• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Machina 3D Eski Yazılımlar Arşiv

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Nasıl birşey anlat bende 19500 yokta..
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Yorum yap

• kendi ayar ve kanal listemizi cihazda yedeklemek bu ozellik 19500 de var onu demek istemis galiba .

Yorum yap

• O zaten var backup yapınca kanal listeleri favoriler gizlemeler menu renk ayarları kısayollar vs herşey yedekliyor 3d..
        Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
        www.nextyazilim.com

Yorum yap

• 19500 de farkli usb veya hard diske gerek duymadan direk cihazda yedekliyor .
          kullanici kanal listesi
          kaydet ve ayni menuden (yukle) secenegi .

Yorum yap

• Ben kendim için kanal sıralaması yapıp A olarak kaydettim,
            Kardeşim kendine göre sıralama yapıp B olarak kaydediyor,
            Ben A listesini geri yüklediğimde benim düzenlemiş olduğum listeyi kullanıyorum,
            kardeşim kendi listesini yüklüyor onu kullanıyor.
            birkaç liste yapıp farklı adlarda kaydedebiliyoruz.
            SONY NX710 3D & NEXT MACHINA 3D & NEXT 2000 HD CX

Yorum yap

• evet echinox'un dediği gibi makinaya yedekliyoruz,
              19500 de yazılım attığımızda ve fabrika ayarlarına döndüğümüzde
              kanalları taratmadan direk listeyi yüklüyorduk.
              Bir bu özelliği iyiydi gerisi problemdi
              SONY NX710 3D & NEXT MACHINA 3D & NEXT 2000 HD CX

Yorum yap

• nippon1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                evet echinox'un dediği gibi makinaya yedekliyoruz,
                19500 de yazılım attığımızda ve fabrika ayarlarına döndüğümüzde
                kanalları taratmadan direk listeyi yüklüyorduk.
                Bir bu özelliği iyiydi gerisi problemdi
                aynen oyle, ama diyelim ki bu ozellik MACHINA ya gelirse ve diger ozellikleri olumsuz etlileyecekse hic olmasin MACHINAN in performansi mukemmel cccam ip tv goruntu kalitesi tartisilmaz , baska marka cihazlala denedim ilk andan beri fark atiyo MACHINA

Yorum yap

• Not aldım bu olayı ok bakalım

Depo

Next Yazılımları için
                  www.nextyazilim.com

Yorum yap

• Daha önceden olduğu gibi IPTV'den direk olarak Exit ile çıkılsın üstadım.

Yorum yap

• Ali abi benim not aldığım bazı konular vardı Orhan abiye bildirmiştim,buradan da yazayım sende tekrar hatırlatırsın..

- İlk açılışta cihazın arkadan anahtarını açtığımızda MACHİNA 3D açılış resminden önce ekranda anlık imleç tarzı bir şey çıkıyor görüntü parlıyor ve kayboluyor ve daha sonra açılış resmi çıkıyor.(daha önceki yazılımlarda lütfen bekleyiniz yazısı vardı kaldırıldığı için kötü duruyor.

- Cihaza usb bellek ile kéy ve softcam yüklemesi yapıldığında yada IP Tv listesi yüklendiğinde hiçbir uyarı işareti çıkmıyor ‘’Güncelleme Başarılı’’ şeklinde bir ekran mesajı çıkabilir.

- Usb bellek ile CCcam.cfg dosyası yüklenmek istendiğinde şifre dosya içine eklediğimiz satırda örneğin kullanıcı adı yada şifre kısımlarında başında 0(sıfır) olan değerleri cihaza işemiyor, kullanıcı şifresi ‘’01012013’’ olan bir satır yüklendiğinde ‘’1012013’’ olarak işliyor ce CCcam Satırına bağlantı sağlayamıyor.

- Cihazın Menü – Girişler – bölümünde kumandadan kırmızı tuşa basılarak gelen ekrana 1234 girilip ‘’Kéy Düzeni’’ bölümüne ulaşılıyor ama bu sayfanın içine girilemiyor, ayrıca menü ekranından çıktığımızda bu bölüm tekrardan gizleniyor.{Bu özellik için online destek kısmında kéy ve softcam güncellemelerini Taner ile birlikte SÜREKLİ yapıyoruz,ben hatta burada dosya vermeden orası güncellenmiş oluyorum, ama kullanıcılarda Biss harici kéyleri internet ve usb bellek ihtiyacı olmadan manuel düzenleyebilmeli}

- Uydu kanalarında bir çok kanalın ismi ‘’No Name’’ şeklinde çıkıyor.{Bunun ile ilgili Orhan abiye detaylı bir frekans listesi gönderdim,bu yazılımla tekrar kontrol etmedim akşama ederim,istersen sana da bu sorunun olduğu uydulara ait frekansları yollarım,}

- Altyazı ve mediaplayer ile ilgili sorunları yazmıyorum,zaten farklı media player uygulaması olacak,ondan sonra tekrar testler yaparız...

Bu yazılım ile düzeltilenler ;

- 16 Apsk ekli
                      - 20:9 ekran formatı geldi
                      - Kanal değiştirirken çıt sesi vardı düzeltildi
                      - PIP listesinde artık sadece açılabilenler aktif oldu
                      - IP Tv iyileştirme yapıldı.kanal linki çalışmıyor ise uyarı yazısı çıkıyor.
                      - MDU4 lnb sorunu düzeltildi.
                      - Scart bağlantıda IP TV görüntü sorunu düzeltildi.
                      - IP Tv uygulamısı için,ebeveyn kilidindeki bazı sorunlar düzeltildi.
                      ve bunun bigi bir çok uygulama daha düzeltildi.
                      [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
                      www.next.com.tr

Yorum yap

• ayrica TV/cihaz uyum ayarlarinda
                        cihaz renk ayarlari kisisel
                        ayarladigimiz degerler degisiyor
                        ornek parlaklik 14
                        kontrast 16
                        renk keskinligi 16 ayarladim kirmizi tusla save yaptim ,exit ile cikip ,geri dondugumuzde bu degerler otomatik 13-13-13 olarak gorunuyor .

Yorum yap

• mach1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Başka wirelesta sorunu olan varmı? kablo takınca durumn nedir ahmet kablolu denedinmi ?

bemde ethernet hatası cıkmıyor kablolu ve koblosuz baglantıda next wifi takılı sorun yok tanıdıklarımda aldıgın 2 adet wifi daha denedim sorun yok denedigin modeller
                          Tp-Link TL-WN722N veTp-Link TL-WDN3200

Yorum yap

• Bendede nette sorun yok evet aynen.

Depo

Next Yazılımları için
                            www.nextyazilim.com

Yorum yap

• echinox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              ayrica TV/cihaz uyum ayarlarinda
                              cihaz renk ayarlari kisisel
                              ayarladigimiz degerler degisiyor
                              ornek parlaklik 14
                              kontrast 16
                              renk keskinligi 16 ayarladim kirmizi tusla save yaptim ,exit ile cikip ,geri dondugumuzde bu degerler otomatik 13-13-13 olarak gorunuyor .
                              13 13 13 olmadı bendede farklı kaydediyor evet 14 14 oldu vs

Depo

Next Yazılımları için
                              www.nextyazilim.com

Yorum yap

• Karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                Ali abi benim not aldığım bazı konular vardı Orhan abiye bildirmiştim,buradan da yazayım sende tekrar hatırlatırsın..

- İlk açılışta cihazın arkadan anahtarını açtığımızda MACHİNA 3D açılış resminden önce ekranda anlık imleç tarzı bir şey çıkıyor görüntü parlıyor ve kayboluyor ve daha sonra açılış resmi çıkıyor.(daha önceki yazılımlarda lütfen bekleyiniz yazısı vardı kaldırıldığı için kötü duruyor.

- Cihaza usb bellek ile kéy ve softcam yüklemesi yapıldığında yada IP Tv listesi yüklendiğinde hiçbir uyarı işareti çıkmıyor ‘’Güncelleme Başarılı’’ şeklinde bir ekran mesajı çıkabilir.

- Usb bellek ile CCcam.cfg dosyası yüklenmek istendiğinde şifre dosya içine eklediğimiz satırda örneğin kullanıcı adı yada şifre kısımlarında başında 0(sıfır) olan değerleri cihaza işemiyor, kullanıcı şifresi ‘’01012013’’ olan bir satır yüklendiğinde ‘’1012013’’ olarak işliyor ce CCcam Satırına bağlantı sağlayamıyor.

- Cihazın Menü – Girişler – bölümünde kumandadan kırmızı tuşa basılarak gelen ekrana 1234 girilip ‘’Kéy Düzeni’’ bölümüne ulaşılıyor ama bu sayfanın içine girilemiyor, ayrıca menü ekranından çıktığımızda bu bölüm tekrardan gizleniyor.{Bu özellik için online destek kısmında kéy ve softcam güncellemelerini Taner ile birlikte SÜREKLİ yapıyoruz,ben hatta burada dosya vermeden orası güncellenmiş oluyorum, ama kullanıcılarda Biss harici kéyleri internet ve usb bellek ihtiyacı olmadan manuel düzenleyebilmeli}

- Uydu kanalarında bir çok kanalın ismi ‘’No Name’’ şeklinde çıkıyor.{Bunun ile ilgili Orhan abiye detaylı bir frekans listesi gönderdim,bu yazılımla tekrar kontrol etmedim akşama ederim,istersen sana da bu sorunun olduğu uydulara ait frekansları yollarım,}

- Altyazı ve mediaplayer ile ilgili sorunları yazmıyorum,zaten farklı media player uygulaması olacak,ondan sonra tekrar testler yaparız...

Bu yazılım ile düzeltilenler ;

- 16 Apsk ekli
                                - 20:9 ekran formatı geldi
                                - Kanal değiştirirken çıt sesi vardı düzeltildi
                                - IP Tv iyileştirme yapıldı.kanal linki çalışmıyor ise uyarı yazısı çıkıyor.
                                - MDU4 lnb sorunu düzeltildi.
                                - Scart bağlantıda IP TV görüntü sorunu düzeltildi.
                                - IP Tv uygulamısı için,ebeveyn kilidindeki bazı sorunlar düzeltildi.
                                ve bunun bigi bir çok uygulama daha düzeltildi.

hocam bende aşağıdaki özellik yok sanırım bende hepsi görünüyor ekranı ikiye böldüğümde

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X