihaz kodu aynıdır.
                Kolay gelsin.

Yorum yap

• slm
                  arkadaşlar ben zaten bu kodu kullanarak yazılımı atmaya çalışıyorum.ama olmuyor.

Yorum yap

slm
                    arkadaşlar ben zaten bu kodu kullanarak yazılımı atmaya çalışıyorum.ama olmuyor.
                    Enteresan Kablonda bir sorun olmasın.?
                    Anladığım kadarıyla yazılım yükleme işlemini doğru şekilde yapıyorsun
                    Reset-Yazılım-Reset-Kanal tarama(Dilerseniz Setting Yükleyebilirsiniz)Güncel Keyleri yükleme(Boot Versiyonu 1.3 ve 2.0 ise KeyFly programı ile güncel keyleri atma Boot versiyonu 1.0 ise elle keyleri güncelleme )
                    Bu işlemleri doğru olarak yaptığına emin ol lütfen.
                    Cihazına hiç olmadı eski tarihli bir yazılım at ardınden 28-11-2005 tarihliyi yollamayı dene bakalım.
                    Kolay gelsin.

Yorum yap

• slm
                      arkadaşım senin bu yazmış olduğun yöntemleri ben zaten hep yapıyorum.kablom sağlam aynı kablo ile başka xcam e yükleme yapıyorum.kablom standart rs 232 .cihazın boot ver.1.1

Yorum yap

slm
                        arkadaşım senin bu yazmış olduğun yöntemleri ben zaten hep yapıyorum.kablom sağlam aynı kablo ile başka xcam e yükleme yapıyorum.kablom standart rs 232 .cihazın boot ver.1.1
                        O zaman İşletim sisteminle ilgili bir sorun var Win 9? mı kullanıyorsun win XP mi?
                        Anti virus dahil bilgisayarında yükleme yaparken çalışan tüm aktif programları vede Ctrl+Del e bastığında calışan diğer programlarıda (arka tarafta senin göremediğin) kapat.Com cakışmasıda olabilir sen farkında olmazsın.Dene bakalım...
                        Kolay Gelsin

Yorum yap

• slm
                          arkadaşım ben galiba tam olarak ifade edemedim aynı sistem aynı laptop aynı kablo aynı pcmcıa rs 232 kart olmuyor.bir cihazda yüklüyor.öbür cihazda yüklemiyor.işletim sistemim xp pro.
                          106 ile yükleme yaparken cihaz kodu gönderiliyor diyor.orada kalıyor.bir ilerleme olmuyor.bekliyorum gene olmuyor.herhalde receiverle alakalı bir sorundur.mach1 hoca bu işe bir el atsa çok memnun olacam.neyse şimdi geç oldu.hepinize iyi geceler.yarın devam ederiz

Yorum yap

• halitoz Nickli Üyeden Alıntı
                            sevgili@tasarım kardeşim arada dediğin kodlar benim cihazdada yok aynı arkadaşın yazdığı bilgiler var arkadaşın cihazı sanırım benim cihazın aynısı 8000xcam.
                            Doğru arkadaşlar haklısınız. Valla eski seri xcamlarda böyle bir kod numarası yazmıyordu. :muhaha: :muhaha:

Yorum yap

• sayın tasarım ustam cehaletimi bağışlayın benim cihazım 8000 xcam plus en son yazılım olan 1128 attım fakat TPS AES keylerini elle nasıl gireceğimi bulamadım. yardımcı olurmusunuz

Yorum yap

• onbasioglu54 Nickli Üyeden Alıntı
                                sayın tasarım ustam cehaletimi bağışlayın benim cihazım 8000 xcam plus en son yazılım olan 1128 attım fakat TPS AES keylerini elle nasıl gireceğimi bulamadım. yardımcı olurmusunuz
                                Elbette dostum zaten görevimiz bu. Şimdi öncelikle emuyu aktif hale getiriniz bunun için;
                                Menü>>Sistem Ayarları>>Cihaz Versiyonu bölümüne girin ve 1973 tuşlayın yukarıdaki versiyon numarası yeşile döner ve emu aktif olmuş olur. Daha sonra Uydu Ayarları>>Key Ayar bölümüne girin ve Viaccess bölümünde 007C00 TPS bölümüne girin. En altta bulunan 01 ve 11 yazan yerlere aşağıdaki AES keyleri gir açılır.

TPS AES Key(30.11.2005)
                                Key 01: 4D 5B E0 1D 7F 40 88 C4
                                Key 11: 82 13 33 14 E6 B4 A2 56

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X