• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dikkat edilmesi gereken noktalar !!!

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Dikkat edilmesi gereken noktalar !!!

Uzun bir süredir gözüme çarpan ve yapılmayan ve dikkat edilmeyen bazı noktalar mevcut. Gözüme takıldığı kadarıyla altta bunları maddeliyorum. Forumun teknik açıdan, yapı ve düzeni itibariyle herkesin bunlara dikkat etmesini rica ediyorum !

- "Forum Kuralları & Duyurular" bölümünde sadece forumla ilgili konular açılacak. Başsağlığı, hastalık vs ne olursa olsun diğer ilgili bölümlerde açılabilir ("Ciddi konular" bölümü mesela). Bölümdeki diğer konuları da ilgili yerlere taşıyorum.

- Forum içerisinde eski emu yazılımlar vs oldukça birikmiş durumda. 2005'ten bile kalma yazılım dosyaları gördüm. 2 gündür mesajları editleyerek tek tek temizliyorum. Eklentiler nekadar fazla olursa veritabanı okadar şişiyor ve yedekleme, SQL server modül ve uygulamalarına negatif etkisi oluyor. Bir cihaza yeni yazılım verildiği zaman aynısına ait eski eklentiler mevcutsa ve geçerliliğini yitirmişse bunların kaldırılması gerekli.

- Konu içlerinde isteğe bağlı (üyelerin isteğine) dosya, loader vs.. olursa; eklenti olarak foruma upload edilerek cevap verilmesin. Forum içerisinde istenen dosya mevcutsa link verilsin, yoksa da rapidshare gibi yerlere upload edilerek verilsin. Bu tipte de tek tek birikmiş eski oldukça dosyaya denk geldim.

- Banlama konusunda; genelde kestirmeden süresiz banlamalar yapılıyor. Bukadar katı olmaya gerek yok. Yapılan kural ihlaline göre uygun süreler belirlenmeli.

Düzen her zaman iyidir,özellikle eski dosya eklentilerinin temizlenmesi forum veritabanını oldukça rahatlatacaktır...
    Forum Kuralları

Yorum yap

Ben baya eklenti kaldıdım ama daha çok var

Yorum yap

Merak ettim toplam kaç gb eklentiler... Birde sen bana t-yetki ver toplu temizlik yaparım :ehehe::ehehe::ehehe:

Yorum yap

uzm@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Merak ettim toplam kaç gb eklentiler... Birde sen bana t-yetki ver toplu temizlik yaparım :ehehe::ehehe::ehehe:
          Şuan toplam 5 GB civarı var. 2 gün önce 7 GB idi birkaç yüz eklenti temizledim 2 GB azaldı ama daha var. Toplu yetki versem de farketmez kafa karıştırıyor. Toplu olarak ben kaldırmayı denedim ama arada loader eklentiler vs var tüm eklentiler birarada listelendiğinden dolayı göz yoruyor. Mesaj mesaj temizlemek yavaş ama daha güvenli..

Yorum yap

Bence bu temizlik işini yetkili arkadaşlar kendi panellerinden daha güvenli bir şekilde halledebilirler.

Yorum yap

ben şimdi toplu temizlik yapıyorum :ehehe:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X