• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Machina 3D Uydu Alıcısı Genel Özellikleri

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Arkadaşlar bu sorun Tuner 1 demi oluyor ? bende T1 hiç sinyal yok dediğiniz tipilerde T2 de ok. Tuner 1 de 12692 H ve 12731 H bu iki tipi sorunlu.
    NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

• 12731 'i denemedim bu tp'yede bakıcam.
      SONY NX710 3D & NEXT MACHINA 3D & NEXT 2000 HD CX

Yorum yap

• Tuner 1'e TÜRKSAT bağlı sadece,
        Tuner 2'de TÜRKSAT,hotbird,astra var

Yorum yap

• hiçbir cihaz açık kaynak kodlu olan dreambox xtrend ve vu duoya çıkamaz.3-5yıl sonra onlarda piyasadan kaybolur.dreambox uydu piyasasında oldumdan beri hep revaçta ve hep destek yeni şeyler yani gerisi hikaye masal bu saatten sonra next ve diğer uydu firmaları bitti.

Yorum yap

• Next Machina 3D Uydu Alıcısı Genel Özellikleri

Yorum yap

• cokof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Arkadaşlar bu sorun Tuner 1 demi oluyor ? bende T1 hiç sinyal yok dediğiniz tipilerde T2 de ok. Tuner 1 de 12692 H ve 12731 H bu iki tipi sorunlu.
              Bende hotbird T1 de sorun yok o 2 tpde
              Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
              http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
              www.nextyazilim.com

Yorum yap

• Tuner 1 de denemedim,diseqc tüner 2 ye bağlı,
                kabloların yerini değiştirip deneme yapıcam,
                uyducubaba bis paket dedi ama sanırım biss değil bu tp,
                vi-se-na

şu anda animaux seyrediyorum başka tp ye geçip geldiğimde sinyal yok.

Yorum yap

• Bis şifre türü değil absat eski adıya bis tv paketi diye geçiyor viaccess evet bende geçişte sorun yok alla alla
                  Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
                  www.nextyazilim.com

Yorum yap

• nippon1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Uyduyu tarattıktan sonra ilk önce ab moteurs u seyrediyorum sinyalde oynama yok yeteri kadar sinyal geliyor,1-2 saat seyrediyorum başka kanala geçip geri döndüğümde birkaç saniyede nasıl sinyal yok olabilir,
                    birkaç kere uyduyu tarattım her seferinde durumu yaşadım.
                    Arkadaşım bu sorununuz gerçektende ilginç bir durum,bir uyducu gözüyle size diyebileceğim mümkünse aynı sistemde başka bir CİHAZI denemeniz.Eğerki o TP de diğer cihazda sıkıntı yoksa o halde sizin yaşadığınız bu durum cihazın dayzek sviç seçmesinden kaynaklanabilir diye düşünüyorum.(Bazı cihazlar seçiyor.) Birde şunu unutmamakta fayda var malum şimdi KIŞ mevsimindeyiz ve dayzeklerin çoğu YUKARDA tabiri caiz ise ALLAHA EMANET durumlarda.Su girme riski var içlerine ayrıca başıma gelen yaşadığım bazı tecrübelerdende biliyorum dayzek sviçlerin olsun yada lnb lerin olsun özellikle 12690 lardan sonraki frekans aralıkları zaman içinde sorun yaratabiliyor.MPEG-4 yayınlarının rahat izlenebilmesi için özellikle bazı frekanslarda değerlerin MAKSİMUM düzeyde olması gerekiyor.Eğer KALİTE düşükse bu durum maalesef özellikle 12690 ve sonrasında ister istemez sıkıntı yaratıyor.Eğer üşenmezseniz yeni bir dayzek sviç alıp değiştiriniz durumu birde öyle deneyiniz.Esasında elimde bu cihazdan yok dediğim gibi uyducuyum sadece fikir cimnastiği yapıyorum....
                    MACHİNA - 3-D
                    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
                    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
                    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

• Kendi adıma yazayım sviç kullanmıyorum T1 den iki tp dende iki ayrı çanakla sinyal yok. T2 de iki çanaktada sinyal var. Telsiz tel wi-fi bağlantıların hepsini kapatmama rağmen durum aynı.
                      NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

• Bende 4lü lnbde var yukarda disecte var epey uzun kabloda evde switch aktarmada var genede tuner 1 de hotbirdde sorun yok

Depo

Next Yazılımları için
                        www.nextyazilim.com

Yorum yap

• Machina 3D 12692 frekansta sinyal ve kalite 100-68 seviyesinde,
                          diseqc swiç apartman içinde atlanta marka yeni aldım,
                          uydu swiç arası 10 mt,swiç receiver arası 20 mt.
                          taramadan sonra ilk olarak bu frekansı saatlerce seyrediyorum ,
                          birkaç saniyeliğine başka tp ye gidip geldiğimde sinyal seviyeleri 10-10.
                          bende anlamadım.

Yorum yap

• Yakın çevredeki bir sinyal etkiliyebilir. Cihazı başka bir yere ***ürüp denedik sorun yok. Tek aklıma gelen peteklere takılan radyo sinyalli ısı ölçerler olabilirmi ? emin değilim. İlginç olan T1 etkileniyor T2 sorunsuz.
                            NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

• nippon1907 Nickli Üyeden Alıntı
                              Machina 3D 12692 frekansta sinyal ve kalite 100-68 seviyesinde,
                              diseqc swiç apartman içinde atlanta marka yeni aldım,
                              uydu swiç arası 10 mt,swiç receiver arası 20 mt.
                              taramadan sonra ilk olarak bu frekansı saatlerce seyrediyorum ,
                              birkaç saniyeliğine başka tp ye gidip geldiğimde sinyal seviyeleri 10-10.
                              bende anlamadım.
                              eyer 4 üzerı, 8 lı dayzek kullanıyorsan,cıhazın 1.1 pırokolu açık iken dıyer 4 lu pırotokollu girişlerı kapalı yap...

eyer 4 lu kullanıyorsan? girşlerı değıştırerek, denenemeler yap, tabıı, kar yağışı ımkan verdığınde, kolaygelsın..
                              optıcum pırıma HD 9600- next 19500-jameson hd 2017.. 46E.42E
                              .23,5E. 19,2'E_16E-13E. 9'E-7'E-4.8E 1w-4W.. http://www.satlex.de/de/image_window...com_t90&pic=53

Yorum yap

• cihazı ben T1 16lı diseq1.1 T2 4 lü diseq1.0 kullanıyorum.Ben de 42E yi yalnız T1 ,yalnız T2 ve T1,T2 beraber tarattım.Bir kere banada cihazda tuner sinyal yok dedi,kurcaladım tekrar denk gelmedi.
                                M3d+M3d Combo Super
                                VU+Ultimo
                                Gigablue HD QUAD PLUS
                                T90 ile 4W-46E arası 19 uydu

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X