• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

hangi reciever hangi çanak- lütfen yardım?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• hangi reciever hangi çanak- lütfen yardım?

arkadaşlar merhaba,
    beceriksizler boardın ilk kuruluşundan kapanana kadar dt nedeni ile ugraşmıştım uydu olayı ile ama sonra koptum, şimdi eve yeni bir sistem kurmak istiyorum ve yardımlarınıza ihtiyacım var..

dt ye opos yada yasal ve birkaç adult kanala bakmak istiyorum ve hoby olarak da uydu işiyle uğraşmak..

1-)öncelikle hangi reciever?

hep nexti duyuyorum, bilgisayarla da alakam oldugu için,
    hangi modelini tercih edeyim?
    8000 xcam plus piyasada az kalmış bulup alayımmı?
    9000 mi bekliyim? ve 9000 binlerdende cıs yada xam hangisi nasıl olacak?
    2000 yada 5000 serisi için ne dersiniz?
    yada sunny gibi başka recieverlar?

2-) nasıl bir çanak?
    elimde dt den kalma bir çanagım var,
    ona ek olarak bir çanak mı alayım 2 çanaklı sistemle seyredeyim?
    yok sa motorlu sistem mi benim için iyi olur?

ve tahminen bu sistemlerin bana maliyeti ne olur??

arkadaşlar geniş bir bilgi verirseniz sevinirim önümüzdeki haftaya kadar normal antenden kurtulmayı düşünüyorum..

sevgiler..

İmkanların doğrultusunda ve çanağı konumlandıracağın duruma göre seçeneklerin değişiyor.
    Motorlu büyük ebatta sistemden her koşulda uzun ömürlü olarak faydalanabilirsin...
    Türkiyeden ortalama 1,50-2,00 m canakla günümüzde şifreli-şifresiz yüzlerce kanalı onlarca uydudan temin edebilirsin...
    Eğerki sabit çanak kurmak istiyorum dersen.benimde sahip olduğum ki bu disecq swicth imkanları o kadar 4 çanaklı bir sistem kurman olur.
    Dt ve diğer hotbird -hispasat ve turrksatı en verimli şekilde izleyebilirsin.
    Bunlar ortalama 90 cmlik çanakla izlenebilmekte fakat nerede yaşadığını bilmediğimden; hispasat ince ayar gerektiren ve kimi yerlerde 90 cmden daha fazla ebada sahip olan çanaklarla izlenebilen bir uydu. bu sebepten hispasata dikkat etmen gerekli eğer kurduracaksan.
    Reciever seçimine gelince;
    Next iyi bir marka diğer markalarda iyi kullanıcının tercihlerine göre seçenek çok.Kimi kullanıcılar 8000xcam plus kilitleniyor diye ağlıyor serzenişte bulunuyor kimileri yere göğe sığdıramıyor...göreceli kavram.
    Alacağın cihaz ne olursa olsun ileriye dönük olsun. bunu unutma
    Bol şanslar.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X